reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
Cześć dziewczyny, potrzebuje chyba wsparcia psychicznego dlatego do was dołączyłam.😊
Staramy się od lipca 2020 i NIC. Morfologia nasienia 3%
Jajowody drożne
Wyniki hormonalne w normie
Pecherzyki są i pękają - potwierdzone przez monitoring
Kilka cykli z CLO
W marcu czeka nas inseminacja, jestem 2 miesiące po sprawdzeniu drożności wg lekarza po drożności jest latwiej zajść w ciążę. 8dni przed planowana miesiączka bylam zrobic Bete zeby upewnic sie ze nie jest w ciąży, bo przed inseminacja musimy zrobić szereg badań na zakaźność, a nie sa to tanie badania 🙁 niestety wynik beta 0,1. Jak kazda z nas, starających się w duchu bardzo liczyłam na podwyższony wynik, oczywiście jak co miesiąc doszukiwała się pierwszych objawów , ktore wydawało mi sie ze sa (pobolewanie jajników , bol jak przed miesiączka, tkliwość piersi) a tu nic.
Jak u was było z inseminacja, za ktorym razem się udało , czy tez miałyście problemy mimo ze wyniki były dobre ?
Cześć :)
To forum generalnie dobrze robi na głowę :) i cieszymy się że dołączyłaś. Uczucia frustracji, złości, żalu i rozczarowania są dość normalne w takich okolicznościach ważne żeby się otrząsnąć, poprawić koronę, cycki do przodu i lecisz dalej. IUI to ok 10-15% szans na ciążę i to wtedy jeśli inne problemy są wykluczone (a tych może być masa ale potrzebna jest do tego pogłębiona diagnostyka i co tu dużo mówić masa kasy). Są tu dziewczyny którym udało się za 1szym razem a są też takie jak ja które po 3 odpuściły i walczą dalej ale przez in vitro. Obyś była w tej pierwszej grupie :) Ważne też żeby mieć ogarniętego gina któremu ufasz. Trzymam kciuki i jak coś to pisz :)
 
reklama
Witaj kochana.
Niestety każda z nas mierzy sie z ta sama beznadzieja. Cykl za cyklem rozczarowanie a przed tym duża nadzieja. Myśle ze każdy cykl i cała sytuacja uczą dużej pokory...najważniejsze by sie nie poddawać i wierzyć ze w końcu sie uda ❣️Dla spokoju ducha lepiej nie doszukiwać sie objawow wczesnej ciąży bo sa one dokładnie takie same jak przed okresem. 8 dni przed okresem to bardzo szybko ile dni ma zazwyczaj twój cykl? Ile po owulacji robilas betę ?
 
Witaj kochana.
Niestety każda z nas mierzy sie z ta sama beznadzieja. Cykl za cyklem rozczarowanie a przed tym duża nadzieja. Myśle ze każdy cykl i cała sytuacja uczą dużej pokory...najważniejsze by sie nie poddawać i wierzyć ze w końcu sie uda ❣️Dla spokoju ducha lepiej nie doszukiwać sie objawow wczesnej ciąży bo sa one dokładnie takie same jak przed okresem. 8 dni przed okresem to bardzo szybko ile dni ma zazwyczaj twój cykl? Ile po owulacji robilas betę ?
Wiem, wiem staram sie już odrzucać myśli ze to objaw ciąży, ale mimo wszystko tli sie nadzieja bo przecież zrobliśmy wszystko co trzeba. Cykl mam 30 dniowy owulacje miałam w 16 /17dc a bete robiłam w 22 dc
 
Wiem, wiem staram sie już odrzucać myśli ze to objaw ciąży, ale mimo wszystko tli sie nadzieja bo przecież zrobliśmy wszystko co trzeba. Cykl mam 30 dniowy owulacje miałam w 16 /17dc a bete robiłam w 22 dc
Oj to ta beta zdecydowanie za szybko. zarodek jeśli doszło do zapłodnienia implantuje się 6-12 dni także szansa jeszcze jest :)
 
Cześć :)
To forum generalnie dobrze robi na głowę :) i cieszymy się że dołączyłaś. Uczucia frustracji, złości, żalu i rozczarowania są dość normalne w takich okolicznościach ważne żeby się otrząsnąć, poprawić koronę, cycki do przodu i lecisz dalej. IUI to ok 10-15% szans na ciążę i to wtedy jeśli inne problemy są wykluczone (a tych może być masa ale potrzebna jest do tego pogłębiona diagnostyka i co tu dużo mówić masa kasy). Są tu dziewczyny którym udało się za 1szym razem a są też takie jak ja które po 3 odpuściły i walczą dalej ale przez in vitro. Obyś była w tej pierwszej grupie :) Ważne też żeby mieć ogarniętego gina któremu ufasz. Trzymam kciuki i jak coś to pisz :)
Cześć cześć :) nikt nas nie zrozumie lepiej jak my same starające sie o dzidzię Porady znajomych " odpuść a zajdziesz" albo "przecież jestes mloda to moze z twoim coś jest nie tak" kolejne pytania mamy " to kiedy będziecie mieli dziecko ?" albo siostra której odmówisz napicia się wina z etuzjazmem krzyczy " jesteś w ciąży?!. Wiem że oni to przeżywają ze mną ale to jest takie dołujące. Licze że w końcu odpowiem TAK jestem w ciąży !
Kochana trzymam za Was kciuki! Obyśmy napisały w końcu ze sie udało :)
 
Cześć dziewczyny, potrzebuje chyba wsparcia psychicznego dlatego do was dołączyłam.😊
Staramy się od lipca 2020 i NIC. Morfologia nasienia 3%
Jajowody drożne
Wyniki hormonalne w normie
Pecherzyki są i pękają - potwierdzone przez monitoring
Kilka cykli z CLO
W marcu czeka nas inseminacja, jestem 2 miesiące po sprawdzeniu drożności wg lekarza po drożności jest latwiej zajść w ciążę. 8dni przed planowana miesiączka bylam zrobic Bete zeby upewnic sie ze nie jest w ciąży, bo przed inseminacja musimy zrobić szereg badań na zakaźność, a nie sa to tanie badania 🙁 niestety wynik beta 0,1. Jak kazda z nas, starających się w duchu bardzo liczyłam na podwyższony wynik, oczywiście jak co miesiąc doszukiwała się pierwszych objawów , ktore wydawało mi sie ze sa (pobolewanie jajników , bol jak przed miesiączka, tkliwość piersi) a tu nic.
Jak u was było z inseminacja, za ktorym razem się udało , czy tez miałyście problemy mimo ze wyniki były dobre ?
Ja miałam 1 inseminacje, nie udało się...
Maz ma wyniki dobre, u mnie tylko prolaktyna wysoka i niski progesteron i też nie wychodzi :(
 
ja jestem obecnie po piątej inseminacji nasieniem dawcy. Wyniki mam dobre, nasieniem wiadomo pierwszej jakości a mimo to się nie udaje 😔 oprócz dobrych wyników potrzeba jeszcze masę szczęścia żeby udało się zajść w ciążę. Oczywiście nie zrażaj się moim przypadkiem aczkolwiek musisz uzbroić się w cierpliwość. Statystycznie inseminacja daje 15 % szans powodzenia. Życzę Ci żeby jak najszybciej się udało 🥰
Mam nadzieję że nie tracisz nadziei, rozważasz in vitro?
 
reklama
Do góry