reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymne rozmowy listopadówek.

Co do okresu to ja po 2,5 tyg przestałam krwawić a potem po 4 dniach znowu i też się zastanawiałam, czy to @ nie karmię piersią, ale miałam wcześniej cykle 28 dni, a tu od porodu upłynęło wtedy 24 dni, ale po 4 dniach mi się to skończyło tylko mam małe plamienia nie wiem czy to @ to czy nie. Widać więc, że z organizmem nic nie wiadomo ja mam wizytę 21.12 ale czuję , że jeszcz:no:e mam nie zagojone szwy.:no:
 
reklama
ssabrinaa ja po pierwszej ciazy poszlam do gina rowno w 6 tyg po porodzie i dostalam recepte na Cerazette ktora mialam kupic od razu i zaczac je łykac od razu.

No i przeciez minipigulki bierze sie jednym ciągiem przez 28dni bez przerwy, a jak dobrze pamietam przez to moze byc i tak ze miesiaczka nie wystapi wcale:confused:
Nie jestem pewna tej teori, a jednak kojarze ze cos takiego mialam stosujac je, choc stosowalam tylko 3 msc.
 
Czyli Ja juz w sumie moge je zazywac bo w instrukcji i tak pisze ze mozna je zaczac juz brac od 21 dnia po porodzie :tak: przynajmniej dam czas tabletka na dzialanie zanim zaczniemy przytulanki :-)
 
kochane dostałam zielone światełko... możemy ruszać:-):zawstydzona/y: U gina wszystko ok. Badanie strasznie nieprzyjemne po przejściach porodowych ale na szczęście gin bardzo fajny i się streszczał. U mnie wszystko dobrze, wziął wymaz na cyto i czekamy na wyniki ale pewnie będzie dobrze:tak:
Co do anty to miał dwie propozycje: tabletki lub zastrzyki. tabletki to wiecie co i jak (mówił o 2 rodzajach: cerazette i azalia. Dał mi receptę na te drugie i kazał natychmiast przyjmować!! Lewy jajnik powoli startuje także może się coś z tego rozkręci:tak:
 
Ja mówię o metodzie LAM:
Metoda LAM – Wikipedia, wolna encyklopedia oczywiście nikogo do niej nie przekonuję, ale prawidlowo stosowana w pierwszych kilku miesiącach ma skuteczność jak wasze minipigułki. Ja mam spore prywatne doświadczenie w NPR (9 lat bez wpadki, ciąże planowane) więc sie jej nie boję, ale i tak na LAM polegać będziemy tylko 2-3 miesiące pewnie.
Wiadomo, żeby była skuteczna muszą być zachowane wszystkie zasady, bez żadnych odstępstw, ale to jest jak z NPR, jak ktoś stosuje to "na oko" to wiadomo, że może być różnie ;-)

bardzo roznie bywa to u kobiet. Mój kolega jest urodzony w lutym 1979 a jego siostra grudzień 1979, tak kupe lat temu, ale daje do myślenia co...

ja po pierwszej ciązy też brałam cerazette czy cos w tym stylu, lekarze chyba mają wąski repertuar jesli chodzi o anty przy karmieniu.

ps. niestety jak większość z was nie mam czasu na pisanie, ale w wolnej chwili z chęcia sobię poczytuję
 
hey dziewczyny ja też mam zamiar założyć wkładke... a seksik zaczełam 2,5tyg po cesarce wiem szybko, ale nie krwawiłam, a bardzo bardzo mnie się chciało jak i mojemu bałam się trochę żeby w środku coś nie pękło, ale dziś jestem miesiąc po porodzie i nic mi nie jest a uprawiam seksik 3 razy dziennie... masakra jak jakaś mianiaczka może wyglądam ... pierwszy raz używamy gumek, ale tylko chwilową... seks jest super...
 
Andrzelika jak Ty wystartowałaś 2,5 tyg po porodzie to ja się zastanawiam teraz nad sobą skoro też nie krwawię i to od już od dobrych kilku dni, a w piątek będzie 4 tyg po porodzie hmm... Chyba przez tą ciążę większość z nas jest jakaś dosłownie spragniona więc nie ma się co dziwić Tobie;p

Ja się boję, że coś się stanie jeśli spróbuję. Martwię się by mi z macicą się nic nie stało ale w sumie nie powinno chyba, a ja lekarza dopiero po nowym roku będę miała bo on pod koniec grudnia idzie na urlop, a moje 6 tyg kończy się równo dzień przed sylwestrem...
 
Na wątku dla wielodzietnych właśnie dołączyła dziewczyna w ciąży po cerazette, karmiła piesią 7 miesięczną córkę... także wiecie. Ja się zaczynam "bać"... Chyba najlepiej łączyć kilka metod antykoncepcyjnych na raz... :-(
 
Leika ale ja nie jestem przekonana, że ta dziewczyna karmiła dziecko TYLKO piersią 7-miesięczną córkę. Moja siostra jak jej Maja miała 7 miesięcy (teraz ma 9) tylko dokarmiała piersią więc być może i tutaj jest podobna sytuacja chyba, że ma dziewczyna tak duuużo pokarmu, że jej idealnie starcza. Wiadomo, że metod antykoncepcji jest dużo i nie są w 100% skuteczne.

A tak swoją drogą zastanawiam się jak ja mam przez 2 lata nie zajść w ciążę jak to strach jest jednak, to co ja mam żyć w celibacie przez 2 lata??? o nie...
 
reklama
Hejka!

Fajny wątek. ;-)
U mnie już krwawienie chyba się wreszcie skończyło, plamię tylko, ale bardzo lekko. Wizytę mam 7 tyg. po CC - 2.01. i mam nadzieję, ze wszystko będzie OK. Mam zamiar stosować pigułki i zastanawiam się, kiedy przyjdzie @, jeśli nie karmię piersią... :confused:
 
Do góry