reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis szeciomiesiecznego dziecka

Ja też karmię piersią, więc nie za bardzo się znam na butli, ale wydaje mi się że jak chcesz żeby się tą kaszką najadła, to zrób bardziej gęstą i daj łyżeczką i z jakimś owockiem. Moja dostaje około 19-19.30 kaszkę (proporcje na oko), później pierś i śpi do 4 - 5 ;-)
 
reklama
Witam.Moja corka konczy 6 mies.i jest na mleku bebilon pepti 2.Jako ze budzi sie w nocy to pierwsze mleko dostaje o 4.Spi do 7 a o 9 dostaje kolejna butle.O 11 deserek,o 16 caly sloiczek zupki,o 18 powinna zjesc kaszke na wodzie(butla) ale nie wiem w jakich proporcjach mam ja zrobic??????I o 20.30butla na noc.Mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dzieci nie budzily sie w nocy i jak robicie ta kaszke na wodzie.
Dziekuje bardzo

ja robie małej kaszki na noc tak jak jest na opakowaniu.mam z Bobovity i piszę że na 150ml mleka dodac do 3,5 łyżek kaszki.całej zawartości w butelce jest 180ml(moja tego nie zjada:(((.zawsze zostawi to 40 to 50ml.a kaszka jest gęsta i daje ją przez smoka z Aventu z 3 dziurami bo mleka samego to ona tym nie wypije bo za szybko jej leci.pozdrawiam
 
to dotyczy dziecka prawie 4m ale ty będziesz miała i inne kaszki i więcej dziurek w smoku.zrób kaszke tak jak pisze na opakowaniu albo o łyżeczkę mniej i daj wypic przez wieszy smoczek do butelki niz normalnie pije mleko same
 
Witam.Moja corka konczy 6 mies.i jest na mleku bebilon pepti 2.Jako ze budzi sie w nocy to pierwsze mleko dostaje o 4.Spi do 7 a o 9 dostaje kolejna butle.O 11 deserek,o 16 caly sloiczek zupki,o 18 powinna zjesc kaszke na wodzie(butla) ale nie wiem w jakich proporcjach mam ja zrobic??????I o 20.30butla na noc.Mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dzieci nie budzily sie w nocy i jak robicie ta kaszke na wodzie.
Dziekuje bardzo

U mnie wygląda to tak:
8.00 mleko 180 ml
12.00 mleko 180 ml
16.00 zupka lub danie ze słoiczka (cały słoik)
18.00 deserek
20.00 kaszka na początku kupowałam bebilona bo używam takiego mleka żeby już mu nie mieszać rodzajów mleka, bo kiedyś mu kupiłam mleczno-ryżową bobovite to miał biegunkę po niej.
Kaszka jest na 150 ml wody na opakowaniu pisze ile łyżek.
Teraz daje tyle samo kaszki na 180 ml wody bo jest rzadsza wtedy. Butla aventa plus smok trójprzepływowy i jest git ;-) leci ładnie bez problemów, Wikuś się najada i śpi całą noc do 6-7 rano :-D a o 8 znów to samo.
Teraz po 6 miechu czasami dam mu mlecznej owsianki zamiast mleka o 8 rano. To jest z glutenem więc też po trochu trzeba wprowadzać.
Zobacz jakie owoce Twojej córce najlepiej smakują i taką kaszkę spróbuj ;-) U mnie na pierwszy ogień poszła jabłkowa :blink:
 
Witam,

Drogie dziewczyny proszę was o radę.
Dziś byłśmy u p. doktor która stwierdziła że nasza córcia ( 12.05 skończy 6 miesięcy) powinna nauczyć się powoli rzuć, więc powinnna zacząć jej podawać małe kawałeczki chlepka, jogurciki twarożęk, zgniecione paróweczki itd :szok:
Czy to nie zawcześnie, od miesiąca zaczeliśmy małej urozmaicać diete, nasze menu dzienne wygląda następująco:
7:00 mleczko ( karmie piersią)
10:30 mleczko
13:00 obiadek ( słoiczek narazie zjada ok 1/3 słoiczka dlatego przed 14 podajęjeszcze jej pierś poneważ się nia najada)
15:30 deserek
17:30 mleczko nie zawiele no i przespaniem.
Cały czas budzi się jeszcze w nocy.

Natomiast p. doktor stwierdził że taki bąbel powinnien dostawać tylko mleko rano i przezd spaniem, a pozostałe posiłki powinny być już stałe...

A jak jest u Was??
 
Coś ten doktor się myli:-p, jak ja mówiłam naszej nurse czy mleko dwa razy dziennie a reszta to posiłki stałe to powiedziała, że to za mało. Mleko powinna dostawać 4 razy dziennie. Obiadek, deserek, u nas jeszcze kaszka
 
reklama
Moja mala ma prawie 7 m-cy (ale jest 7 tyg. wczesniakiem), wprowadzam papki warzywne odkad skonczyla 6 m-cy, czyli od ponad 3 tyg., mala jednak ciagle woli cyca, czasem zje 3 lyzeczki papki, czasem nic, a cyc je cala dobe, w dzien co 2-3 godziny, w nocy co 3-4. Probuje podawac dwa posilki dziennie, obiadek (papka warzywna) i deserek (owoc, owoc z kleikiem ryzowym), ale roznie nam to wychodzi. O nauce zucia nie ma mowy, jest za malutka, a parowki to chyba jeszcze dluuugo dziecko nie powino jesc:)
Mysle ze to zalezy od dziecka, chlebek ma gluten (jesli robilas ekspozycje to dawaj, jak nie to ja bym poczekala do 9-10 m-ca), a ciasteczka itd. dla dzieci przeznaczone sa od 7-8 m-ca, ale wiadomo, jak dziecko mniejsze i nie ma zabkow (jak moje) to sie troche koryguje.
 
Do góry