reklama

Jadłospis kobiety w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez jjustyys, 4 Maj 2016.

1. jjustyys

jjustyys Początkująca w BB

Hej:) jestem w ciąży :) wg om 6 tc 0d wg usg 4 tc 6 d.

Wiem, że mam pić min 1,5 l wody dziennie, odstawić kawę i alkohol, nie jeść surowego mięsa. Zjadać 5 małych posiłków dziennie.

Co powinna zjadać przyszła mama? Jak wyglądają wasze jadłospisy ?

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

2. Rielle

Rielle Fanka BB :)

Gratulacje ! Zdrówka życzę :)

Przede wszystkim kwas foliowy np Folik ;) Papierosy też odkładamy na bok - jeśli palisz oczywiście . Staraj się jeść domowe posiłki bez fast foodów. Dużo owoców i warzyw ;) No i pamiętaj jemy dla dwojga a nie za dwóch ;)

3. reklama
  4. fistaszek

fistaszek Zaciekawiona BB

5. chomik9911

chomik9911 Fanka BB :)

Hej Dziewczyny :)
    Przed ciążą żyłam bardzo aktywnie, uprawiałam sport regularnie, jadłam raczej zdrowo i domowo. W ciąży regularnie chodzę na basen, spacery - jestem aktywna. Z jedzeniem trochę mi ten mój maluch namieszał.. to co kochałam do tej pory, jest teraz często nie do przełknięcia :( wmuszam w siebie kasze, ryże czy mięsa na obiad, choć wcześniej to głównie jadłam. W I trym miałam odrzucenie od wody, choć na szczęście mi minęło bo tylko to pijam. Natomiast mam ogromny apetyt na słodycze, gdzie przed ciążą bardzo mało ich jadłam. Któraś z Was ma podobnie?? Jak sobie radzicie? Ja się powstrzymuję, ale potrafię non stop myśleć o ciastkach - masakra :/

6. Rielle

Rielle Fanka BB :)

Zamiast ciastek polecam słodkie owoce ;) parę dni i się przestawisz. Szczególnie że teraz sezon na nie ;) a jak nie to może słodki jogurt.

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom

Poleć forum