reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbać o zęby malucha?

fanta20062

Mamusia Kubusia 2009
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2009
Postów
9 047
Miasto
Szczecin, Poland
Witam serdecznie!
Mój nie spełna 18 miesięczny syn codziennie myje ząbki. Jak narazie tylko raz dziennie po śniadanku, bo przy drugim razie piekielnie się buntuje, a jak się nie buntuje, to bawi się szczoteczką. Chciałam się zapytać o pastę dla takiego szkraba. Puki co myjemy ząbki samą wodą, a pasty z jakimi się spotkałam są albo od 6 roku życia albo od 3 lat:-(. Chciała bym się dowiedzieć jaka pasta będzie odpowiedznia dla takiego malucha.
 
reklama
Eksperta nie ma i dawno nikt go tu nie widział...

Może pomogę jako matka dziecka z zębowymi problemami. Pedodonta polecił, żeby używać pasty jak tylko dziecko nauczy się wypluwać wodę, nie wcześniej. Chodzi o to, żeby dziecko nie połknęło pasty.
Z tego samego powodu pasta dla małego dziecka nie powinna być słodka, smakowa, bo atrakcyjny smak zachęca do połknięcia.
Pasta dla dzieci powyżej roku, która nie ma smaku "owocowego" to Elmex, Aquafresh kids, innych nie znam. Po umyciu ząbków trzeba przypilnować, żeby dziecko dobrze wypłukało jamę ustną.
Pasty dla dzieci można kupić w aptece :)

Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam.
 
Witaj, my lecimy na paście Elmex (dla wieku 1-6, a córcia ma teraz prawie 5 lat) - celowo nic owocowego się w domu nie pokazało, bo córka zjadałaby chyba tubkami... wielka radocha, bo zęby są do dziś jak nowe, ale tajemnica tkwi chyba w tym, że zawsze po jej myciu - jest jeszcze "dogrywka" w wykonaniu osoby dorosłej. A co jakiś czas - doczyszczanie szczoteczką elektryczną, która daje czadu w krótkim czasie, a maluchy wiadomo, długo nad umywalką nie wystoją.. Nasza dentystka taki tryb bardzo chwali, efekty są (póki co, odpukać) - więc polecam :)
 
Zaniechać. Najpierw naucz ją wypluwać wodę do płukania ząbków, później do wody dodaj trochę pasty, żeby dziecko zaczęło kojarzyć smak. Później, kiedy już dziecko będzie bardzo dobrze i za każdym razem wypluwało wodę - wprowadzić pastę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
reklama
Do góry