reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
reklama
Mi zawsze robią w 10 lub 11 dcwydaje mi się że za wcześnie....
Ja mam długie cykle bo ok 32 dni ale to monitorują kiedy pęcherzyk jest pęknięty Widziałam że też różnie robią raz na pęknięty raz nie... osobiście mam wrażenie że na pękniętym są większe szanse powodzenia ale nie znam się tak do końca, lekarzem nie jestem ;-)
 
Mi zawsze robią w 10 lub 11 dcwydaje mi się że za wcześnie....
Ja też jedna miałam w 15 a druga w 12 więc to zależy od dojrzałości pęcherzyka co sprawdzają na USG albo badając estradiol więc nie ma mowy o pomyłce u Ciebie. Szczególnie że masz stymulację mocna ustawiona więc beda szybciej rosły.
 
A co to jest AMH? Mi tu tylko robili badania, tarczycy,chlamidia i progesteron....
Staramy się od 10 lat....I tak jakoś zeszło...diagnozy nie ma....nie wiedzą dlaczego....W sumie to powtarzają że wiek, że nadwaga ( w sumie przed podejściem do iui zrzuciłam 15 kg)...mój maż ma też mało plemnikow....taka około 6- 9 mln.na każdą iseminacje przypadalo
@Artemida90 napisała Ci co to a ja dodam że jak masz niskie to niech robią byle jak te iui i szybko przechodzą do ivf. Jakość i ilość jajeczek spada z wiekiem więc nie ma co czekać - wy macie refundację więc przez te 6 iui przechodzicie ja po drugiej dostałam od razu info że do 3 szanse są wysokie potem nie warto a w naszym przypadku nawet tej trzeciej nie poleca bo szkoda czasu i energii (psychicznej ale i pieniędzy u nas iui kosztuje ok 800 zl co stanowi pewnie 1/3 przeciętnej pensji). Jeśli masz możliwość prywatnie zbadać bo wiem że u Was z badaniami z ubezpieczenia kiepsko to zrób to naprawdę warto. A generalnie ruch i zdrowa dieta mało przetworzone produkty i obniżyć stres - to dobrze działa na jakość jajeczek!
 
@Artemida90 napisała Ci co to a ja dodam że jak masz niskie to niech robią byle jak te iui i szybko przechodzą do ivf. Jakość i ilość jajeczek spada z wiekiem więc nie ma co czekać - wy macie refundację więc przez te 6 iui przechodzicie ja po drugiej dostałam od razu info że do 3 szanse są wysokie potem nie warto a w naszym przypadku nawet tej trzeciej nie poleca bo szkoda czasu i energii (psychicznej ale i pieniędzy u nas iui kosztuje ok 800 zl co stanowi pewnie 1/3 przeciętnej pensji). Jeśli masz możliwość prywatnie zbadać bo wiem że u Was z badaniami z ubezpieczenia kiepsko to zrób to naprawdę warto. A generalnie ruch i zdrowa dieta mało przetworzone produkty i obniżyć stres - to dobrze działa na jakość jajeczek!
Za tydzień będę w Polsce, więc zrobię, bo tu to walka z " wiatrakami"
 
Hej!! Czy wy też po nie udanych iui macie krótsze cykle...ja po 2 pierwszych iui dostawalam@ po 10 dniach od iui...po 3 @ zatrzymała mi się na 6 tyg.( zrobiłam wtedy chyba z 10 testow) , po 4 iui znowu @ po 10 dniach...czyli cykle po 21 dni. Teraz po 5 iui..hmmm...było 12 dni...W 10 dniu po iui zrobiłam test( bo sobie pomyślałam,że skoro nie ma @, to może się udalo), test wyszedł niby pozytywny, bo była druga bardzo delikatna kreska, ale za 2 dni dostalam@ !! Tylko, że jakaś inna, bo nie bolał mnie brzuch, tylko miałam silne skurcze jajnikow, kłucie w jajnikach,i delikatne skurcze macicy...nie było dużych skrzepow jak zawsze ,tylko małe, drobne jakby wiórki i krew była bardzo mocno czerwona aż bym powiedziała, że bordowa...mam swoją tezę, że może pęcherzyki nie popekaly i się zluszczaly, może to była ciaza biochemiczna...myślicie, że mogło to być wczesne poronienie? ...ja już głupia jestem...będę w Polsce za tydzień, już sobie wizytę umówiłam do gina,niech wszystko poogląda, bo ci asystenci tutaj to twierdzą ,że trudno i zacząć następną stymulacje...Ale ja odpuszczę, bo i tak urlop..
Pozdrawiam
Kochana test pozytywny po Ovitrelle zdarza się nawet do 14 dni po zastrzyku i jest to wynik zastrzyku nie ciąży. Bardziej bym strzelała że to z niskiego poziomu progesteronu taki wynik czyli jakieś słabszej jakości jajeczko. Pęknąć pękło raczej bo tak szybko by bez pęknięcia okres wg mnie nie przyszedł. Jeśli normalnie masz skrzepy to bym strzelała że warto zbadać krzepliwość a profilaktycznie brać acard od ok 5-7 dnia cyklu do okresu codziennie. On dziala rozrzedzające na krew. Dzięki czemu zarodek łatwiej się zagnieżdża i endometrium jest lepiej odżywione więc lepiej odżywia zarodek. Accord w pl bez recepty więc ktoś z rodziny Ci może kupić wyrazie czego.
 
Hej!!
Potrzebuje konsultacji dziewczyn doswiadczonych :p
Jestem po 3 probach iui i niestety lipa, mieliśmy od początku problem z nasieniem męża, po dłuższym leczeniu lekarz stwierdził że można próbować zajsc w ciąże ale bez efektow. Zdecydowaliśmy się na iui ale jak już mówiłam- nie udanych.
Mam wątpliwości czy oby na pewno iui w naszym przypadku ma sens ponieważ mąż ma ok 15mln dobrych plemnikow, wiem że minimum to 1 mln ale chciałam Was zapytac (w celu porównania) jakie są parametry Waszych partnerow. Czy mogłybyście mi powiedzieć ile ml nasienia Wam aplikowano i jaką ilosc plemnikow?!
Rozważamy już z mężem skorzystanie z banku dawcow bo moze wówczas nasze szanse byłyby większe..
 
Hej!!
Potrzebuje konsultacji dziewczyn doswiadczonych :p
Jestem po 3 probach iui i niestety lipa, mieliśmy od początku problem z nasieniem męża, po dłuższym leczeniu lekarz stwierdził że można próbować zajsc w ciąże ale bez efektow. Zdecydowaliśmy się na iui ale jak już mówiłam- nie udanych.
Mam wątpliwości czy oby na pewno iui w naszym przypadku ma sens ponieważ mąż ma ok 15mln dobrych plemnikow, wiem że minimum to 1 mln ale chciałam Was zapytac (w celu porównania) jakie są parametry Waszych partnerow. Czy mogłybyście mi powiedzieć ile ml nasienia Wam aplikowano i jaką ilosc plemnikow?!
Rozważamy już z mężem skorzystanie z banku dawcow bo moze wówczas nasze szanse byłyby większe..

Ja niestety nie pomogę bo mąż ma ponad 40mln plemników
 
reklama
Do góry