reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadlospis dla 5 miesiecznego dziecka

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Kochane mamuski blagam o jakas rade.
Mam 5.5 miesieczne dziecie. Od 2 tygodni daje mu kaszke owocowa i obiadek z marchewki i ziemniaka. Dostal tez juz batata i pasterniak.
Jadlospis mojego dziecka to:
4-5 rano mleko nastepne 210ml
7.30-8.0 kaszka
9.30 mleko nastepne okolo 150ml
12-00 obiadek
14-00 mleko nastepne okolo 150-120ml
17.00 mleko nastepne okolo 120 ml
19.30 mleko nastepne okolo 180

Moja siostra na mnie na nawrzeszczala ze za czesto je. Tylko problem polega na tym ze moj syn nie chce pic wody, ani soczku ani nawet cherbatki... I zaczyna wpadac w histerie gdy zamiast mleka dostanie wode [emoji26]

Napisane na ONE A2003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
ja moim bliźniakom 4,5 m-cznym ugotowałam kompocik z jabłka i marchewki.wrzeszczały o jeszcze po wypiciu 120 ml.lubią też kompot z suszonych owoców
 
Chyba wiesz najlepiej czy twoje dziecko jest głodne :)
W 5 miesiącu karmiłam mlekiem co około 4 godziny i 3 razy dziennie dostawał stałe posiłki pomiędzy mlekiem. Myśle, że pije sporo mleka i dość często, więc nie wiem czy dopajanie jest konieczne. A ma problemy z kupkami albo siusianiem?
Warzywa możesz podać z dodatkiem wody. Z czasem nauczy się pić inne rzeczy niż mleko, możesz mu oferować różne smaki, być może coś mu po prostu posmakuje :) Jak jest bardziej samodzielny możesz dać mu do zabawy jakiś niekapek z wodą.
 
Moja jest w tym samym wieku i tak samo je może i jeszcze więcej dziś w nocy jadła mi 4 razy po jakieś 120ml . W dzień też sporo je kaszkę , obiadek i daje jej tako biszkopcika lub chrupka kukurydzianego. Jeśli dziecko jest głodne to przecież nie będziesz go głodzić bo ktoś mówi że je za duzo. Każde dziecko jest inne, zje tyle ile potrzebuje jeśli nie byłby głodny to by nie jadł
 
Do góry