reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Iui - inseminacja w walce o pierwszą dzidzię

Po której Inseminacji zaszłaś w ciążę?


  • Wszystkich głosujących
    292
Hej. Jestem nowa w temacie inseminacji. Dzisiaj po wizycie u gin usłyszałam, że u mnie najlepiej byłoby tego spróbować i żebym zapisała się do kliniki i tam mnie pokierują. Staram się o dziecko z mężem od 15mc i nic ja miałam 6 cykli z clo i później przerwa i teraz 3 z aromkiem pęcherzyki rosną (dziś na monitoringu 23mm endo 8mm) ale nie zawsze pękają, u męża wszystko ok. Chciałabym zapytać jak to wszystko wygląda krok po kroku od pierwszej wizyty do inseminacji? Ile taki proces mniej więcej trwa? Jakie badania warto wykonać? Mam nadzieję, że dobrze trafiłam z pytaniem bo jestem zielona w tym wszystkim.
Najpierw lekarz napewno zleci badania dla Ciebie i męża. Do tego ważna cytologia i USG. Ja miałam również obowiązkowe badanie drożności jajowodów i biocenoza pochwy. Musisz być przygotowana na kilka wizyt monitoringowych, plus testy na covid jeśli są wymagane w klinice. Później zastrzyk na pęknięcie i zabieg😉 ogólnie mi zajęło to od momentu badań do inseminacji minęło 2 miesiące. A wybraliście już klinikę?
 
reklama
Najpierw lekarz napewno zleci badania dla Ciebie i męża. Do tego ważna cytologia i USG. Ja miałam również obowiązkowe badanie drożności jajowodów i biocenoza pochwy. Musisz być przygotowana na kilka wizyt monitoringowych, plus testy na covid jeśli są wymagane w klinice. Później zastrzyk na pęknięcie i zabieg😉 ogólnie mi zajęło to od momentu badań do inseminacji minęło 2 miesiące. A wybraliście już klinikę?
Dziękuję za odpowiedz. Mniej więcej wiem z czym teraz będę się mierzyć. Jeszcze nie dzisiaj po wyjściu od lekarza miałam spory mętlik w głowie bo szczerze nawet nie interesowałam się tematem i chciałam dowiedzieć się o tym jak najwięcej i nie miałam głowy do tego.
 
Dziękuję za odpowiedz. Mniej więcej wiem z czym teraz będę się mierzyć. Jeszcze nie dzisiaj po wyjściu od lekarza miałam spory mętlik w głowie bo szczerze nawet nie interesowałam się tematem i chciałam dowiedzieć się o tym jak najwięcej i nie miałam głowy do tego.
Pytaj śmiało jakbyś miała jakieś wątpliwości, trochę nas tutaj jest 😉
 
Hej. Jestem nowa w temacie inseminacji. Dzisiaj po wizycie u gin usłyszałam, że u mnie najlepiej byłoby tego spróbować i żebym zapisała się do kliniki i tam mnie pokierują. Staram się o dziecko z mężem od 15mc i nic ja miałam 6 cykli z clo i później przerwa i teraz 3 z aromkiem pęcherzyki rosną (dziś na monitoringu 23mm endo 8mm) ale nie zawsze pękają, u męża wszystko ok. Chciałabym zapytać jak to wszystko wygląda krok po kroku od pierwszej wizyty do inseminacji? Ile taki proces mniej więcej trwa? Jakie badania warto wykonać? Mam nadzieję, że dobrze trafiłam z pytaniem bo jestem zielona w tym wszystkim.
Hej u mnie to wyglądało tak że pierwsza wizyta ogólny wywiad razem z mężem, zlecenie badań głównie badania nasienia bo z tym był problem( ja wszystkie badania hormonów miałam jeszcze aktualne) , jak okazało się że nie jest aż tak źle i można działać z inseminacja to skierowanie na drożność. Potem posiew, badania infekcyjne i kwalifikacja do iui, stymulacja, zastrzyk na pęknięcie no i już sama iui. Teraz czekam co z tego wyniknie 🙂 Trochę to wszystko trwa w naszym przypadku parę miesięcy, dużo jeżdżenia do kliniki i kupa kasy ale mam nadzieję, że warto było 😁 powodzenia życzę i trzymam kciuki ✊
 
Hej. Jestem nowa w temacie inseminacji. Dzisiaj po wizycie u gin usłyszałam, że u mnie najlepiej byłoby tego spróbować i żebym zapisała się do kliniki i tam mnie pokierują. Staram się o dziecko z mężem od 15mc i nic ja miałam 6 cykli z clo i później przerwa i teraz 3 z aromkiem pęcherzyki rosną (dziś na monitoringu 23mm endo 8mm) ale nie zawsze pękają, u męża wszystko ok. Chciałabym zapytać jak to wszystko wygląda krok po kroku od pierwszej wizyty do inseminacji? Ile taki proces mniej więcej trwa? Jakie badania warto wykonać? Mam nadzieję, że dobrze trafiłam z pytaniem bo jestem zielona w tym wszystkim.
Nie wiem jaki dokładnie macie problem, badania powinny to wyjaśnić ale musisz mieć też świadomość że IUI to ok 15% szans na powodzenie i zazwyczaj robi się max 3 potem te szanse jeszcze maleją. Od pierwszej wizyty do zabiegu z reguły mija cykl lub 2 bo na niektóre wyniki się czeka. Oby się udało za 1szym razem, jak nie to można cykl po cyklu. Trzymam kciuki :)
 
Hej pytanko czy biorąc luteinę dostanę okres czy dopiero po odstawieniu? Nigdy nie brałam na podtrzymanie ewentualnej ciąży więc nie wiem jak to wygląda.
 
Hej pytanko czy biorąc luteinę dostanę okres czy dopiero po odstawieniu? Nigdy nie brałam na podtrzymanie ewentualnej ciąży więc nie wiem jak to wygląda.
Chyba różnie to bywa...ja dostałam normalnie okres biorąc luteinę doustnie 🤷🏼‍♀️ Jak zmieniła mi doktor formę podania to potem dostawałam dopiero po odstawieniu po 2-3 dniach
 
reklama
Do góry