reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak często USG

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
Czy na kazdej wizycie ginekologicznej miałyście robione USG?
Bo mi gin zrobił w 6 tyg.i 12 tyg.Jak teraz chciałam żeby mi zrobił to powiedział, że następne zrobi w 20 tygodniu, bo tak się praktykuje.
Powiedzcie dziewczyny czy wasi ginekolodzy też tak robią?




 
reklama
Ja mam na każdej wizycie były trzy wizyty w 6 tyg, 11 tyg i w 16 tyg i na kazdej mialam dzidzie mierzona i oglądaną
dodatkowo na tej w 11tyg mialam robioną przezierność karku!!

 
Ja miałam przy stwierdaniu ciąży - ok 6 tyg i w 13.W poniedziłek ide na wizytę wieć sie dowiem kiedy nastepne - pewnie koło 20.Ja też słyszłam, ze norma w ciazy to 3 USG (nie liczac pierwszego stwierdzającego).
 
dziekuję dziewczyny

Mój gin jest chyba jakiś dziwny,bo wszystkie informacje na temat ciąży też muszę z niego wyciągać. :mad:
Nie ma co zmieniam gina.
Serdeczne pozdrowienia.


 
preg.png


Moje pierwsze USG było w 4 tygodniu, dopochwowo, a potem jeszcze 3 razy. Do rozwiązania pewnie jeszcze jakieś mi zrobią, ale faktem jest, że średnio robią 3 razy w ciągu ciąży. Za często też się nie robi, bo nie wiadomo, jak to wpływa na dziecko. Wiem na pewno, że dzieci nie cierpią badania przepływów. Wiercą się i buntują. Cos w tym jest...
A gina zmieniłam dwa tygodnie temu. Poprzedni, to starszy pan, z praktyką, bardzo polecany i....oszczędny w słowach, ciągle gnał mnie do pracy.
Aż tu się okazało, że szyjka miękka, skrócona do 2,5 cm, a pan doktor nie zauważył. Chodzę teraz do młodziutkiej pani doktor i rozmowa wygląda zupełnie inaczej, jest zainteresowanie i odpowiedz na każde pytanie. Nareszcie chodzę do lekarza bez stresu.
meter4837.png




                                  
dziec0286bo.gif
 
Teraz miałam USG przy każdej wizycue, ale w pierwszej ciąży 2 w trakcie - 2 w szpitalu przed porodem. zalecane są takie jak ida mówi, ale każdy gin robi jak chce
 
Mój gin też robi USG standardowo przy każdej wizycie , ale nie za długo ,żeby się maluszek nie denerwował. 3 razy miałam robione dopochwowo, a ostatnio już takie po brzuszku :D
 
reklama
U mnie tez jest USG przy kazdej wizycie czyli co miesiac, moze dlatego ze chodze prywatnie, podejrzewam, ze gdybym chodzila panstwowo nie robiliby tak czesto, bo to tez sa koszty dodatkowe. W kazdym razie ja rowniez nie znalazlam nic konkretnego przeciwko badaniom usg i zupelnie sie nie stresuje ich czestotliwoscia, a jezeli chodzi o wplyw na moje samopoczucie takiego usg to jest wrecz nie oceniony, calkowity relaks i szczescie mnie ogarnia po tym jak widze dzidzie zdrowa i ruszajaca sie tam w srodku.
 
Do góry