reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis dwulatka

Moja 2 latka mleka czy to modyfikowanego czy krowie go nie pije. Owszem jakaś owsianka, placki do których dodaje mleko tak. Ogólnie uwielbia wszelkie placki, omlety czy kluski. Nie przepada za kanapkami. Z nabiału wcina twarog, sery, serki, jogurty i to myślę, że w zupełności wystarczy.
Z dan obiadowych lubi wszelkie pulpety, kotlety mielone. Ogólnie póki co nie wybrzydza i zjada to co my na obiad tylko mniej przyprawione (mniej soli i pieprzu, bo ziół nie żałuję 😉)
Wagowo wielkolud z niej nie jest, ale na apetyt nie narzekam i ruch też robi swoje.
 
reklama
Może taki etap. Ja zauważyłam, że moja dwulatka ma czasem tak, że wszystko jest łeeeee nie je nic i jest naprawdę mega szczupła 25 centyl, a urodziła się poniżej 3 centyla ( tak, jak obecnie jej pół roczny brat). I obecnie córka jest w fazie wołania co chwilę "jeść, mniam mniam!". Ile dam tyle zje. Banan, kabanosy, jabłko, jogurt, jajko :D a potem, jeszcze obiad.
Taki etap, że od roku przybrał kilogram 😕 a apetyt czasem ma, czasem nie: jak każdy człowiek.
3 centyl??? Nie wyobrażam sobie tak małego dziecka 😳 ale łatwiej nosić 😅
 
Dokładnie każde dziecko inne .
Mój też 2latek i mleka nie piję noo raz dziennie zje kaszkę łyżeczka ale odchodzimy już od tego .Jadą serki ,jogurty śmietany itp.
Je dużo a też jest drobny ,wspomnę sobie te momenty kiedy był grubaskiem to aż wierzyć się nie chce 😂
Teraz mega dużo ruchu ,totalna iskra więc sprawnie spala wszystko .

Ile synek waży?
Mój kaszek też nie je. Owsiankę lubi, z owocami i masłem orzechowym. Wszyscy jemy.
A ruszać się dużo nie lubi. Dużo czytamy, rysujemy, malujemy, wycinamy... Jak na plac zabaw wyjdzie to biega ze mną. Ale to też ciężko, bo mam córkę niecałe 0,5 roku i nie zostawię wózka, żeby z nim się w berka bawić. Musimy iść w 4, a zanim mąż skończy pracę, to już późno trochę.

Synek waży 13,1 kg i mierzy 92 cm.
 
Taki etap, że od roku przybrał kilogram 😕 a apetyt czasem ma, czasem nie: jak każdy człowiek.
3 centyl??? Nie wyobrażam sobie tak małego dziecka 😳 ale łatwiej nosić 😅
Urodziły się z wagą 2900 i 2990 w terminie. Córka szybko doszła do 25 :p i obecnie wazy cos ok 12 kg, ma apetyt spory, a syn ostatnio wazyl na wizycie cos ok 5400 chyba i im wyszedl ponize 3 centyla i nic nie komentowali bo po prostu idzie zgodnie ze swoja masa :p Mam dzieci miniaturki :D
 
Mój kaszek też nie je. Owsiankę lubi, z owocami i masłem orzechowym. Wszyscy jemy.
A ruszać się dużo nie lubi. Dużo czytamy, rysujemy, malujemy, wycinamy... Jak na plac zabaw wyjdzie to biega ze mną. Ale to też ciężko, bo mam córkę niecałe 0,5 roku i nie zostawię wózka, żeby z nim się w berka bawić. Musimy iść w 4, a zanim mąż skończy pracę, to już późno trochę.

Synek waży 13,1 kg i mierzy 92 cm.
To mój ten sam wzrost i 12,200 2lata i 2m .
W rok 1kg przybrał i stracił pewnie równie tyle (każda choroba to utrata u niego wagi niestety)
Moje dzieci wszystkie drobne nawet bardzo drobne ale ZDROWE.😁POZDRAWIAM
 
Urodziły się z wagą 2900 i 2990 w terminie. Córka szybko doszła do 25 :p i obecnie wazy cos ok 12 kg, ma apetyt spory, a syn ostatnio wazyl na wizycie cos ok 5400 chyba i im wyszedl ponize 3 centyla i nic nie komentowali bo po prostu idzie zgodnie ze swoja masa :p Mam dzieci miniaturki :D
Lepiej tak niż utyte .😉
Przytyć zawsze można gorzej zrzucić.
Nasza pediatra zawsze tak powtarza.
 
To mój ten sam wzrost i 12,200 2lata i 2m .
W rok 1kg przybrał i stracił pewnie równie tyle (każda choroba to utrata u niego wagi niestety)
Moje dzieci wszystkie drobne nawet bardzo drobne ale ZDROWE.😁POZDRAWIAM
Ja się właśnie zastanawiam, czy zdrowe. Zgodnie z sugestią @witch84 zbadam synkowi poziom żelaza. Morfologię miał robioną pół roku temu ze względu na chorobę (3 dni nic nie jadł, tylko pił) i było OK. Ale to było pół roku temu. Ciągle był duży, a tu nagle wszystkie spodnie mu z tyłka spadają. A nie powiedziałabym, że ma mały apetyt.
Córka też duża, na razie trzyma 97 centyl. Ale dietę będę jej rozszerzać za 2 tygodnie dopiero.
 
reklama
Do góry