reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 8-9m na mm

Budyń z mm:
120 ml wody przegotowanej
4 miarki mleka
łyżeczka mąki ziemniaczanej
żółtko lub pół (w zależności od wieku dziecka)
W 20 ml wody rozpuścić mąkę i żółtko. Ugotować osobno 80 ml wody.
Do ugotowanej wody dodać mąkę z żółtkiem i chwilkę gotować mieszając. Przestudzić.
Mleko rozpuścić w pozostałych 20 ml ciepłej wody i dodać do budyniu.

PS. Kaszki na mleku też się liczy jako posiłek mleczny.

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA PRZEPIS:) zrobię dziś małej budyń :)
 
reklama
Kakao, miód? To chyba mowa o starszym dziecku, nie o 8 miesiecznym? :)

Jest roznica miedzy mlekiem krowim a jogurtem, czy serem. Mleko krowie owszem po roku czasu, ale jogurt, ser mozna wprowadzac wczesniej. Wiadomo, ze nie pakuje sie w dziecko niewiadomo jakich ilosci tego jogurtu na poczatku :)

Wrzuce pozniej przepis na placuszki. :)

ale są najróżniejsze jogurty naturalne, który jest odpowiedni dla niemowlaka? trzeba konkretnie na coś zwracać uwagę?
 
ale są najróżniejsze jogurty naturalne, który jest odpowiedni dla niemowlaka? trzeba konkretnie na coś zwracać uwagę?

Naturalny, bez cukru. Jak znajdziesz taki dla niemowlat to najlepiej, bo powinien mniec mniej bialka.
Ja dodaje taki zwykly naturalny jogurt albo do musu owocowego, albo do zupki, albo te placuszki z niego robie.
Jogurt grecki jest chyba najbardziej bogaty w bialko, wiec tego lepiej unikac.

Fajny ten przepis na budyn :) Tez sproboje. Jakis mus owocowy mozna by dodac.
 
Cytuje: Niewielkie ilości jogurtu dla niemowląt mogą trafić do menu dziecka już w 7. miesiącu życia. Jogurty naturalne można natomiast zacząć podawać nieco później – wedle schematu żywienia dopiero w 11. miesiącu życia dziecka.

Jogurty dla niemowląt to produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, o składzie dostosowanym do potrzeb i możliwości żołądków małych dzieci. Choć również są to produkty na bazie mleka, ich skład jest zmodyfikowany – jogurty dla niemowląt mają obniżony poziom białka (co zapobiega zbytniemu obciążeniu nerek dziecka), są za to wzbogacane m.in. w wapń, cynk czy magnez. Dzięki temu można je podawać dzieciom już w 7. miesiącu życia.

Ja bym nie dawała normalnego, a podawanie paru łyżeczek i tak nie zastąpi posiłku mlecznego.


I pisałam o miodzie i kakao jeśli NIE ma alergii bo tylko o to chodzi że opóźnia sie ich podawanie.
A tak wogole to wg obecnych wytycznych takie zabiegi ni jak się mają do rozwiniecia alergii. Myślę że wiem coś o tym bo mam w domu męża i dziecko alergika. ;)

Każda zrobi i tak co uważa za słuszne, a to były tylko MOJE sugestie.
I na marginesie, mój syn mimo różnych alergii właśnie na kakao i miód nie ma :)

Kakao, miód? To chyba mowa o starszym dziecku, nie o 8 miesiecznym? :)

Jest roznica miedzy mlekiem krowim a jogurtem, czy serem. Mleko krowie owszem po roku czasu, ale jogurt, ser mozna wprowadzac wczesniej. Wiadomo, ze nie pakuje sie w dziecko niewiadomo jakich ilosci tego jogurtu na poczatku :)

Wrzuce pozniej przepis na placuszki. :)
 
Naturalny, bez cukru. Jak znajdziesz taki dla niemowlat to najlepiej, bo powinien mniec mniej bialka.
Ja dodaje taki zwykly naturalny jogurt albo do musu owocowego, albo do zupki, albo te placuszki z niego robie.
Jogurt grecki jest chyba najbardziej bogaty w bialko, wiec tego lepiej unikac.

