reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jajka w diecie 14miesieczniaka

DziOObek

Styczniowe mamy'06
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2005
Postów
1 241
Mam pytanie do mam ponad rocznych dzieci ile jajek tygodniowo zjadaja wasze maluchy.
Oskar bardzo lubi jajka i moglby jesc je na okraglo ale opinie sa rozne jedne mowia dawac inne ze nie narazie daje mu okolo 2 tygodniowo ale on sie codziennie upomina o jajo na sniadanie na kolacje .nieiwem czy moge mu zwiekszyc "dawke" czy lepiej nie lekarz mowi ze 2/tydz ale jak bylam na szczepieniu dzisiaj i byl inny lekarz to powiedizal ze moze zjesc codziennie jedno jako i jestem teraz glupia kogo sluchac czy prowadzacego ,czy zastepczego pediatry.
Zaznacze ze maly nie ma zadnej skazy bialkowej ani nie jest alergikiem.
pozdrawiam mamusie i ich malenstwa.
 
reklama
Anka codziennie dostaje w żłobku na obiad pół jajeczka - wogóle od kiedy poszła do żłobka byłam w szoku, bo dowiedziałam sie ze mając 16 miesięcy może jeść wszystko -
oto przykładowy jadłospis Andzi -
rano mleko lub zupa mleczna do tego kanapeczki z połówki kajzerki
koło 10 jabłuszko
koło 12 obiad z dwóch dań - zupa + drugie - ziemniaczki z mięskiem warzywa i pół jajeczka
koło 15tej deser - serek lub owoce
koło 18 kolacja - zazwyczaj jakies kanapki, parówki lub kasza
koło 20 mleczko i spać :D

wogóle byłam w szoku jak zobaczyłam żę dzieci w żłobku jedzą na śniadanie kanapki z pasztetem i ogórkiem.. wtedy przestałam się przejmować i daję małej wszystko . - oprócz smażonego .
 
Oskar je to co my i czasami smazone mu sie zdarzy :) jak sie upomina ale przewaznie miesko i warzywa ma gotowane na parze razem ze mamusia ,
te pol jajka dziennie to sie zgodze wyjdzie lekko ponad 2/tydzien .a jeszcze pytanie pod jaka postacia dajecie jajka dzieciom ,bo Oskar zjadl dzisiaj jejecznice z 2 i jeszcze by zjadl :)
maly glodomor:)
 
je jajka na twardo, na miękko, jajecznicę, pastę jajeczną - wszystko co mi do głowy przyjdzie :D czasem nawet nam podżera jajecznice na kiełbasie .. uwielbia jajka po prostu
 
staram sie jak u wszystkim w domu, same jajka podawać raz na tydzien (podobno najzdrowiej) no tow niedzielę zawsze mamy ucztę jajeczną na śniadanie...
 
no niewiem czy dobrze robią w złobku dajać juz 16 misięczym dzieciom takie zeczy jestem tech zywienia i ostatnio duzo czytam jak karmić maleństo do szkoły to juz daaaawno chodziłam ale parówki dzieciom ponizej 2 roku niepowinno się podawać serek topiony do 3 roku jest niewskazany ze wzgledu na jakiś składnik juz go niepamiętam .A jeszcze przeciez dzieciom róznie wychodzą zeby i niekazde jeszcze w tym wieku umie rzuć to co wtedy jest głodne moj nap ma 15 miesięcy i za zadną cho.........ę niechce jeść kanapek ma zamało zębów a jak dobrze nieprzezuje i łyknie kawałek to krztusi się i wymiotuje i co mam robić jest na butli albo ma zupki miksowane ile ja mu się napokazuję jak się rzuje na razie trenuje na bananie jest miękki na chrupkach kukurydzianych i chlebku a jajko dostaje pod postacia lanych kluseczek
 
Dziewczyny, moja Karolinka dostaje jajeniczke raz w tygodniu. Poza tym jajka w daniach takich jak kotleciki, pulpeciki, nalesniki. Jesli chodzi o diete to sa bardzo rozne zdania. Moja Karola przez rok byla karmiona prawie wylacznie piersia, bo nic nie chciala innego jesc. To znaczy probowala tego i owego po lyzeczce, dwie i basta A teraz je z doroslego talerza, ale niewiele smazonego. Nie przejmuje sie tym zbynio. Przybiera na wadze, ma doby humor i rozwija sie dobrze. A wiem z doswiadczenia z moim synkiem, ze co lekarz to opinia. Troche zaufania do siebie, do naszej intuicji, dziewczyny.
 
Kacper w tym okresie co wasze dzieciaczki jadł jajka nawet do 5 razy w tygodniu, bo odrzucił mi całkowicie mleko i wszystko z nim zwiżane, a nowych potraw nie chciał się tknąć. I nic mu nie jest. Teraz ma 2,7 miechów i je jajko 3-4 razy w tygodniu pod każdą postacią.
 
reklama
Czytałam kiedyś na ten temat - pisali, że dziecko w tym wieku może jeść jajko nawet codziennie, jeśli ma ochotę. Półroczne dziecko może jeść żółtko co drugi dzień, ponadroczne - nawet co dzień. Jedno jajko tygodniowo jest zalecane dla dorosłych.

pozdrawiam
nikita
 
Do góry