reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis szeciomiesiecznego dziecka

Mój Marcel za dwa dni będzie mieć 7miesięcy i Jego jadłospis wygląda mniej więcej tak:
ok.8-9rano pije 180-210ml. kaszki
12-13 obiadek, ale mały sloik i to zależy od dnia czy zje czy nie, jesli nie-dostaje kaszkę, jesli zje to mleczka jeszcze dopije ok150ml.
17- deser, zazwyczaj zjada caly sloik
o 20- kaszke bardzo gęstą-250ml
w nocy budzi się ok.4 i też zjada ok 250ml kaszki!!
Ogólnie maniak kaszki, a jedzenie z łyżeczkie idzie tak sobie, za chrupkami nie szleje, owoce dane do rączki to raczej troszkę poliże. Co do picia, to wcześniej był problem, żeby 100ml. wypił przez cały dzień, ale od paru dni zmieniłam zasady i daję mu kubeczek niekapek do rączki, kładę do łóżeczka i sam pije naraz po150ml. i tak 2,3 razy dziennie. Ogólnie mleczny z Niego łakomczuszek!:tak:
 
reklama
synek ma 6i pol miesiaca i je tak:
6.00-7.00 150ml mleka
10.00 150ml mleka
13.00 obiadek z mieskiem, gotuje sama, na oko to tak dwa sloiczki zje
16.00 deserek
18.00 150ml mleka
20.00 150ml mleka z kaszka
Co prawda mleka nie je duzo, bo czasem to nawet 120ml, ale czy nie uwazacie, ze obiadku je duzo?
 
chciałam zapytać jakie menu mają wasze pociechy. Mój synek za pare dni skończy 6 m-cy. Na noc dostaje cyca, rano też ale nie wiem dokładnie o której bo jeszcze spie. Później dostaje cyca o 9. O 11.30 je kaszke (120ml), później ok 14-15 znowu cyc. O 17 zupka (180ml), o 18-18.30 deserek (słoik) i o 20-20.30 cyc na noc. Zastanawiam się czy to nie zaduzo. Co ile powinien jeść taki 6 m-czny byczek i ile?:)
 
Donka, duzo nie za dużo, trudno powiedzieć. Co prawda Karolek nie ma jeszcze 6 m-cy , ale to czy dzidzia ma jedzonka z dużo czy za mało to jedynie poznasz po tym jak przybiera na wadze i ile waży jak na swój wiek. Jedno dziecko może jeśc dużo i mało przybierać drugie jeśc mało i więcej przybierać. Moim skromnym zdaniem liczy sie waga dziecka. Mój maly odkąd zaczał mniej pic mleka, tez duzo mniej przybiera na wadze-w sumie logiczne-ale się martwię co bedzie dalej..:wściekła/y:
 
Witam.Moja corka konczy 6 mies.i jest na mleku bebilon pepti 2.Jako ze budzi sie w nocy to pierwsze mleko dostaje o 4.Spi do 7 a o 9 dostaje kolejna butle.O 11 deserek,o 16 caly sloiczek zupki,o 18 powinna zjesc kaszke na wodzie(butla) ale nie wiem w jakich proporcjach mam ja zrobic??????I o 20.30butla na noc.Mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dzieci nie budzily sie w nocy i jak robicie ta kaszke na wodzie.
Dziekuje bardzo
 
ja karmie piersia. ok19 marika dostaje kaszke na wodzie wlasnie (skaza bialkowa) a do tej kaszki dorzucam czasem jakies owoce ze sloiczka.. proporcje robie na oko. mala przesypia cale noce (20-6 a potem jeszcze czasem do 9) ale ja swoja karmie czesciej, bo co 3 godziny. proponuje zebys moze poprostu wiecej jej zrobila tego mleka, ale nie znam sie na sztucznym karmieniu wiec tutaj nie pomoge.
 
reklama
Co do kaszki, to zalezy jaka gesta ja chcesz miec... Ja mojej daje kaszke rano- lyzeczka, i wtedy na kazde 30 ml wody daje jedna duza lyzke kaszki (z kopka ;-):-D)- ale to na gesto... Jak chcesz do butelki musi byc duzo rzadsza... Sprobuj na oko-pierwsze wode, i dodawaj kaszki- zobaczysz kiedy bedzie odpowiednia dla Ciebie...
 
Do góry