Fajny ten przepis na budyn :) Tez sproboje. Jakis mus owocowy mozna by dodac.

Szukałam w internecie, takiego typowego dla niemowląt nie ma, trzeba sprawdzać etykiety i jakiś wybrać. Też pomyślałam o owocach do budyniu ale najpierw dam córci sam, zobaczymy czy jej posmakuje:)
 
Cytuje: Niewielkie ilości jogurtu dla niemowląt mogą trafić do menu dziecka już w 7. miesiącu życia. Jogurty naturalne można natomiast zacząć podawać nieco później – wedle schematu żywienia dopiero w 11. miesiącu życia dziecka.

Jogurty dla niemowląt to produkty specjalnego przeznaczenia żywieniowego, o składzie dostosowanym do potrzeb i możliwości żołądków małych dzieci. Choć również są to produkty na bazie mleka, ich skład jest zmodyfikowany – jogurty dla niemowląt mają obniżony poziom białka (co zapobiega zbytniemu obciążeniu nerek dziecka), są za to wzbogacane m.in. w wapń, cynk czy magnez. Dzięki temu można je podawać dzieciom już w 7. miesiącu życia.

Ja bym nie dawała normalnego, a podawanie paru łyżeczek i tak nie zastąpi posiłku mlecznego.


I pisałam o miodzie i kakao jeśli NIE ma alergii bo tylko o to chodzi że opóźnia sie ich podawanie.
A tak wogole to wg obecnych wytycznych takie zabiegi ni jak się mają do rozwiniecia alergii. Myślę że wiem coś o tym bo mam w domu męża i dziecko alergika. ;)

Każda zrobi i tak co uważa za słuszne, a to były tylko MOJE sugestie.
I na marginesie, mój syn mimo różnych alergii właśnie na kakao i miód nie ma :)

Powiedz jaki jogurt naturalny kupujesz? Szukałam w sieci i nie znalazłam typowego jogurtu naturalnego dla niemowląt...
Też właśnie czytałam, że późniejsze wprowadzanie jakichś produktów wcale nie niweluje pojawienia się alergii, także warto stopniowo wprowadzać różne produkty.
 
I pisałam o miodzie i kakao jeśli NIE ma alergii bo tylko o to chodzi że opóźnia sie ich podawanie.

Sasanko, nie moge się zgodzić jeśli chodzi o miód. Dzieciom poniżej pierwszego roku życia nie wolno podawiać miodu i to nie z powodu alergii ale z powodu możliwości zatrucią botuliną, to zatrucie jadem kiełbasianym!!
Wiecej szkody miod narobic moze niz racjonalne dawanie jogurtu.
 
Powiedz jaki jogurt naturalny kupujesz? Szukałam w sieci i nie znalazłam typowego jogurtu naturalnego dla niemowląt...
Też właśnie czytałam, że późniejsze wprowadzanie jakichś produktów wcale nie niweluje pojawienia się alergii, także warto stopniowo wprowadzać różne produkty.
No nie ma takiego dla niemowląt.
O to mi chodziło: . W rosmanie jest duży wybór ,albo na necie. I kubeczek to od 20-37 % dziennej dawki wapnia. I zależy od smaku wtedy wtedy są po różnych miesiącach.
1492067175-aaaaaa.png
1492067180-aaaaaa.png
1492067183-aaaaaa.png
1492067187-aaaaaa.jpeg

I to przeważnie nazywa się deser mleczny.
A ten z Hippa jest przepyszny ;)
 
No nie ma takiego dla niemowląt.
O to mi chodziło: . W rosmanie jest duży wybór ,albo na necie. I kubeczek to od 20-37 % dziennej dawki wapnia. I zależy od smaku wtedy wtedy są po różnych miesiącach.
1492067175-aaaaaa.png
1492067180-aaaaaa.png
1492067183-aaaaaa.png
1492067187-aaaaaa.jpeg

I to przeważnie nazywa się deser mleczny.
A ten z Hippa jest przepyszny ;)

W takim razie nie zrozumiałyśmy się, bo ja poszukiwałam typowego jogurtu naturalnego (niesmakowego). Te akurat znam ale jeszcze ich nie dawałam córce.
 
reklama
Do góry