reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
reklama
Dziewczyny wiem że nic nie wiem. Dwie ginki mnie oglądały. Generalnie w środku wszystko ok nie ma żadnej widocznej przyczyny plamienia zresztą wszystko czyste w jamie macicy jest mały pęcherzyk ale naprawdę maleńki. Prawy jajnik niefajny ale obie stwierdziły że to najprawdopodobniej zmiana czynnościowa (cokolwiek to znaczy - torbiel?) w przyszłą sobotę do
Jest sam pecherzyk czy widać tez ciałko żółte? Ja mam na lewym prawie 6cm torbiel, a na prawym jakieś 2 malutkie, no ale mi powiedziała, że po gonadotropinach to standard.
 
Jest sam pecherzyk czy widać tez ciałko żółte? Ja mam na lewym prawie 6cm torbiel, a na prawym jakieś 2 malutkie, no ale mi powiedziała, że po gonadotropinach to standard.
Nic nie mówiła ani jedna ani druga o ciałku żółtym. Skupiały się na moich poprzednich perypetiach i że trzeba dmuchać na zimne. Obawiam się że na ten etap to ten pęcherzyk jest za mały, a ta zmiana na prawym jajniku to w sumie nie wiadomo co to... (chociaż nie wiem jakiego pecha musiałabym mieć i czy to w ogóle możliwe żeby się zagnieździł w jajniku) ale powinna się wchłonąć samoistnie... może nie chciały mnie dołować i dlatego powiedziały że to b. wczesny etap, ciąża z tego może być i do kontroli za tydzień... eh opadły mi już wszystkie emocje dziewczyny i czuję chyba tylko pustkę...
 
Nic nie mówiła ani jedna ani druga o ciałku żółtym. Skupiały się na moich poprzednich perypetiach i że trzeba dmuchać na zimne. Obawiam się że na ten etap to ten pęcherzyk jest za mały, a ta zmiana na prawym jajniku to w sumie nie wiadomo co to... (chociaż nie wiem jakiego pecha musiałabym mieć i czy to w ogóle możliwe żeby się zagnieździł w jajniku) ale powinna się wchłonąć samoistnie... może nie chciały mnie dołować i dlatego powiedziały że to b. wczesny etap, ciąża z tego może być i do kontroli za tydzień... eh opadły mi już wszystkie emocje dziewczyny i czuję chyba tylko pustkę...
Będzie dobrze trzymam dalej kciuki za ciebie i maleństwo ✊✊✊✊
 
Nic nie mówiła ani jedna ani druga o ciałku żółtym. Skupiały się na moich poprzednich perypetiach i że trzeba dmuchać na zimne. Obawiam się że na ten etap to ten pęcherzyk jest za mały, a ta zmiana na prawym jajniku to w sumie nie wiadomo co to... (chociaż nie wiem jakiego pecha musiałabym mieć i czy to w ogóle możliwe żeby się zagnieździł w jajniku) ale powinna się wchłonąć samoistnie... może nie chciały mnie dołować i dlatego powiedziały że to b. wczesny etap, ciąża z tego może być i do kontroli za tydzień... eh opadły mi już wszystkie emocje dziewczyny i czuję chyba tylko pustkę...
Ej będzie dobrze wszystko, to na prawdę bardzo wcześnie, a każdy dzień bardzo dużo zmienia, wszystko rośnie z dnia na dzień, głowa do góry :)
 
Nic nie mówiła ani jedna ani druga o ciałku żółtym. Skupiały się na moich poprzednich perypetiach i że trzeba dmuchać na zimne. Obawiam się że na ten etap to ten pęcherzyk jest za mały, a ta zmiana na prawym jajniku to w sumie nie wiadomo co to... (chociaż nie wiem jakiego pecha musiałabym mieć i czy to w ogóle możliwe żeby się zagnieździł w jajniku) ale powinna się wchłonąć samoistnie... może nie chciały mnie dołować i dlatego powiedziały że to b. wczesny etap, ciąża z tego może być i do kontroli za tydzień... eh opadły mi już wszystkie emocje dziewczyny i czuję chyba tylko pustkę...
Z tego co mi wiadomo to wysokość bety odzwierciedla obraz na usg, Twoja jest np niższa od mojej w tym dniu ( absolutnie nie mówię, że nie prawidlowa) ja w 23 dpt miałam już zarodek, ale w 22 dpt miałam betę ponad 10tys. Tez troszkę panikowałam, bo dużo dziewczyn miało dużo wyższa betę i w tym 23 dni było serce, a u mnie jeszcze nie. No i póki co wszystko jest w porządku, serce bije jak dzwon. Pozostaje niestety tylko czekać 😒
 
Z tego co mi wiadomo to wysokość bety odzwierciedla obraz na usg, Twoja jest np niższa od mojej w tym dniu ( absolutnie nie mówię, że nie prawidlowa) ja w 23 dpt miałam już zarodek, ale w 22 dpt miałam betę ponad 10tys. Tez troszkę panikowałam, bo dużo dziewczyn miało dużo wyższa betę i w tym 23 dni było serce, a u mnie jeszcze nie. No i póki co wszystko jest w porządku, serce bije jak dzwon. Pozostaje niestety tylko czekać 😒
No i to jest właśnie dowód na to że ciąża ciąży nie równa. Wg embriologów Novum 1 usg powinno się robić 25 dpt i wtedy pęcherzyk powinien mieć ok 10 mm a dopiero ok 35dpt sprawdza się wielkość zarodka i serduszko. Wedle tego mam jeszcze czas i nie odbiegam od normy bo mój pęcherzyk ma 8,2 mm standardowo rośnie 1mm na dzień a dziś jest równo 20dpt a beta z 19dpt prawie 2800. Dlatego sprawdzę jeszcze betę ze 2 razy w przyszłym tyg i pójdę na wizytę 3.8 to będzie 30dpt. Umówili mnie na 31.7 do przypadkowej gin w tej samej klinice po to tylko żeby zrobić usg, ale jeśli nic się nie będzie działo to wolę zaczekać jeszcze 3 dni i iść do tej co ma mnie prowadzić. Jak ma się rozwinąć to się rozwinie i tego się trzymam.
 
Nic nie mówiła ani jedna ani druga o ciałku żółtym. Skupiały się na moich poprzednich perypetiach i że trzeba dmuchać na zimne. Obawiam się że na ten etap to ten pęcherzyk jest za mały, a ta zmiana na prawym jajniku to w sumie nie wiadomo co to... (chociaż nie wiem jakiego pecha musiałabym mieć i czy to w ogóle możliwe żeby się zagnieździł w jajniku) ale powinna się wchłonąć samoistnie... może nie chciały mnie dołować i dlatego powiedziały że to b. wczesny etap, ciąża z tego może być i do kontroli za tydzień... eh opadły mi już wszystkie emocje dziewczyny i czuję chyba tylko pustkę...
No ok, nie ma co się dołować tylko czekać cierpliwie na kolejną wizytę 😘 wiem że nie jest łatwo bo już byś coś więcej chciała wiedzieć ale natury nie da się pogonić 😉 niezmiennie trzymam kciuki ❤️
 
reklama
IMG_20210723_170529.jpg
 
Do góry