reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis szeciomiesiecznego dziecka

U nas jest tak:
ok 7-8 mleko 210 ml
9.30 kaszka z owocami
12.00 mleko 210 ml
ok. 15 zupka albo obiadek
na podwieczorek to różnie bo mała nie chce jesc owoców więc daje jej 120ml takiegio mleka z owocami z nestle.W kartonikach to jest.Bardzo lubi.Ewentualnie sok owocowy.No i po Kąpieli znowu mleczko na dobranoc.W nocy budzi się góra jeden raz.
W międzyczasie popija herbatke z Hippa.
Oczywiście ten porządek sie rozsypuje w niektore dni bo małą bardzo bolą dziąsła, więc w gorsze dni jest kombinowanie poprostu żeby coś zjadła:-(
 
reklama
Mój mały je tak
ok 6.30 mleczko 180 ml z 1 lyz stołową kleiku ryżowego
ok10.00 je deserek jogurtowy,jogurcik lub kaszke z ciasteczkami rozdrobnionymi
śpi 30 min
ok12.00 pije mleczko ok120ml
spi 20 min
ok15.00staram sie da obiadek,choc nie idzie nam za dobrze.
śpi 1 godz
ok18.00frutapura lub poprostu jakieś owoce,kilka chrupeczków do rączki
kapanie w miedzy czasie
ok20,30 przed spaniem dostaje kaszke bananowa lub smaczny sen ok 180ml
 
U nas tak:
5:00 - mleczko 180ml.
9:00 - kaszka(łyżeczką)
13:00 - obiadek(march. pietr. ziemn. mięsko,itd..)jesteśmy na etapie urozmaicania i wprowadzania nowych produktów
16:00 - mleczko
19:30 - kaszka
 
Witam :) Szymek ma 6,5 m-ca
u nas jest tak:
8:3o-9:oo - 210 ml mleczka
ok 12:3o - zupka z mięskiem 190 g
ok 16:3o-17:oo - mleczko - 240 ml
na noc o 2o:oo - 240 ml mleczka "Smaczny Sen" plus 3 miarki kaszki ryżowej smakowej.
W nocy nie budzi się już od 4 m-cy :tak::-) Nawet teraz jak jest chory :-:)baffled: to jak się obudzi, to nie po to aby zjeść, tylko ew się napić i do mamusi przytulić :-D
Zawsze jadł dużo a rzadko - potrafił wrzeszczeć, że jest głodny, jak mu 5 ml zabrakło :sorry2: ale potem długo spał. I samo mu się tak porobiło, że je 4 razy dziennie. Za to pije ok 300-400 ml dziennie, herbatki HiPPa i wodę, soczków nie lubi.
 
a i tak chciałabym sie jeszcze dowiedziec ile łyż np obiadku czy deserku je wasza pociecha,martwie sie ze moze ja za duzo od niego wymagam
 
niuniamilan, na łyżki to ciężko przeliczyć, zwłaszcza jak część jedzenia ląduje na śliniaku, ale u nas zaczynaliśmy w piątym miesiącu od 30-40 ml, a teraz jest to około 100-120 ml na jeden posiłek, mniej więcej taki mały słoik z bobovity
aha, u nas dodatek kleiku do bebika w nocy spowodował 3 tygodnie zarwanych nocy, bo coś mu chyba źle działało na brzuszek, sama nie wiem co. Odstawiłam kleik i wszystko wróciło do normy. A jeśli chodzi o różnicę między kleikiem, a kaszką, to chyba kleik jest delikatniejszy, a poza tym kleik ryżowy i kaszki bezmleczne bobovity gęstnieją w temperaturze mleka, natomiast kleik z nestle ryżowy i kukurydziany oraz większość kaszek wymaga temperatury 50 stopni, co wg mnie znacznie komplikuje sprawę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój synuś kończy na dniach pół roczku, to chyba się łapię na ten temat ;-)
Nasze posiłki wyglądają tak:
po przebudzeniu około 8.30 cyc
około 11 zmiksowane jabłko na parze z małą ilością kaszki ryżowej ( 100-120 ml)
(potem spacer, spanie)
około 15 obiad: zupka jarzynowa z mięsem, bo bez mięsa już nosem kręci (100-120 ml)
około 17 cyc, herbatka lub dziś po raz pierwszy nektar z bobofruta ( zależnie od chęci)
(potem drzemka)
około 19.30 kaszka ryżowa z owocami (100 ml)
około 21 cyc na dobranoc
około 2 w nocy bebiko 180 ml
około 5 w nocy bebiko 150 ml
 
Do góry