reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
Cześć. W którym dniu cyklu najlepiej zapisać się na wizytę do nowej kliniki? Jestem w trakcie badań i chce jutro dzwonić 😉
Wziąsc tylko dotychczasową dokumentację i świeże badania?
 
reklama
Cześć. W którym dniu cyklu najlepiej zapisać się na wizytę do nowej kliniki? Jestem w trakcie badań i chce jutro dzwonić 😉
Wziąsc tylko dotychczasową dokumentację i świeże badania?
Lekarz może chcieć zmienić leki na stymulację, która zwykle zaczyna się 2 dnia cyklu więc do tego czasu moim zdaniem powinnaś się już pojawić czyli koniec cyklu, max 1 dzień miesiączki.
Ja nie zmieniałam kliniki więc nie wiem też czy lekarze nie chcą sobie "poobserwować" pierwszego cyklu pacjentki albo dołożyć jakiś badań dodatkowych przed podjęciem leczenia.
 
Dzisiaj byłam na wizycie w celu sprawdzenia pęcherzyków i w każdym jajniku jest jeden dojrzały pęcherzyk 😉
Jestem juz po zastrzyku z ovitrelle i jutro nasza pierwsza inseminacja. Zastanawiam sie czy dwa pęcherzyki zwiększają szansę na udaną ciążę ale sama Pani doktor powiedziała nam że tak naprawdę nigdy nie wiadomo więc się nie nastawiam jakoś specjalnie ale podchodzę raczej z entuzjazmem do tematu 😊
Po jakim czasie sprawdzałyście bete HCG? Faktycznie najlepiej po 2 tygodniach?
 
Dzisiaj byłam na wizycie w celu sprawdzenia pęcherzyków i w każdym jajniku jest jeden dojrzały pęcherzyk 😉
Jestem juz po zastrzyku z ovitrelle i jutro nasza pierwsza inseminacja. Zastanawiam sie czy dwa pęcherzyki zwiększają szansę na udaną ciążę ale sama Pani doktor powiedziała nam że tak naprawdę nigdy nie wiadomo więc się nie nastawiam jakoś specjalnie ale podchodzę raczej z entuzjazmem do tematu 😊
Po jakim czasie sprawdzałyście bete HCG? Faktycznie najlepiej po 2 tygodniach?
ovitrelle zawiera hcg wiec jakbys zrobiła za wcześnie mógłby wyjść fałszywie dodatni. Ovitrelle utrzymuje się ok 10 dni we krwi ale tez to zależy od kobiety
 
Czyli jednak lepiej odczekać ten 14 dni minimum
Sa dziewczyny, które od któregoś dnia (np 7) testują żeby obserwować, jak kreska testowa po ovitrelle blednie i wtedy wiedzą kiedy znika. Ale może to się długo utrzymywać, nawet do 12 dnia. Takie codzienne testowanie jest drogie i w dodatku to emocjonalny rollercoaster, no ale różne są typy ludzi, jedna odczeka, inna czuje się lepiej jak chociaż ‚cos’ robi i trzyma rękę na pulsie.
 
Lekarz może chcieć zmienić leki na stymulację, która zwykle zaczyna się 2 dnia cyklu więc do tego czasu moim zdaniem powinnaś się już pojawić czyli koniec cyklu, max 1 dzień miesiączki.
Ja nie zmieniałam kliniki więc nie wiem też czy lekarze nie chcą sobie "poobserwować" pierwszego cyklu pacjentki albo dołożyć jakiś badań dodatkowych przed podjęciem leczenia.
No wiec umówiłam się jak pasowało Pani doktor :)
24 maja mam wizytę - to będzie 22 dzień cyklu no ale zobaczymy co Pani powie. Trzymajcie kciuki. ♥️
Czekam za wynikami swoimi.
 
Dzisiaj byłam na wizycie w celu sprawdzenia pęcherzyków i w każdym jajniku jest jeden dojrzały pęcherzyk 😉
Jestem juz po zastrzyku z ovitrelle i jutro nasza pierwsza inseminacja. Zastanawiam sie czy dwa pęcherzyki zwiększają szansę na udaną ciążę ale sama Pani doktor powiedziała nam że tak naprawdę nigdy nie wiadomo więc się nie nastawiam jakoś specjalnie ale podchodzę raczej z entuzjazmem do tematu 😊
Po jakim czasie sprawdzałyście bete HCG? Faktycznie najlepiej po 2 tygodniach?
Ja zawsze szlam na betę po 14 dniach
 
@Natta trzymam mocno kciuki za jutro!!! O której macie zabieg?
U mnie jeśli chodzi o Ovitrelle to schodził do 10 dnia po zabiegu i 11 już miałam cienką pozytywną kreskę na teście. Na betę szłam akurat 13 dnia po iui i na powtórkę 15 dnia żeby sprawdzić czy rośnie.

@Ola9876 myślę, że tak będzie ok bo lekarka na pierwszej wizycie skupi się na zebraniu wszystkich informacji o Tobie i przygotujecie wspólnie plan działania co dalej ;)
A na jakie wyniki jeszcze czekasz?
 
reklama
@Natta trzymam mocno kciuki za jutro!!! O której macie zabieg?
U mnie jeśli chodzi o Ovitrelle to schodził do 10 dnia po zabiegu i 11 już miałam cienką pozytywną kreskę na teście. Na betę szłam akurat 13 dnia po iui i na powtórkę 15 dnia żeby sprawdzić czy rośnie.

@Ola9876 myślę, że tak będzie ok bo lekarka na pierwszej wizycie skupi się na zebraniu wszystkich informacji o Tobie i przygotujecie wspólnie plan działania co dalej ;)
A na jakie wyniki jeszcze czekasz?
Na godz. 12
Mam się zjawić pół godziny wcześniej jeszcze na badanie
Ja tam jestem pozytywnie nastawiona że wszystko się uda 😊
 
Do góry