reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 8-9m na mm

Miód jest mocnym alergenem i ja bym się mimo wszystko wstrzymala dla 8 miesięcznego dziecka

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

Mojej córce miodu nie będę podawała bo sama go nie toleruję, mąż również nie także miód w naszej rodzinie szybko nie zagości:) nie twierdzę oczywiście, że nie dam go nigdy córce, ona musi spróbować wszystkiego i sama zdecydować, czy będzie go jadła. Ale jeszcze nie teraz, nie chce jej nawet w taki sposób dosładzać posiłków.
 
reklama
A gdzie stoi mleko w kartonie? Bo na pewno nie w lodówce.
Chyba pojęcie pasteryzacji nie jest czymś nowym;)
Skład wyzej wspomnianego Hippa: Mleko pełne* 62%, banany* 10%, zagęszczony sok jabłkowy* 9%, jabłka* 7%, maliny* 4%, skrobia, sok marchwiowy* z soku zagęszczonego, substancja zagęszczająca (pektyna, mączka chleba świętojańskiego), regulator kwasowości - węglan wapnia, bakterie kwasu mlekowego.
Jak już tak się czepamy, to do składów mm też polecam zajzec.

Niestety prawie na każdej etykiecie znajdzie się coś nieodpowiedniego. Ostatnio sprawdzałam skład bobofruta, jakiś deser owocowy. Czytam, a tam w składzie cukier! Przecież owoce same w sobie są słodkie:)

Skład tego deserku mlecznego Hippa nie wygląda źle:)
 
A gdzie stoi mleko w kartonie? Bo na pewno nie w lodówce.
Chyba pojęcie pasteryzacji nie jest czymś nowym;)
Skład wyzej wspomnianego Hippa: Mleko pełne* 62%, banany* 10%, zagęszczony sok jabłkowy* 9%, jabłka* 7%, maliny* 4%, skrobia, sok marchwiowy* z soku zagęszczonego, substancja zagęszczająca (pektyna, mączka chleba świętojańskiego), regulator kwasowości - węglan wapnia, bakterie kwasu mlekowego.
Jak już tak się czepamy, to do składów mm też polecam zajzec.
Raczej mylisz pojecia. Mleko które stoi w kartonie jest poddane sterylizacji a to proces który przebiega w dużo wyższej temperaturze niz pasteryzacja. Ale kto ci broni podawać te jogurty? Jak dla mnie możesz nawet mleko UHT dziecku dawać. To twoje dziecko

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak juz pisałam każda mama zrobi co uważa za sluszne.

Ja wolalam dać dziecku taki deserek czy dodać kakao niż żeby mi wcale mleka nie jadlo, bo wiem jakie to uczucie jak dziecko płacze na widok butelki a nie ma wielkiego wyboru co w zamian podać.

Nigdy nie polecam rzeczy o których nic nie wiem lub ich nie sprawdzilam. A co magdab200 wybierze to juz jej sprawa :)

Więcej luzu a mniej krytyki, bo nikt nikomu tutaj nie narzuca co ma robić ;) to są tylko SUGESTIE.
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie ,nasz polski miód nie jest niebezpieczny :)
"Z kolei badania próbek miodu w innych krajach nie wykazały w ogóle zanieczyszczeń przetrwalnikami C. botulinum. Do takich krajów należą: Niemcy, Francja, Polska i Arabia Saudyjska."
Co innego miody np z USA :D

W tych czasach wszystko chyba stanowi zagrożenie, łącznie z powietrzem.

Przyznaje, ze o tym nie czytałam, ale zalecenia mimo tego jakie były takie są i powody tych zaleceń również. Kazda zrobi jak uwaza, ale bede sie upierac i sugerowac ostroznosc w polecaniu dawania miodu małym dzieciom na froum publicznym.

Co do słodzenia naturlanie to można przecież podać syrop klonowy albo słód jęczmienny :)

Flammie proszę o przepis na placuszki:)

Jogurt (jakies 100g), jajko (żółtko), mąka, jak naleśniki tylko zamiast mleka jogurt. Dodawać tyle mąki aby była taka naleśnikowa konsystencja. Jak dodasz troszkę sody albo proszku do pieczenia to się pulchne zrobią. Kawałki owoców dodaje jak już się smażą. Jak dodaje jabłka to robie gęstsze ciasto.

