reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jadłospis dla 11 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2015
Postów
2
dzień dobry,
czy mamy 11 miesięczniaków mogłyby się podzielić informacją, jak wyglądają posiłki ich dzieci...?
ja jestem trochę tym rozbita, cały czas się zastanawiam czy mała dobrze je, czy o odpowiednich porach, czy nie za często, nie za dużo, nie za mało.....ogólnie mam dużo wątpliwości...

teraz wygląda to u nas tak:

6-7 - zaraz po przebudzeniu mleko, bo inaczej jest awantura ;) - 210 ml
8 - śniadanie - najczęściej jakaś kanapeczka z masłem lub twarogiem, ewentualnie omlet
12 - II śniadanie - jeżeli rano nie było to omlet, albo jakieś placki z owocami, ewentualnie kaszka z owocami, ale ostatnio jest bunt na kaszkę
15 - obiad, prawie zawsze jednodaniowy
18 - kolacja - kanapka/placki/omlet/jajecznica - coś czego nie było w ciągu dnia
19.30 - po kąpieli przed spaniem mleko 210 ml

nie wiem czy dobrze robię z tym mlekiem rano i wieczorem, czy to nie powinno być traktowane jako "pełen" posiłek...?
małą budzi się najczęściej ok. 6 i od razu chce mleka, ok 8,30- 9 ma już pierwszą drzemkę, dlatego to śniadanie. druga drzemka ok. 13.....

jakoś tak mi brakuje takich "czystych" 3 głównych posiłków, bo wychodzą mi 4 i 2 mleka. zastanawiałam się czy nie lepiej wprowadzić obiad o 12, potem o 15 deser - owoc, jogurt, coś lekkiego i o 18 kolacja (mleko przed spaniem zostaje...)


co myślicie? jak to wygląda u was?
 
reklama
Zdecydowanie brakuje mi tutaj owoców i warzyw. Wydaje też mi się, że za dużo w jadłospisie jest jajek.
Może zamiast o 12 podawać słodkie danie (omlet, placki z owocami, kaszka) po prostu ugotować zupę?

A co podajesz na obiad?
 
Obiad to zazwyczaj warzywa gotowane na parze plus mięso /ryby, albo zupa krem z warzyw z makaronem, kaszą gryczaną, ryżem, czasem gotowy słoik.
No i faktycznie obiad to jedyny posiłek gdzie są warzywa, czasem do kanapki jest pomidor albo do omleta brokuły, ale bez entuzjazmu...
Owoce podaje z kaszką albo po obiedzie kawałek jabłka, banan. Zgadzam się, że to za mało.
 
Do góry