reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis kobiety w ciąży

Dołączył(a)
30 Kwiecień 2016
Postów
6
Hej:) jestem w ciąży :) wg om 6 tc 0d wg usg 4 tc 6 d.

Wiem, że mam pić min 1,5 l wody dziennie, odstawić kawę i alkohol, nie jeść surowego mięsa. Zjadać 5 małych posiłków dziennie.


Co powinna zjadać przyszła mama? Jak wyglądają wasze jadłospisy ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Gratulacje ! Zdrówka życzę :)

Przede wszystkim kwas foliowy np Folik ;) Papierosy też odkładamy na bok - jeśli palisz oczywiście . Staraj się jeść domowe posiłki bez fast foodów. Dużo owoców i warzyw ;) No i pamiętaj jemy dla dwojga a nie za dwóch ;)
 
Hej Dziewczyny :)
Przed ciążą żyłam bardzo aktywnie, uprawiałam sport regularnie, jadłam raczej zdrowo i domowo. W ciąży regularnie chodzę na basen, spacery - jestem aktywna. Z jedzeniem trochę mi ten mój maluch namieszał.. to co kochałam do tej pory, jest teraz często nie do przełknięcia :( wmuszam w siebie kasze, ryże czy mięsa na obiad, choć wcześniej to głównie jadłam. W I trym miałam odrzucenie od wody, choć na szczęście mi minęło bo tylko to pijam. Natomiast mam ogromny apetyt na słodycze, gdzie przed ciążą bardzo mało ich jadłam. Któraś z Was ma podobnie?? Jak sobie radzicie? Ja się powstrzymuję, ale potrafię non stop myśleć o ciastkach - masakra :/
 
Do góry