reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

irlandzki paszport dla malucha

Fenix83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2010
Postów
617
Miasto
Zamość----->Wexford
chciałam was zapytac czy któraś z was wyrabiała irlandzki paszport dla waszego dziecka??
my złożyliśmy wniosek 15/04 i dzisiaj dostaję odpowiedź że muszę udowodnic swój pobyt w irlandii od 2005 do 2009 roku :confused:
z tego co się orientuję to taki paszport należy się dziecku jeśli rodzic był tutaj min 3 lata przed narodzinami malenstwa,ale po tym co mi napisali to juz sama nie wiem :confused:
 
reklama
musisz udowodnic ze ktores z rodzicow pracowalo 3 lata przed narodzinami dziecka my wysylalismy meza P60 i chyba jeszcze wyciagi z banku jako potwierdzenie tak na wszelkie alee
 
kurcze tylko moj maż jest tutaj od maja 2006,a zaczął pracę w sierpniu i wtedy też wyrobiono mu ppsa.
sama już nie wiem.
mówisz dosłac P60.najwyżej tak zrobię.i dołączę jeszcze pszego i ostatniego payslipa z pracy.
co do dokumentów - to odesłali mi je i nie wiem czy znowu mam je wysłac,czy po prostu tylko to p60 i payslipy :/

a i bardzo pomocna stronka w wypełnianiu wniosku :)
właśnie znalazlam
Irlandzki paszport dla polskiego dziecka
 
dodzwonic sie do nich to graniczy z cudem

musisz wykazac wlasne na p60 te 3 lata pracy... i to ten rodzic na kogo jest wniosek...( czyli ten ktory tyle tu przepracowal)
a powiedz czy dostalas juz jakas koperte od nich..oni wysylaja pismo czego prakuje i trzeba doslac ..my tak mielismy...i czekalismy jeszze raz 10 dni...az tu dzien przed wylotem a paszportu nie ma..i w koncu moj P dodzwonil sie i mowia mu ze jutro wysylaja gdzie ja mam juz lot wiec odebralam osobiscie
 
dostałam list gdzie piszą,że właśnie chcą dowody na to,że moj maż był tutaj 4 lata przed narodzinami dziecka :confused:
ja myślalam,że wystarczy byc min 3 lata przed :confused:
no nic wyślę im payslipa i zobaczymy.
a powiedz mi jeszcze didi gdzie wypełniałaś ten Form A ??
Może mi chyba podpisac pracownik Gardy prawda??
 
nam form A podpisywal lekarz.. a Garda czy moze nie wiem... ale chyba tak wiem ze oni podpisuja caly wniosek...ale czy tez ta forme A nie jestem pewna
 
dostałam list gdzie piszą,że właśnie chcą dowody na to,że moj maż był tutaj 4 lata przed narodzinami dziecka :confused:
ja myślalam,że wystarczy byc min 3 lata przed :confused:
no nic wyślę im payslipa i zobaczymy.
a powiedz mi jeszcze didi gdzie wypełniałaś ten Form A ??
Może mi chyba podpisac pracownik Gardy prawda??
garda tego nie podpisze..:no:bylam w pn i wyslali mnie do ichniejszego biura ds. imigracji,gdzie rowniez odmowiono mi podpisu. Postanowilam isc do notariusza/prawnika,bo nie chce mi sie odsylac ponownie po podpisaniu przez GP-nigdy nie wiesz na kogo trafisz.Mam pytanie-trzeba dolaczyc akt malzenstwa,czy nie?
 
reklama
my dalismy wszystkiemozliwe papier..wszystkie akty pokserowalismy i wyslalismy... lepiej dmuchac na zimnie...nz pozniej znowu czegos bedzie im brakowalo
 
Do góry