reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

jadłospis dla 11 miesięcznego dziecka

Rozwiązania
0
dzień dobry,
czy mamy 11 miesięczniaków mogłyby się podzielić informacją, jak wyglądają posiłki ich dzieci...?
ja jestem trochę tym rozbita, cały czas się zastanawiam czy mała dobrze je, czy o odpowiednich porach, czy nie za często, nie za dużo, nie za mało.....ogólnie mam dużo wątpliwości...

teraz wygląda to u nas tak:

6-7 - zaraz po przebudzeniu mleko, bo inaczej jest awantura ;) - 210 ml
8 - śniadanie - najczęściej jakaś kanapeczka z masłem lub twarogiem, ewentualnie omlet
12 - II śniadanie - jeżeli rano nie było to omlet, albo jakieś placki z owocami, ewentualnie kaszka z owocami, ale ostatnio jest bunt na kaszkę
15 - obiad, prawie zawsze jednodaniowy
18 - kolacja - kanapka/placki/omlet/jajecznica - coś czego nie było w ciągu dnia
19.30 - po kąpieli przed spaniem mleko 210 ml

nie wiem czy dobrze robię z tym mlekiem rano i wieczorem, czy to nie powinno być traktowane jako "pełen" posiłek...?
małą budzi się najczęściej ok. 6 i od razu chce mleka, ok 8,30- 9 ma już pierwszą drzemkę, dlatego to śniadanie. druga drzemka ok. 13.....

jakoś tak mi brakuje takich "czystych" 3 głównych posiłków, bo wychodzą mi 4 i 2 mleka. zastanawiałam się czy nie lepiej wprowadzić obiad o 12, potem o 15 deser - owoc, jogurt, coś lekkiego i o 18 kolacja (mleko przed spaniem zostaje...)

co myślicie? jak to wygląda u was?

reklama

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
64
Zdecydowanie brakuje mi tutaj owoców i warzyw. Wydaje też mi się, że za dużo w jadłospisie jest jajek.
Może zamiast o 12 podawać słodkie danie (omlet, placki z owocami, kaszka) po prostu ugotować zupę?

A co podajesz na obiad?

Rozwiązania
0
Obiad to zazwyczaj warzywa gotowane na parze plus mięso /ryby, albo zupa krem z warzyw z makaronem, kaszą gryczaną, ryżem, czasem gotowy słoik.
No i faktycznie obiad to jedyny posiłek gdzie są warzywa, czasem do kanapki jest pomidor albo do omleta brokuły, ale bez entuzjazmu...
Owoce podaje z kaszką albo po obiedzie kawałek jabłka, banan. Zgadzam się, że to za mało.

Do góry