reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
reklama
Dziewczyny, czy to prawda, że po inseminacji kobieta bardzo źle się czuje? Trochę mnie to przeraża… :/ zastanawiam się między iui a in vitro… co jest lepszym rozwiązaniem?

Wydaje mi się, że wszystko zależy od organizmu i od leków które możesz dostać przed inseminacją (stymulacja owulacji, zastrzyk na pęknięcie) oraz leków które dostaniesz po procedurze (progesteron).

Z tego co czytałam na różnych grupach i słyszałam w swojej klinice to in-vitro jest dużo bardziej obciążające dla kobiety, dla organizmu.

Musisz też się dowiedzieć jak to wszystko działa u Ciebie w klinice, u lekarza.
Bo zawsze wydawało mi się, że "proces" wygląda tak, że jeśli nie masz bezpośrednich wskazań do in-vitro (niedrożne, uszkodzone jajowody, bardzo słaba jakość nasienia, lub inne wskazania) to musisz jednak przejść przez inseminacje lub nawet kilka inseminacji. Tak jest w mojej klinice.

Ale może inne dziewczyny wiedzą coś więcej na ten temat.
 
Witam. Staramy sie i dzidzie juz ponad dwa lata po dwoch latach przestalismy liczyc. Bylo to flustrujace. Chodze do lekarza sprawdzilismy jakosc spermy i jest bardzo dobra, droznosc jajowodow ok. W tym miesiacu mialam inseminacje domaciczna w szpitalu po braniu tabletek Clomid wzielam tez zastrzyk z Pregnyl w brzuch 28 listopada bylam na usg i dostalam informacje ze owuulacja byla wiec to jest dobra informacja. Mam pytanie jakie sa szanse na ciaze? Czy ktoras z Was miala tak ze po 1razie udalo sie? Caly czas czuje ze cos sie dzieje w podbrzuszu jestem ciekawa czy to przez leki bo ten cykl jest inny czy moze z Clomid moglo sie udac za 1 razem?10 grudnia mam isc sprawdzic z krwi czy jestem w ciazy te czekanie dobija.
Szansę na ciążę to ok 15% powodzenia. Czy się udało hmmm zawsze mogło się udać jak i nie, tu nie ma reguły bez względu na to co i czy w ogóle coś brałaś w związku z zabiegiem. Mi się udało za pierwszym razem ale są dziewczyny, którym nie. Każda z nas jest inna i nie da się przyrównać że to działa a tamto już nie.
Trzymam kciuki za powodzenie :)
 
Dziewczyny, czy to prawda, że po inseminacji kobieta bardzo źle się czuje? Trochę mnie to przeraża… :/ zastanawiam się między iui a in vitro… co jest lepszym rozwiązaniem?
Ja po inseminacji czułam tego samego dnia lekki dyskomfort jak po badaniu ginekologicznym z wziernikiem ale to może zależy od delikatności. Bo tak to czułam sie normalnie całkowicie.
 
Zazdroszczę 🙄 też bym siedziała krócej ale lekarz nie chciał dać mi skierowania na test 🤨
Gupek ;) Ja właśnie straciłam węch i w sumie smak, ale zatoki odpuściły i mogę w miarę oddychać...czyżby końcówka? A Ty jak się czujesz? Trzymam kciuki za sikańca. U mnie jakieś pojedyncze skurcze ale nic się nie dzieje. Oby nie tylko testy na covid były pozytywne! :)
 
Gupek ;) Ja właśnie straciłam węch i w sumie smak, ale zatoki odpuściły i mogę w miarę oddychać...czyżby końcówka? A Ty jak się czujesz? Trzymam kciuki za sikańca. U mnie jakieś pojedyncze skurcze ale nic się nie dzieje. Oby nie tylko testy na covid były pozytywne! :)
Hej. U mnie tak jak myślalam, test negatywny
 
reklama
Do góry