reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbamy o siebie w ciąży

Cinamon - to rzeczywiście się rodzice postarali, ale masz fajnie ;-)
u mnie to raczej bardziej obchodzi się urodziny niż imieniny i nawet te starsze pokolenie - nie tylko ja z mężem, ale z życzeniami też w imieninki zawsze dzwonią :D
 
reklama
Cinamon - ja też się przyłączam do życzeń choć z pewnym opóźnieniem.
Moje manicure zgodnie z przewidywaniami długo nie wytrzymało no ale jest zdecydowanie lepiej niż było.
Co do włosów to ja mam bardzo mocne ale fryzjer polecił mi na wypadek ciążowego a głównie pociążowego wypadania szampon i odżywkę Dermena - do kupienia w aptece. Obym nie musiała korzystać. :-)
 
Forever dziękuję!
niestety z pięknych włosów i cudownych paznokci po porodzie zostają jakieś strzępy . Ale i tak nawet nie będzie czasu żeby w lusterku się przejrzeć więc jakoś damy radę!
 
Hej, wiecie co mi się zrobiło? Zauważyłam, że strasznie swędzą mnie rozstępy - a potem, że to nie tyle same rozstępy, co takie małe punkcikowe krosteczki na nich. macie tak? Wiecie co to jest? Bo ja pierwszy raz spotykam sie z czymś takim. A swędzi, jak cholera :/
 
zołza ja nie mam rozstępów ale mam te kroski malutkie i one też mnie swędzą.Wiesz ja nawet nie rozmawiałam o tym z lekarzem ostatnio bo zapomniałam.W środę idę do pożnej to jej nabąknę.Ale mi sie wydaje ze to nic poważnego bo lekarz mi robił usg i napewno je widział i nic nie mówił.Masz je na brzuchu,prawda????
 
zołza może to PUPPP (pruritic urticalial papules and plaques of pregnency) – dermatoza ciążowa obrazem klinicznym przypominająca rumień wielopostaciowy. Zmiany o charakterze obrzękowych grudek i pokrzywkowych bąbli, a niekiedy również drobniutkich pęcherzyków rozpoczynają się od okolic objętych rozstępami ciążowymi (podbrzusze, uda, sutki) i rozprzestrzeniają się na tułów i kończyny. Twarz, dłonie, stopy i śluzówki pozostają wolne od wykwitów. Zmianom towarzyszy dotkliwy świąd. Początek ma miejsce w III trymestrze ciąży, niekiedy też krótko po porodzie. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla płodu.
 
Tak, na brzuchu - i na lewym udzie. Najbardziej swędzą te na brzuchu - dwie sobie nieświadomie rozdrapałam :zawstydzona/y: I dalej swędzą...
 
zołza może to PUPPP (pruritic urticalial papules and plaques of pregnency) – dermatoza ciążowa obrazem klinicznym przypominająca rumień wielopostaciowy. Zmiany o charakterze obrzękowych grudek i pokrzywkowych bąbli, a niekiedy również drobniutkich pęcherzyków rozpoczynają się od okolic objętych rozstępami ciążowymi (podbrzusze, uda, sutki) i rozprzestrzeniają się na tułów i kończyny. Twarz, dłonie, stopy i śluzówki pozostają wolne od wykwitów. Zmianom towarzyszy dotkliwy świąd. Początek ma miejsce w III trymestrze ciąży, niekiedy też krótko po porodzie. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla płodu.
:szok:
Kopara mi opadła... Mam nadzieję, że jak coś to to samo przechodzi?
 
zołza wydaje mi się że tak, to jedna z wielu dermatoz ciążowych, więc niedługo po porodzie powinna zniknąć, jeśli to oczywiście to?? Nie martw się i na wszelki wypadek nie rozdrapuj, żeby jakieś ślady nie zostały.
 
reklama
No wiem, wiem, poza tymi rozdrapanymi na początku reszty nie skrobię, co by blizny nie pozostawały - wystarczą mi rozstępiska :-p Dzięki za info, brzmi podobnie, zobaczymy, jak to się zachowa po porodzie. Jak coś, to lekarzy w szpitalu zapytam.
 
Do góry