reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbać o pierwsze ząbki dziecka?

zylcia588

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Styczeń 2009
Postów
1 874
Miasto
Szczecin
Dzień dobry. Pytanie mam jak w temacie. Jak dbać o pierwsze ząbki dziecka? Kiedy zacząć używanie pasty i jakiej? Czy jak jest już spory pierwszy ząbek czy jak tylko się pojawi? Jaką szczoteczką szczotkować - silikonową, z włosiem, na palec...?
 
reklama
i ja mam pytanie bo czytałam że jak się uzywa wit d to nie wolno pasty z fluorem, to prawda?
 
Ostatnia edycja:
ozeby dziecka nalezy dbać juz przed urodzeniem. próchnica jest zarażliwa. o ile w ciąży system obronny minimalizuje infeckje to po urodzeniu poprzez pocałunki flora patogenna może się przedostać.
Próchnica i infekcja d/t całej jamy ustnej .
Jak jest to dotyczy caości. Jej skutek ,efekt jest miejscowy i może byc to plama lub dziura :))
Są 2 sposoby walki z próchnicą
1. inwazyjny, zwalczający jedynie skutki: wiercenie, wypełnianie,ozon, laser, powietrze czy żel szwedzki. Zwalczają skutki i to miejscowo pozostawiając przyczyny...
2. medyczny stosowany od 1999 roku kiedy poznano sposób diagnozy infekcji. Wygląda to tak :YouTube - Caries Risk Assessment and CariScreen Swabbing Tutorial
Szczególnie ważny u dzieci: brak bólu, stresy, adaptacji i całych tych dzielny pacjent etc
Niestety najbliżej jest w belgii aby tak być leczonym :)) lub listę topowych specjalistów znajdziecie tutaj WCMID lub po angielsku na www.carifree.com
 
Mój synek ma 11 mieś i już 3 ząbki na dole, jak mam mu je pielęgnować bo wyczytałam że nie wolno używać pasty przynajmniej do 3 roku życia, wszędzie piszą czego nie wolno jakie są skutki a nie jak dbać o ząbki, proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
niewiem gdzie to wyczytałas?, o zabki trzeba dbac od poczatku, a nawet wczesniej jak jeszcze ich nie ma:) na poczatku przecierałam gazikiem dziasełka, pozniej po roczku przemywanie szczoteczka z woda a teraz juz pasta oczywiscie dla dzieci i dwa razy dziennie
 
Naszej niuni dopiero pojawiły się pierwsze ząbki, a właściwie ich połówki. Szczotkujemy je pastą nenedent. Nie zawiera ona fluoru i jest przeznazcona właśnie dla takich maluszków.
 
moim zdaniem ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej dzieciaczka nawet jak jeszcze nie ma ząbków - właśnie np. przecieranie dziąsełek gazikiem lub silikonową nakładką na palec. Dziecko przyzwyczaja się do codziennego rytuału, a i może co nieco "podgryźć" i pomasować sobie dziąsła :)
 
a wlasnie. smarujecie jakas mascia dziasla dziecka. czesc znajomych mowi ze kupili a nie uzywali, czesc mowi ze smaruja. jak robicie?
 
reklama
Do góry