reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis dwulatka

U nas córka ma ulubione dania . Jeśli czegoś nie lubi to zawsze znajdzie coś w obiedzie dla siebie. Cokolwiek co jej podpasuje . Młoda jest drobna. Waży 10,5 kg. Powoli zaczyna nosić rozmiar 92 i 22/23 jeśli chodzi o buty . Ale wszystkie badania są ok . Więc ma to po mnie 🤣
 
reklama
U nas córka ma ulubione dania . Jeśli czegoś nie lubi to zawsze znajdzie coś w obiedzie dla siebie. Cokolwiek co jej podpasuje . Młoda jest drobna. Waży 10,5 kg. Powoli zaczyna nosić rozmiar 92 i 22/23 jeśli chodzi o buty . Ale wszystkie badania są ok . Więc ma to po mnie 🤣
Faktycznie malutka! Jak ja teraz podnoszę takie dzieci, to mam wrażenie, że cały czas mogłabym nosić na rękach 😅
A jak córka zje tylko ziemniaka i np kalafiora, to co? Za godzinę głodna i coś jej dajesz, czy dopiero kolacja?
 
Mojej na 2 urodziny dopiero zmienialiśmy fotelik - łupinę bo wcześniej nie wyrosła 🙈😂

Edit. Dodam, że większość swojego życia bylam gruba, a jej ojciec ma prawie 2 metry (a brat pewnie będzie miał ponad) więc to żadne po prodzicach 😂🙈
 
Moje obie córki też były tak drobne .na 2l 10kg .Do tej pory są szczupłe .
9latka 22kg
13latka 40kg dopiero od jakiegoś ponad roku ruszyła konkretnie z waga dojrzewanie wszystko zmienia.
szczupłe po rodzicach 😉
Moja na pół roku ma 10 kg 🤦‍♀️ wygląda na dużą, ale nie na grubą.
Synek na 2 lata 14 kg. I to już nie jest tak dużo, połączone z tym, że jest wysoki. Mieści się w bluzki siostry, tylko rękawy ma za krótkie 🤦‍♀️
Mąż duży, ja średnia. W dodatku jemy głównie warzywa. Przez ostatnie 3 tygodnie synek zjadł 4,5 kotleta mięsnego z dodatkiem warzyw. Żadnego innego mięsa nie tknął. Ze strączków tylko groszek, ale za to zjada pół kilograma na tydzień (gotuję z mrożonki).
 
Moja na pół roku ma 10 kg 🤦‍♀️ wygląda na dużą, ale nie na grubą.
Synek na 2 lata 14 kg. I to już nie jest tak dużo, połączone z tym, że jest wysoki. Mieści się w bluzki siostry, tylko rękawy ma za krótkie 🤦‍♀️
Mąż duży, ja średnia. W dodatku jemy głównie warzywa. Przez ostatnie 3 tygodnie synek zjadł 4,5 kotleta mięsnego z dodatkiem warzyw. Żadnego innego mięsa nie tknął. Ze strączków tylko groszek, ale za to zjada pół kilograma na tydzień (gotuję z mrożonki).
Dlatego nie ma co porównywać dzieci,każde się różni mimo podobnego wieku .
Mój 2latek 12kg .
 
Mój syn w styczniu skończył 2,5roku, waży 16,5kg. Od dłuższego czasu jego jadłospis wygląda podobnie:
Śniadanie: jogurt z owsianymi płatkami lub mleko ze zbożowymi kulkami czekoladowymi, okazjonalnie zje kanapki z makrela. Często po jogurcie i mleku wykada nam z talerzy, ale jak dostanie swoją porcje to odmawia (dziś np koniecznie chciał wyjść jajecznicę, zazwyczaj podbiera ser żółty lub pomidory).
Drugie śniadanie: banan, jabłko albo inny owoc, czasem budyń albo galaretka, ale raczej rzadko.
Potem obiad: zupa + drugie (tu mamy problem, bo albo zje wyłącznie surówkę, albo tylko ziemniaki, względnie miesa/dodatek. Łatwiej jak jest np zapiekanka albo coś z sosem, wtedy ciapaje zjada jak leci.
Na podwoeczorek kawałek ciasta, drożdżówka, czasem coś słodkiego ewentualnie serek homogenizowany i kolacja- albo kanapki lub serek, jeśli nie jadł na podwieczorek. W międzyczasie zdarza się, że zje np krakersy lub paluszki albo mus. Myślę, że nie ma nic złego w jedzeniu, które dziecku podajesz. Może będzie po prostu drobniejsza?
 
Mój syn w styczniu skończył 2,5roku, waży 16,5kg. Od dłuższego czasu jego jadłospis wygląda podobnie:
Śniadanie: jogurt z owsianymi płatkami lub mleko ze zbożowymi kulkami czekoladowymi, okazjonalnie zje kanapki z makrela. Często po jogurcie i mleku wykada nam z talerzy, ale jak dostanie swoją porcje to odmawia (dziś np koniecznie chciał wyjść jajecznicę, zazwyczaj podbiera ser żółty lub pomidory).
Drugie śniadanie: banan, jabłko albo inny owoc, czasem budyń albo galaretka, ale raczej rzadko.
Potem obiad: zupa + drugie (tu mamy problem, bo albo zje wyłącznie surówkę, albo tylko ziemniaki, względnie miesa/dodatek. Łatwiej jak jest np zapiekanka albo coś z sosem, wtedy ciapaje zjada jak leci.
Na podwoeczorek kawałek ciasta, drożdżówka, czasem coś słodkiego ewentualnie serek homogenizowany i kolacja- albo kanapki lub serek, jeśli nie jadł na podwieczorek. W międzyczasie zdarza się, że zje np krakersy lub paluszki albo mus. Myślę, że nie ma nic złego w jedzeniu, które dziecku podajesz. Może będzie po prostu drobniejsza?
Dwa dania dostaje na raz? I nie jest to dla niego za dużo?
Jak mój synek zaśnie zanim zje zupę, to je ją po drzemce. Ale nie ma szans, że wtedy zje też drugie danie. Dopiero gdzieś za 2 godziny mu podaję i wtedy coś zjada.
A kanapki sam zaczął jeść, czy jakoś przekonałaś? Ja nie mam nic szybkiego, co mogę zrobić i synek zje. Kiedyś jadł kanapki, ale jak przestał z pół roku temu, to teraz nie chce. A ciągle widzi jak my jemy i proponujemy też jemu.
 
reklama
Jak tak czytam co piszecie to widzę że mój dużo więcej je a drobniutki🤭
U nas śniadanie kaszka 160-180
Po około 2godz jemy normalne śniadanie tost ,jajecznica,berlinka z chlebem,wszelkie kanapki ...
W międzyczasie jabłko,banan,jakieś chrupki,lubis
Obiad np pałeczka z kurczaka,pulpety ,jajo sadzone,rybka ,ziemniaki,mizeria(która kocha)buraki .Nic innego nie chce z warzyw nie naciskam przyjdzie samo.Pomidora przemycam w toście.Zupy średnio lubi czasem rosół,pomidorowa z lanymi kluskami,
Lubi wszystkie serki typu Danio .
Na kolację jadą co mu się da ale zazwyczaj są to kanapki on bardzo lubi je jeść 😉czasem wciągnie nawet 2kromki
 
Do góry