reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Interpretacja wyniku cmv igm cytomegalia

Dołączył(a)
15 Lipiec 2019
Postów
11
Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Wizyte mam za 3 dni ale trochę się niepokoje wynikami.
Wyniki z maja 2019:
Cmv igm 0.75 niejednoznaczy
Cmv igg >500 iu/ml
Wyniki 2mce później lipiec 2019
Cmv igm 1.01 reaktywny
Co to oznacza? Czy może byc to wynik na granicy błędu?
 
reklama
Oczywiście. Pierwsze zdjęcie to wyniki z maja drugie z lipca
 

Załączniki

  • 20190715_181700.jpg
    20190715_181700.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 2 223
  • 20190715_181712.jpg
    20190715_181712.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 4 137
Mi się kojarzy, że nie ma żadnego leku. Ale skoro lekarze będą wiedzieć, że przechodziłaś, to powinni po porodzie porządnie przebadać małego, sprawdzić czy się zaraził itp.
 
Mnie pod koniec ciąży wyszło dodatnie igg cmv kilka dni przed porodem. Oczywiście też czytałam internet i strasznie panikowałam. Po porodzie badali dziecko - badania z krwi i moczu i wyszło, że mała się nie zaraziła
 
reklama
reklama
Tylko ze młode zakażenie czyli igm jest podobno bardziej groźne niż igg.
Eh zostaję mi czekanie do czwartku w niepewności co powie lekarz..
Ale ja na którymś etapie ciąży też musiałam mieć to igm dodatnie tylko później już przeszło w igg. Na pewno na początku ciąży było i igm i igg ok bo miałam badania robione.
 
Do góry