reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
20.03: @kolor nadzieji - USG POŁÓWKOWE (uzupełniające)[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123][emoji256]
20.03: @Pawlossia - testowanie po 1 IUI[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
23.03: @Fok123 - testowanie po 2 IUI[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
24.03: @margaretka25 - 1 USG[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
25.03: @OnaGośka - 2 USG[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
26.03: @Guśka121 - monitoring przed 2 IUI[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
26.03: @kolor nadzieji - wizyta + USG[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123]
01.04: @izzy_j - histeroskopia diagnostyczna[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123][emoji256]

11.20-04.21: @agawid - starania naturalne[emoji110][emoji110][emoji123][emoji123][emoji256]


2021:

27.03: @PałkaZapałka - wstępny TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
13.04: @Asia34 - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
28.04: @Claudia2405 - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][EMOJI188]
21.06: @Adziunia - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
14.07: @kolor nadzieji - TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]
15.10: @dar20 - wstępny TERMIN PORODU[emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji188]

Kogoś dopisać?[emoji846]

" KTO NIE WALCZY[emoji123] TEN NIE NIAŃCZY!!![emoji3590]"
[emoji188][emoji64][emoji1768][emoji2963][emoji64][emoji188]

"Jeszcze chwilę na Ciebie zaczekam, a potem jeszcze chwilę... I kazdą kolejną też zaczekam!..."[emoji177][emoji188]

"Żyj i daj życie"[emoji3590][emoji188]

"Będzie dobrze. Teraz będzie najtrudniej, a potem będzie już dobrze."[emoji123][emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji123]
 
reklama
Bylam zaskoczona jak profesjonalne jest to badanie. Sprawdza czy nie ma ognisk endometriozy na pęcherzu nerkach jelitach otrzewnej i narządzie rodnym. Dodatkowo sprawdza ślizg macicy, ruchomość i mierzy wszystko bardzo dokładnie. Polecam jesli ktoś miewa bolesne okresy, ale nie tylko. Endometrioza daje przedziwne objawy które często są bagatelizowane. U mnie jest ognisko 11mmx4mm pod lewym jajnikiem. Pogrubiałe wiezadlo jajnika prawego. Jest ok mimo choroby. Dieta przeciwzapalna i zielone światło na starania. Po pół roku operacja usunięcia ogniska jeśli nie będzie ciazy.
O kurcze, a jak takie badanie się wykonuje i jak znaleźć takiego specjalistę? Ja podejrzewam ze mogę mieć endometriozę bo mam strasznie bolesne miesiączki i stosunki...i sama wrzuciłam sobie do diety przyprawy/składniki przeciwzapalne, ale jestem ciekawa tego co piszesz 🤔 To trzymam kciuki za owocne starania ✊🏻
 
O kurcze, a jak takie badanie się wykonuje i jak znaleźć takiego specjalistę? Ja podejrzewam ze mogę mieć endometriozę bo mam strasznie bolesne miesiączki i stosunki...i sama wrzuciłam sobie do diety przyprawy/składniki przeciwzapalne, ale jestem ciekawa tego co piszesz 🤔 To trzymam kciuki za owocne starania ✊🏻
Też mam właśnie strasznie okropnie bolesne miesiączki, wprawdzie jak biorę progesteron to trochę mniej boli ale odkad pamiętam to 2 - 3 dni wyjęte z życia co miesiąc
 
Ja jestem pacjentką Invicta :) Będę miała teraz drugie podejście do inseminacji, jeśli się nie uda to dajemy sobie jeszcze jedną próbę. Mamy zadzieję, że IUI się uda, chociaż nie wykluczamy też później in vitro. Bardzo nam zależy i już nawet pieniądze nie będą grały roli :(
 
a to nawet nie wiedziałam że jest możliwość przygotowania do in vitro na NFZ, osobiście mam złe doświadczenia ze szpitalnymi przychodniami .
Hmmn u mnie w Gdańsku Invicta ma dofinansowanie od miasta ale to nie na NFZ. Dla mieszkańców Gdańska jest doplata do programu ivf 5tys zl. 😊
 
O kurcze, a jak takie badanie się wykonuje i jak znaleźć takiego specjalistę? Ja podejrzewam ze mogę mieć endometriozę bo mam strasznie bolesne miesiączki i stosunki...i sama wrzuciłam sobie do diety przyprawy/składniki przeciwzapalne, ale jestem ciekawa tego co piszesz 🤔 To trzymam kciuki za owocne starania ✊🏻
To koniecznie zrob sonovaginografie. Mam to samo co piszesz. Warto to badanie jest baaaardzo dokładne i naprawdę lepiej wiedzieć i z tym walczyć. Tylko najlepiej idź do speca od endometriozy bo to musi robic osoba która się specjalizuje w diagnostyce.
 
Też mam właśnie strasznie okropnie bolesne miesiączki, wprawdzie jak biorę progesteron to trochę mniej boli ale odkad pamiętam to 2 - 3 dni wyjęte z życia co miesiąc
Idź koniecznie na sonovaginografie do specjalisty diagnozującego endometrioze. Tez miewam takie bole w okresie i sporo nietypowych objawow które nie są związane bezpośrednio z ginekologia
 
O kurcze, a jak takie badanie się wykonuje i jak znaleźć takiego specjalistę? Ja podejrzewam ze mogę mieć endometriozę bo mam strasznie bolesne miesiączki i stosunki...i sama wrzuciłam sobie do diety przyprawy/składniki przeciwzapalne, ale jestem ciekawa tego co piszesz 🤔 To trzymam kciuki za owocne starania ✊🏻
A skąd jesteś? Jeśli z Mazowsza to dr Jacko. Znajdę listę specjalistów i podeślę
 
reklama
To koniecznie zrob sonovaginografie. Mam to samo co piszesz. Warto to badanie jest baaaardzo dokładne i naprawdę lepiej wiedzieć i z tym walczyć. Tylko najlepiej idź do speca od endometriozy bo to musi robic osoba która się specjalizuje w diagnostyce.
A możesz podać nazwisko lekarza? Ja nie dość że miesiączkować zaczęłam zaraz jak skończyłam 10 lat to ból był taki że prawie mdlałam dopóki mi pigułki anty nie uregulowały. I może też warto by było żebym zrobiła. Mam nadzieję że histeroskopia coś mi wyjaśni.
 
Do góry