reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak często chodzicie na wizyty do lekarza?

My mniej wiecj chodzimy co 4 tygodnie. Za kazdym razem mamy USG, bo chodzimy prywatnie i USG jest w gabinecie Pani Doktor.. Tym razem bedziemy miec nieco dluzsza przerwe niz 4 tygodnie, bo akurat tak pasowalo nam sie umowic, zeby zrobic badania.
 
reklama
My też co 4 tygodnie chodzimy na wizytę,prywatnie, usg miałam robione w 5, 7 i 12 tyg ( ale na początku wylądowałam w szpitalu więc tam też mi zrobili usg), teraz mam mieć usg w 20 tyg, ale jutro idę do szpitala, więc pewnie mi też profilaktycznie zrobią:)
badania robię co miesiąc morfologia i mocz, a na początku zleciła mi moja gin komplet badań dla kobiet w ciąży, wszelkie toxo, żółtaczki i inne choróbska, chyba z 10 ich było łącznie, plus hormony tarczycy.
Na telefon i w razie jakiejkolwiek potrzeby też jest dostępna, więc póki co nie narzekam na opiekę:)
ze zwolnieniem też nie ma problemu, zawsze mnie pyta czy przypadkiem takowego nie chcę:)
 
ja chodzę prywatnie i na NFZ, wizyty mam co ok miesiąc, to mam troszkę gęściej :-) robię sobie ok 1,5 tyg odstępu po prywatniej i idę na NFZ
USG prywatnie będę miała na każdej wizycie bo gin sprawdza tętno za jego pomocą, a ja sobie mogę w ten sposób podejrzeć maluszka :) do tej pory miałam 5 razy USG,
badania moczu i krwi mam co miesiąc (mają być robione na świeżo przed każdą wizytą)
 
Ja równiez chodze co 4 tygodnie, do prywatnej przychodni gdzie mam ubezpieczenie firmowe. Moj lekarz raczej nie jest skory do USG na kazdej wizycie, na razie miałam 2 razy, najpierw w 5 tyg a potem w 12, teraz czekamy na połówkowe pod koniec października :) Co do L4 to brałam na razie raz, bo kiepsko sie czułam i nie było problemu.
 
Witajcie.
Moja żona pod koniec chodziła co dwa tygodnie. Jeżeli korzystacie z prywatnej opieki
to mam propozycję :
Opieka Medyczna Signum - Kup Teraz
jest to link do ciekawej propozycji, lekarz kosztuje całe 80zł miesięcznie i ani grosza więcej, wszelkie badania też są w tej cenie. Na wizyty można chodzić bez ograniczeń ilościowych. Niestety zbyt późno na to wpadliśmy, aczkolwiek teraz gdy Jaś ma rok i 5 m-cy, nie czekamy jak koleżanka 2 miesiące do dermatologa tylko 2 dni. Pozdrawiam
 
reklama
Ja pierwszy raz byłam w 7 tygodniu, później w 9, 12 , 16 a teraz w 20 pójde. USG miałam na każdej poza tą ostatnią czyi tą w 16 tygodniu.
Z tym że olavip mój lekarz nie daje zwolnien zdrowym ciężarnym. a ja jestem zdrową ciężarną. :(
 
Do góry