Co do składów. Ciężko znaleźć dobry produkt. Myślę, że jak się z głową podejdzie i umiarem to nic się nie stanie. Jak pisałam wcześniej, póki co ufam produktom HIPP. Mamy ich mleko, obiadki w słoiczach, owoce w tubce. Nie widziałam niczego bardzo złego w ich składzie jeszcze.
 
Ostatnia edycja:
Jak juz pisałam każda mama zrobi co uważa za sluszne.

Ja wolalam dać dziecku taki deserek czy dodać kakao niż żeby mi wcale mleka nie jadlo, bo wiem jakie to uczucie jak dziecko płacze na widok butelki a nie ma wielkiego wyboru co w zamian podać.

Nigdy nie polecam rzeczy o których nic nie wiem lub ich nie sprawdzilam. A co magdab200 wybierze to juz jej sprawa :)

Więcej luzu a mniej krytyki, bo nikt nikomu tutaj nie narzuca co ma robić ;) to są tylko SUGESTIE.


Tu się z Tobą zgodzę, każda z nas ma prawo dać dziecku, to co uważa za słuszne. Prosiłam o podpowiedzi i dostałam je od Was, sporo z nich wykorzystam:)
 
Przyznaje, ze o tym nie czytałam, ale zalecenia mimo tego jakie były takie są i powody tych zaleceń również. Kazda zrobi jak uwaza, ale bede sie upierac i sugerowac ostroznosc w polecaniu dawania miodu małym dzieciom na froum publicznym.

Co do słodzenia naturlanie to można przecież podać syrop klonowy albo słód jęczmienny :)



Jogurt (jakies 100g), jajko (żółtko), mąka, jak naleśniki tylko zamiast mleka jogurt. Dodawać tyle mąki aby była taka naleśnikowa konsystencja. Jak dodasz troszkę sody albo proszku do pieczenia to się pulchne zrobią. Kawałki owoców dodaje jak już się smażą. Jak dodaje jabłka to robie gęstsze ciasto.

Co do składów. Ciężko znaleźć dobry produkt. Myślę, że jak się z głową podejdzie i umiarem to nic się nie stanie. Jak pisałam wcześniej, póki co ufam produktom HIPP. Mamy ich mleko, obiadki w słoiczach, owoce i deserki. Nie widziałam niczego złego w składzie jeszcze.

DZIĘKUJĘ za przepis:) jutro zrobię te placuszki dla małej, dziś będzie budyń:) zastanawiam się czy mąkę można zastąpić np kleikiem kukurydzianym czy skrobią kukurydzianą. Zawsze to zdrowsze niż biała mąka pszenna.
 
reklama
Przyznaje, ze o tym nie czytałam, ale zalecenia mimo tego jakie były takie są i powody tych zaleceń również. Kazda zrobi jak uwaza, ale bede sie upierac i sugerowac ostroznosc w polecaniu dawania miodu małym dzieciom na froum publicznym.

Co do słodzenia naturlanie to można przecież podać syrop klonowy albo słód jęczmienny :)



Jogurt (jakies 100g), jajko (żółtko), mąka, jak naleśniki tylko zamiast mleka jogurt. Dodawać tyle mąki aby była taka naleśnikowa konsystencja. Jak dodasz troszkę sody albo proszku do pieczenia to się pulchne zrobią. Kawałki owoców dodaje jak już się smażą. Jak dodaje jabłka to robie gęstsze ciasto.

Co do składów. Ciężko znaleźć dobry produkt. Myślę, że jak się z głową podejdzie i umiarem to nic się nie stanie. Jak pisałam wcześniej, póki co ufam produktom HIPP. Mamy ich mleko, obiadki w słoiczach, owoce i deserki. Nie widziałam niczego złego w składzie jeszcze.

DZIĘKUJĘ za przepis:) jutro zrobię te placuszki dla małej, dziś będzie budyń:) Zastanawiam się tylko, czy mąkę można zastąpić np skrobią kukurydzianą?
 
Do góry