reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
reklama
Gratuluje Ci [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
Dajesz nadzieje[emoji175][emoji175][emoji175]
Narazie cieszę się z ogromna doza nieśmiałości. Jutro powtarzam betę i modlę się żeby przyrastala jak należy. Nie czuje się jak na ciaze. Nic mi nie dolega. Pms miewałam gorsze. Absolutnie nic nie czuje innego niż zwykle. I trochę mnie to martwi.
 
Narazie cieszę się z ogromna doza nieśmiałości. Jutro powtarzam betę i modlę się żeby przyrastala jak należy. Nie czuje się jak na ciaze. Nic mi nie dolega. Pms miewałam gorsze. Absolutnie nic nie czuje innego niż zwykle. I trochę mnie to martwi.

Eee wiesz przeciez ze objawow ciazy moze wcale nie byc i to normalne:)))
Bedzie dobrze!! Dawaj znac jak wynik jutro a ja zaciskam kciuki!
 
dziękuję Ci :-)ja też za ciebie trzymam mocno kciuki !!!

Mąż miał całą diagnostykę nasienia, fragmentację dna nasienia, morfologia, infekcyjne, hormony. Ja miałam robioną drożność jajowodów - ok, hormony, przeciwciała, infekcyjne, biochemia, indeksy wolnych, biocenoza pochwy, monitoring cyklu - wszystko ok. Problem jest u mnie anatomiczny - choć lekarze twierdzą , ze to nie jest przyczyną - mam dwurożną macicę, a u męża brak upłynnienia nasienia - to są zdiagnozowane problemy...

Mam znajomych, u których stwierdzono niepłodność idiopatyczną, 3 razy podchodzili do iui- bezskutecznie, ivf udane, po urodzeniu od razu naturalnie zaszła w drugą ciążę...

Sama się zastanawiam czy nie szkoda mi czasu na kolejne iui- w tym tygodniu podchodzę do 2 i czy nie lepiej po tym podejść od razu do ivf... choć mam cichą nadzieję, że uda się teraz :-)

Ta nieudana iui psychicznie dużo mnie kosztowała i boję się, że tego nie udźwignę ...

Hmm i glebszej diagnostyki nie mialas? Badanie droznosci jajowowdow? Monitoring cyklu?
Warto zrobic krzywa cukrowa i insulinowa
Zbadac poziom wit D
Zbadac homocysteine
Takie zwykle badania na ten moment...
A ivf to chyba jeszcze poczekalabym... do 3 iui lub 4. Ale zycze Ci zeby ta druga byla udana:)
 
Ostatnia edycja:
dziękuję Ci :-)ja też za ciebie trzymam mocno kciuki !!!

Mąż miał całą diagnostykę nasienia, fragmentację dna nasienia, morfologia, infekcyjne, hormony. Ja miałam robioną drożność jajowodów - ok, hormony, przeciwciała, infekcyjne, biochemia, indeksy wolnych, biocenoza pochwy, monitoring cyklu - wszystko ok. Problem jest u mnie anatomiczny - choć lekarze twierdzą , ze to nie jest przyczyną - mam dwurożną macicę, a u męża brak upłynnienia nasienia - to są zdiagnozowane problemy...

Mam znajomych, u których stwierdzono niepłodność idiopatyczną, 3 razy podchodzili do iui- bezskutecznie, ivf udane, po urodzeniu od razu naturalnie zaszła w drugą ciążę...

Sama się zastanawiam czy nie szkoda mi czasu na kolejne iui- w tym tygodniu podchodzę do 2 i czy nie lepiej po tym podejść od razu do ivf... choć mam cichą nadzieję, że uda się teraz :-)

Ta nieudana iui psychicznie dużo mnie kosztowała i boję się, że tego nie udźwignę ...

Rozumiem, niestety nie wiem jaki wplyw na zaplodnienie ma ten brak uplynnienia? Jesli to tylko kwestia dotarcia plemnika do komorki jajowej to iui warto sprobowac bo ono rzadko udaje sie za 1 razem, to tez kwestia dobrej komorki, dobrego plemnika i implantacji etc a jesli poza tym wszystko kest ok to warto probowac iui.

Ivf to duuzo wieksza ingerencja w Twoj organizm. I tez psychiczne obciazenie wg mnie wieksze niz iui
I tez moze potrwac... i kwestia dwoch miesiecy moze nic nie zmienic. Oczywiscie jesli uznasz ze po 2 iui masz dosc i chcesz ivf to jasne ze tak. Tylko tez pamietaj ze ivf tez nie daje gwarancji, ale daje wieksze szanse bo juz wiesz ze masz zarodki.

Powodzenia przy iui[emoji8][emoji8][emoji8]
 
Hej. Mialyscie racje. IUI mam zaplanowana na sobote a ovitrele mam wstrzyknac jutro o 20:30 oczywiscie pod warunkiem ze jutro wszystko bedzie ok z pecherzykiem. Nie nastawiam sie bo dzisiaj mial tylko 14,5 mm.
 
reklama
Do góry