reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jadłospis szeciomiesiecznego dziecka

Dzieki dziewczyny.
Wiem ze oby dwa sa bardzo podobne. Myslalam bardziej o tym drugim poniewaz mala bardzo lubi kaszke i jak zawsze owocki bedzie dostawac z kaszka to boje sie ze pozniej nie bedzie chciala ich jesc bez niej a do tej pory owocki tez jadla nie najgorzej. A ile kaszki na dzien moge jej dac? jezeli powiedzmy 150ml kaszki zje o 10 to czy moge pozniej zrobic drugi raz jakies 30ml kaszki i dac z przewaga owocow(calym sloiczkiem)?No i inna srawa co sklania mnie do drugiego wariantu jest przewaga posilkow jedzonych lyzeczka a to chyba lepiej prawda?
 
reklama
hej ja też się zastanawiałam jak karmić małą??? najbardziej lubi mleko (z butli) i to tak średnio w ciągu dnia co 3 godziny czy to nie za często?? (noc przesypia cała:) staram się wprowadzać jej zamiast jednej butli zupkę jarzynową ale nie codzienni mi się to udaje(tylko ta jej smakuje) a deserki uwielbia ?
 
Moja sześciomiesięczna córeczka je tak:
miedzy 7-9 (zalezy jak sie obudzi) mleko ok 120-150ml
ok 11 jakis deserek owocowy
ok 14 sloiczek obiadku
ok 17 kaszka...czasem z dodatkiem owocu
ok 20 mleko z kaszka 150
ok 23mleko ok 180 ml czasmi nawet
ok 4 rano znowu mleczko- ale nie kazdej nocy sie budzi
 
Moj Patryczej je tak :
7-8 kaszka owocowa 180ml
11-12 obiadek
15-16 mleczko 180ml
17-18 deserek
ok 20 kaszka zdrowy brzuszek...
co sadzicie o tym menu??
co byscie zmienily??
dzieki za odp:)
 
U Nas wygląda to tak:
6:00 rano - cyc
9:00 rano -210 ml mleka + kaszka owocowa, lub zwykła z owocem
12:00 -obiad (2 słoiczki, 1 zupka jarzynowa, drugi danie z mięsem)
15:00 - mleko 210 ml (niedługo obiad podzielę na 2 dania oddzielne zamiast tej butli bedzie danie mięsne a o 12:00 zupka)
18:00 - cyc + deserek
21:00 - butla mleka 210 ml + kleik
24:00 -150 ml mleka
 
reklama
u nas póki co jest tak:
-ok 6-7 210ml mleka
-ok 10 zupka ze słoiczka
-12:00 180-210ml mleka
-ok 15 deser owocowy
-17:00 180-210ml mleka
-21:00 210ml mleka
-ok 2-3 210ml mleka

Przy czym w nocy bywa tak, że Bartek obudzi się i chce jeść ok 1-ej a czasem dopiero ok 5-6-tej i wtedy jedno mleko nam odpada.
Dodam, że Bartek kończy za parę dni 6 m-cy, waży ponad 9 kg i ma ok 74cm (urodził się mając ponad 4 kg).
 
Do góry