reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis dla półtoraroczniaka

DragonSonia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2020
Postów
209
Dziewczyny proszę o pomoc!
Mam straszny problem z ułożeniem jadłospisu dziennego dla mojego synka. Do tej pory głównie słoiczki i gotowce ale no chciałabym sama mu zacząć robić posiłki tak żeby na pewno wszystko było zdrowe, miało wszystko co potrzebuje do rozwoju itp Mój problem polega na tym, że sama jak do tej pory nie gotowałam za bardzo, raz na miesiąc może. Sama odżywiam się niezdrowo więc nie będę mu dawać tego co ja jem. Podacie swoje przykładowe dzienne jadłospisy albo może jakieś strony z których korzystacie? Tylko dieta musi być wegetariańska. Mięso je jeśli jest w słoiczku albo u dziadków ale sama mięsa mu nie przygotuje bo jestem wegetarianką i nie dam rady, nie przeszkadza mi żeby jadł mięso, wiem tylko, że nie będę w stanie go przygotować, sam zdecyduje w odpowiednim wieku czy chce jeść mięso czy nie.
 
reklama
Hej, poglądaj np.stronke alaaantkoweBlw. Mają bloga i insta. Tam dużo ciekawych przepisów- także bez mięsa. Może przyjdą Ci pomysły nowe do głowy. Mój syn ma 1.5roku. Na śniadania najczęsciej owsianki/gryczanki/jaglanki its.na mleku krowim lub roślinnym z owocami. Czesto też robie omlety z warzywami i pieczywem lub po prostu kanapka z twarozkiem i warzywami. Na drugie sniadanie np.jogurt naturalny z orzechami, amarantusem lub jakieś placuszki. Obiad różnie- gulasze z misem i warzywami + kasza, makaron z sosem spagetti. Na zmianę z lososiem i obiadami bezmięsnymi. Czesto jakaś zupka, nalesnik. Przekąska, o ile jest, to w sumie zamiennie z tym ,co było na 2gie sniadanie lub zdrowy słodycz typu ciatsteczka amarantuski albo budyń. A kolacja to tez zamiennie ze sniadaniem, zeby nie jesc ciagle tego samego. Czasem mini pizze lub chlebek z pastą strączkową. Polecam przejrzeć stronki z przepisami blw.
 
Blwprzepisy i alaantkoweblw: z tych stron korzystałam.

Synek w tym wieku na śniadanie jadł owsiankę / naleśniki / jajecznicę. Na drugie śniadanie była zupa krem z warzyw, zabielana śmietaną i czasami serkiem topionym. Na drugie danie, po drzemce, były warzywa z parowaru, do tego kasza/ryż / ziemniaki. I niestety często kotlet mięsny lub rybny, ale można zrobić z soczewicy lub ciecierzycy.
Podwieczorek jedliśmy na dworze i były to muffinki / racuchy / gofry / ciasteczka owsiane (często z dodatkiem kaszy lub komosy ryżowej). Zjadał tego na tyle dużo, że na kolację wystarczał banan lub jogurt.
 
Blwprzepisy i alaantkoweblw: z tych stron korzystałam.

Synek w tym wieku na śniadanie jadł owsiankę / naleśniki / jajecznicę. Na drugie śniadanie była zupa krem z warzyw, zabielana śmietaną i czasami serkiem topionym. Na drugie danie, po drzemce, były warzywa z parowaru, do tego kasza/ryż / ziemniaki. I niestety często kotlet mięsny lub rybny, ale można zrobić z soczewicy lub ciecierzycy.
Podwieczorek jedliśmy na dworze i były to muffinki / racuchy / gofry / ciasteczka owsiane (często z dodatkiem kaszy lub komosy ryżowej). Zjadał tego na tyle dużo, że na kolację wystarczał banan lub jogurt.
Super! U nas podobnie. Ciężko wymienić wszystkie dania/potrawy. Ważne, by było rozmaicie. A ile dziecko zje, to juz inna kwestia 😜
 
Do góry