reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak często można dać jajecznicę dziecku?

Dołączył(a)
3 Listopad 2009
Postów
3
Witam! Mój synek ma 16 miesięcy. Co drugi dzień na śnadanie dostaje jajecznicę z jednego jajka. Czy to nie za często? I jeszcze drugie pytanie: podaję mu rano kaszkę ryżową lub mannę około 250 ml i na noc mleko około 200ml. Czy to jest wystarczająca ilość mleka? Jogurtów ostatnio nie chce jeść tylko zupy zabielam mlekiem lub jogurtem. Czy taki malec może juz dostawać kaszę mannę na mleku UHT? Czy dziecko pięcioletnie może dostawać codziennie na pierwsze śniadanie kaszę mannę czy śniadanie to powinno być bardziej urozmaicone (drugie śniadanie je w przedszkolu, codziennie coś innego)? Pozdrawiam.
 
reklama
Dziecko powinno jeść 3 jaj w tygodniu więc wychodzi właśnie mniej więcej co drugi dzień, ilość mleka w diecie jest wystarczająca.Może Pani podawać dziecku mleko UHT, co do śniadania 5- latka to oczywiście urozmaicenie jest zawsze zalecane, jednak jeśli dziecko ma urozmaicone pozostałe posiłki to nie widzę przeszkód. Dobrze że dziecko lubi i jada kaszę manną.
 
Witam, mam pytanie w sprawie żywienia 1,5 rocznego dziecka.
Moja córka ma bardzo wybredne podniebienie i od jakiegoś czasu stwierdziła, że nie będzie jadła kaszki na mleku modyfikowanym. Zaczęłam jej podawać płatki śniadaniowe dla dzieci od 18 miesiąca życia na gotowanym zwykłym krowim mleku, do tego podaję jej jajecznicę smażoną na maśle albo parówki wieprzowe (93% mięsa z szynki). Każdą inną rzecz odrzuca! Zamiast jeść - bawi się jedzeniem aż jest zimne i nie do zjedzenia. Już nie wiem co mam robić. Ogólnie wypija rano ok 240 ml mleka modyfikowanego (godz. 8) potem jest drugie śniadanie płatki lub jajecznica/parówki (ok godz. 10-11) następnie obiad (i tu też wybredna jest bo albo kotlety z piersi, albo mięso mielone wołowe/wieprzowe lub jajecznica na obiad np ze szczypiorkiem i wędliną)ok godz. 14-15. Na wieczór przed zaśnięciem (godz. 20) 240 ml mleka modyfikowanego.
Dodam, że nie chce jeść warzyw, żadnych. Brokuły, marchewki, groszek ziemniaki - odpadają. W ciągu dnia staram się jej podać bułkę z serkiem a na deser jakiś jogurt (ok godz. 17) lub jabłuszko.
Proszę m powiedzieć czy moje dziecko może mieć z powodu takiej "diety" poważne niedobory witamin?
 
Do góry