reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis 8-9m na mm

magdab200!o2.pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2017
Postów
61
Hej dziewczyny,

mam problem z jedzeniem przez moją córkę obiadów, zarówno tych kupnych, jak i ugotowanych przeze mnie. Najchętniej mała jadłaby całymi dniami owoce i deserki mleczne. Wcześniej zjadała fajnie obiadki, może ten kryzys jej minie...
Szukam inspiracji do gotowania, może macie jakieś fajne przepisy na obiadki, którymi Wasze dzieci się zajadają? :)
Czy macie już stałe pory jedzenia posiłków?
Podzielcie się informacjami :)
 
reklama
A jakie jej deserki mleczne dajesz? Ja bym z nich zrezygnowała póki czas ;-)

A co jej gotujesz na obiadki? Moje dzieci w tym wieku zjadały wszelkiego rodzaju zupki i były karmione BLW - może spróbuj w ten sposób zachęcić córkę do jedzenia?
 
A jakie jej deserki mleczne dajesz? Ja bym z nich zrezygnowała póki czas ;-)

A co jej gotujesz na obiadki? Moje dzieci w tym wieku zjadały wszelkiego rodzaju zupki i były karmione BLW - może spróbuj w ten sposób zachęcić córkę do jedzenia?


daję jej deserki mleczne kupne, z owocami. Myślałam żeby samodzielnie zrobić jej budyń na mm bo ona mleko z butli pije tylko raz w nocy i na kolację w postaci kaszki. W ciągu dnia nie chce.

Gotuję jej różne zupy, dwu lub wieloskładnikowe (głównie marchewka, ziemniak, dynia, pietruszka korzeń, brokuł, zielony groszek czasami) do tego mięso, jajko lub ryba.

ale te moje papki wychodzą takie mdłe w porównaniu z kupnymi, może muszę proporcje zmienić. Myślałam nawet o przeliczeniu gramatury ze słoiczków kupnych i ugotowaniu czegoś na podobnego.

O BLW czytałam, że najlepiej je wprowadzać jak dziecko już samodzielnie siedzi, a moja mała jeszcze tego nie robi. Chyba, że jakieś głupoty wyczytałam?
 
Dziecko przy BLW powinno siedzieć, ale pewnie i tak ją sadzasz podczas jedzenia? Także jeśli jest w stanie usiedzieć w krzesełku do karmienia, to możesz jej wprowadzić BLW.
Teoretycznie mleka krowiego nie powinno się dawać dziecku przed ukończeniem 1r.ż., a podejrzewam że te deserki są z mleka krowiego. Zrezygnuj z nich. Potem wrzucę Ci przepis na budyń z mm.
A może Twoje dziecko nie lubi papek? Spróbuj mniej rozdrobnić warzywa - nawet jak nie ma zębów, to powinna być w stanie zjeść takie danie (w razie czego zawsze możesz potem rozdrobnić mocniej). Poeksperymentuj z ziołami (majeranek, suszony koper, kminek, sezam).
 
nie sadzam jej do jedzenia, karmię ją w leżaczku w pozycji półsiedzącej. Fizjoterapeutka nam zabroniła ją sadzać, bo teoretycznie nie ma jeszcze dobrze wykształconego dolnego odcinka kręgosłupa i sama musi wypracować siad. A ponieważ jest dzieckiem bardzo energicznym (będę konsultowała z terapeuta czy nie jest dzieckiem nadpobudliwym) to jeszcze nie siedzi, ponieważ wszystko inne jest ciekawsze niż podpieranie się rączkami do siadu. Pracuję z nią nad tym ale nie jest łatwo... Ale odbiegłam od tematu...

Teoretycznie na etykiecie jest napisane że w deserku jest jogurt z mleka więc można zakładać że z krowiego. Ok zrezygnuję z tego. Tylko w takim razie jakieś twarożki czy jogurty naturalne też wykluczyć? miałam jej zacząć to wprowadzać właśnie.

Córka ma już dwa ząbki, zupek już nie rozdrabniam jej na takie gładkie papki, znajduje w nich kawałki.
Myślisz, że mogę jej kupić te zioła takie z paczki suszone (prymat, kamis czy coś)?? czy lepiej wsiać szybko do doniczki i mieć swoje "naturalne"? (chociaż to trochę potrwa).

Ile ja mam z nią dylematów, już sama nie wiem czy dobrze że tak rozmyślam nad wszystkim, czy sama się zapędzam w tym wszystkim i nie potrzebnie dołuję.... Ale chcę dla córki jak najlepiej :)
 
Marcelinka zaczęła już 8 miesiąc, myślisz że mogę zacząć jej podawać ugotowaną marchewkę pokrojoną w słupki albo surowe owoce w kawałku (ewentualnie w tym silikonowym pojemniczku do owoców)?
 
i jeśli zrezygnuję z deserków mlecznych to brakuje mi jednego posiłku dla niej (chyba że będę robiła budyń/kisiel). Bo nasz jadłospis wygląda tak:
Śniadanie: Kasza (ok 100 ml)
II śniadanie: deser mleczny (190g)
Obiad: zupa / ewentualnie mm na śpiocha jeśli nie zje zupy
Podwieczorek: Owoc (sam, bez kaszy, biszkoptów czy innych dodatków) (150g)
Kolacja: Kasza, kleik na mm (ok 150ml)
+ 1 karmienie w nocy mm (180-210ml)
 
Musiałabym w domu sięgnąć do notatek, ale wydaje mi się, że trochę za mało mm ma w diecie, a to powinno być jeszcze podstawą żywienia (po głowie mi chodzi 3x210ml)

W takim razie jej nie sadzaj. A terapeuta pokazał Ci jak ćwiczyć z córką? Mój synek był rehabilitowany pomiędzy 3 a 6 m.ż. - sam zaczął siadać jak miał 11 m-cy, ale raczkował jak miał niecałe 7, a na nogi wstawał jak miał 8 m-cy. Chodzić się nauczył jak miał 14.
 
Musiałabym w domu sięgnąć do notatek, ale wydaje mi się, że trochę za mało mm ma w diecie, a to powinno być jeszcze podstawą żywienia (po głowie mi chodzi 3x210ml)

W takim razie jej nie sadzaj. A terapeuta pokazał Ci jak ćwiczyć z córką? Mój synek był rehabilitowany pomiędzy 3 a 6 m.ż. - sam zaczął siadać jak miał 11 m-cy, ale raczkował jak miał niecałe 7, a na nogi wstawał jak miał 8 m-cy. Chodzić się nauczył jak miał 14.


Fizjoterapeutka pokazała mi jakie ćwiczenia mam robić w domu z córką, jesteśmy pod stałą kontrolą i wszystko idzie ku lepszemu:) zgodnie z informacja na opakowaniu od mleka mała powinna właśnie wypijać 3x210ml, dlatego tak staram się przemycić mleko w kaszce czy chociażby w tym budyniu... Może ten deser mleczny spróbuję zastąpić mlekiem na śpiocha i wtedy będzie miała 3 porcje
 
reklama
Dokładnie za mało mm. Mój ma 9 m-cy i 3 razy dostaje mm (kaszek nie lubi), obiadek (zupka warzywna lub z mięsem i dodatkiem w postaci kaszy, ryżu itp) i deser owocowy ( owoce solo, kisiel lub jogurt owocowy).

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry