reklama

interwencyjne

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Bialaa, 16 Kwiecień 2010.

  1. Bialaa

    Bialaa Zaciekawiona BB

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    nie wiem gdzie mam umieścić to pytanie wiec może tutaj...
    jestem zatrudniona w ramach pracy interwencyjnych do lutego 2011 ...mam pytanko czy jak by teraz zaszła w ciążę musi mnie pracodawca przedłużyć umowę ? przedłużyć ją do porodu czy w ogóle mi ja przedłużyć? pomóżcie strasznie chciałabym dzidzie ale nie wiem jak to jest z pracami interwencyjnymi
     
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

    E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Prace interwencyjne to umowa o pracę, jeżeli ma Pani podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, a jedynym przepisem ogólnym KP, który nie ma tu zastosowania jest art. 25[1] KP. Natomiast umowa ta (jak każda umowa o pracę) ulega przedłużeniu na zasadach określonych w art. 177 KP.
    Jeśli zatem w lutym 2011 (konkretna data wskazana jest w umowie jako data wygaśnięcia umowy) Pani ciąża będzie starsza niż 3 mieisące, Pani umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu. Nie będzie Pani przysługiwał urlop macierzyński, będzie Pani jednak miała prawo do zasiłku macierzyńskiego.
     
  3. reklama
  4. Bialaa

    Bialaa Zaciekawiona BB

    Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję bardzo;)
     

Poleć forum