reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jajowody kiedyś niedrożne a teraz...drożne

Bloomboom

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Maj 2021
Postów
33
Chciałabym nawiązać do mojego postu z maja 2022 tutaj link W skrócie zabieg laproskopii miałam zrobiony przez lekarza partacza i trwał tylko 30 minut. Podejrzewałam, że jak zajrzał co się dzieje u mnie w środku to wolał tego nie ruszać bo za dużo roboty za mało umięjętności. Staramy się o dziecko a "lekarz" stwierdził, że jajowody nadają się tylko do wycięcia.

I druga historia: ponad tydzień temu miałam wykonywany ponowny zabieg (rownież na nfz) przez specjaliste ginekologa mikrochirurga, którego sama wybrałam. Zabieg trwał 3 h diagnoza endo 4 stopnia, wszystko pozrastane, lekarz uwolnił ile się dało, i uwaga jajowody drożne nawet pod niewielkim ciśnieniem :) Przede mną dalsze leczenie bo jeszcze nie wszystko jest tak jak powinno ale czuje, że jestem pod dobrą opieką. Oczywiście dieta przeciwzapalna oraz suplementacja to podstawa. Polecam wizytę u dobrego klinicznego dietetyka.

Aaa stosowałam też Serapeptazę niecałe opakowanie myślę, że ok 50szt. Jak same rozumiecie cieżko mi powiedzieć, że to ona pomogła udrożnić jajowody ale może troche się przyczyniła tego nigdy się nie dowiem. Krąży wiele opinii na temat tego suplementu ja zdecydowałam się go wypróbować.

Dodam jeszcze bo może to też miało wpływ piłam Zioła szwedzkie, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeśli macie pytania chętnie odpowiem.

Piszę by dać nadzieję gdyż ja ją w pewnym momencie straciłam ale szybko się podniosłam i zaczełam szukać specjalisty. Nie poddawajcie się jest tylu niedouczonych lekarzy, walczcie o swoje zdrowie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry