reklama

Jak dbać o zęby malucha?

Temat na forum 'Archiwum starego forum stomatologicznego' rozpoczęty przez fanta20062, 5 Maj 2011.

1. fanta20062

fanta20062 Mamusia Kubusia 2009

Witam serdecznie!
    Mój nie spełna 18 miesięczny syn codziennie myje ząbki. Jak narazie tylko raz dziennie po śniadanku, bo przy drugim razie piekielnie się buntuje, a jak się nie buntuje, to bawi się szczoteczką. Chciałam się zapytać o pastę dla takiego szkraba. Puki co myjemy ząbki samą wodą, a pasty z jakimi się spotkałam są albo od 6 roku życia albo od 3 lat:-(. Chciała bym się dowiedzieć jaka pasta będzie odpowiedznia dla takiego malucha.

2. fanta20062

Ciekawa jestem kiedy pan dentysta ma dyżur i odpowiada na pytania? :confused2:

3. reklama
  4. mikkka

mikkka Fanka BB :)

Eksperta nie ma i dawno nikt go tu nie widział...

Może pomogę jako matka dziecka z zębowymi problemami. Pedodonta polecił, żeby używać pasty jak tylko dziecko nauczy się wypluwać wodę, nie wcześniej. Chodzi o to, żeby dziecko nie połknęło pasty.
    Z tego samego powodu pasta dla małego dziecka nie powinna być słodka, smakowa, bo atrakcyjny smak zachęca do połknięcia.
    Pasta dla dzieci powyżej roku, która nie ma smaku "owocowego" to Elmex, Aquafresh kids, innych nie znam. Po umyciu ząbków trzeba przypilnować, żeby dziecko dobrze wypłukało jamę ustną.
    Pasty dla dzieci można kupić w aptece :)

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam.

5. Boom_mama

Boom_mama Początkująca w BB

Witaj, my lecimy na paście Elmex (dla wieku 1-6, a córcia ma teraz prawie 5 lat) - celowo nic owocowego się w domu nie pokazało, bo córka zjadałaby chyba tubkami... wielka radocha, bo zęby są do dziś jak nowe, ale tajemnica tkwi chyba w tym, że zawsze po jej myciu - jest jeszcze "dogrywka" w wykonaniu osoby dorosłej. A co jakiś czas - doczyszczanie szczoteczką elektryczną, która daje czadu w krótkim czasie, a maluchy wiadomo, długo nad umywalką nie wystoją.. Nasza dentystka taki tryb bardzo chwali, efekty są (póki co, odpukać) - więc polecam :)

6. fanta20062

mikkka, rzeczywiście experta jak nie było tak nie ma :-(. Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Z pozdrowieniami!

7. plastelinka5

plastelinka5 Fanka BB :)

Kupiłam pastę Ziajki i Elmex od roku (córa ma 13 mies ) nie potrafi wypluć nic z buzi i co mam zrobić? Zaniechać używania pasty?

8. mikkka

mikkka Fanka BB :)

Zaniechać. Najpierw naucz ją wypluwać wodę do płukania ząbków, później do wody dodaj trochę pasty, żeby dziecko zaczęło kojarzyć smak. Później, kiedy już dziecko będzie bardzo dobrze i za każdym razem wypluwało wodę - wprowadzić pastę.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.

9. fanta20062

Plastelinka5, mam niestety ten sam problem :-(. Kupiłam małemu Elex ale ni eumie wyplówać i więcej się tej pasty naje niż zębów umyje. Więc narazie myjemy bezpastowo.

10. reklama
  11. plastelinka5

plastelinka5 Fanka BB :)

tak też już robię. Jak jej pokazujemy z Michałem jak sie wypluwa to tak się zanosi śmiechem że już w ogole koniec mycia zębów ;)

12. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

a moj nie chce myc nawet sama woda:( co mam zrobic;/

Poleć forum