reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 6 miesięcznego dziecka!

klaaaudys

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Maj 2020
Postów
26
Miasto
Deventer
Cześć! 😋
Forum znalazłam przypadkiem i przypadkiem postanowiłam założyć konto! ;)


Mam pytanie dotyczące rozszerzenia diety. Być może ten temat był poruszany kilka razy, ale nie mam czasu na przeszukiwanie całego forum.

Córa za tydzień kończy pół roku. Rozszerzam jej dietę trochę ponad miesiąc. Warzywa, owoce. Jeden posiłek dziennie, czasem dostanie owoc. Dostała na spróbowanie kaszkę na wodzie (kpi nadal) i chyba nawet jej posmakowało ;)
Czy to nie za dużo? Kiedy mogę wprowadzić kaszki? I od kiedy będę mogła podawać jej wiecej niz jeden posiłek? Np. Kaszka rano, potem obiadek?

Ps.
Nie potrzebuję rad od dobrych cioć, że dietę rozszerza się po 6msc. Rozszerzyłam wcześniej ponieważ musiałam. Myślę, że to sprawa indywidualna każdej mamy. Komenatrze nie na temat nie będą brane pod uwagę. ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Polecam Ci przesłuchać na YT porannamelise [emoji2957] dietetyk dziecięcy rozwiewa wszelkie wątpliwości. A pytań będzie więcej jak już wejdziesz w ten las rozszerzania diety [emoji85][emoji85][emoji85]



Mleko w tym wieku jest nadal podstawowym posiłkiem i często po prostnu piciem i jak pisały dziewczyny wyżej tak małe dzieci poznają dopiero smaki , są dzieci które będą długo wolały mleku od stałego posilku i są dzieci, które odrzuca mleko bo wola stałe tu nie ma reguły wszystko trzeba dopasować do dziecka i kiedy jest gotowe i chętne to wprowadzamy podejrzewam że córeczka popija mleko też po stałym posilku jako jego uzupełnienie o stałym posilku mówimy wtedy gdy zje np.obiadek i jest najedzona
 
reklama
Ja tam podaje czasami przed mlekiem. Co się może stać?
Co do ilości to ja liczę łyżeczkami. Są dnie, ze Bułek zje siedem łyżeczek i więcej nie chce a są dnie, ze zje 15 i zdaje się mieć jeszcze ochotę. Np kisiel mógłby chyba cały sam pożreć...
 
Ja dawałam tyle ile chciało dziecko. Chciał trzy łyżeczki, to zjadł tyle. Słoiczek z dynią uwielbiał i w wieku 6-7 miesięcy potrafił zjeść cały (125g). Tez po jedzeniu dawałam jeszcze mleko. Stopniowo jadł coraz mniej mleka, a coraz więcej innych rzeczy.
Kaszki wprowadziłam po 4 miesiącu - zgodnie z tym co na opakowaniu. Najpierw robiłam z jednej płaskiej łyżki. Więc naprawdę śladowe ilości 😉
Po chyba jakoś 7 czy 8 miesiącu dawałam mleko, kaszkę, potem zupkę, drugie danie, mleko, na podwieczorek owoce, na kolację mleko z kaszą.
 
Zgadzam się z @Aniuśka. Mój syn po mleku nie chciał już próbować nowych rzeczy. Ale całkiem na głodnego też nie podawałam nowości, bo była awantura.
Zgadzam się że mleko do roku to podstawa, ale jeśli dostanie je między posiłkami, to nic się nie stanie. Poza tym znam dzieci, które po roku całkowicie odrzuciły mleko (czy to mm, czy pierś) i są zdrowe, rozwijają się prawidłowo.
 
reklama
Dlatego nowe rzeczy daje się tak godzinkę po mleku żeby nie było na wielkiego głoda ani na pełny brzuszek, nie bez powodu nazywa się ten proces rozszerzaniem diety a nie zastępowaniem:) najważniejsze to się nie frustrować, dzieci mają różne etapy i może być tak że ładnie wszystkiego proboje a nadajdzie dzień gdzie przyjmnie tylko mleko, i to będzie ok, nie zagłodzi się dziecka samym mlekiem:) z czasem któreś karmienie się samo wyeliminuje na rzecz posiłku ale na to półroczny maluszek ma sporo czasu a mama możliwość odkrywania upodobań dziecka.
Tak pozatym to jakie to było proste i wygodne karmienie samym mlekiem bez myślenia i gotowania osobno, wymyślania posiłków i jeszcze pilnowania czy coś nie uczula:p
Ps. Autorko brawa i szacunek za kpi:)
 
Do góry