reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dbamy o siebie w ciąży

zołza dont worry mam to samo ;) swedzi jak sie rozciąga skóra a potem chodze nie dosc ze z roztępami to jeszcze ze strupkami na nich hihi :-)

to tylko efekt rozciągnięcia skóryu, pomaga smarowanie a doraźnie pochlap zimną wodą i podrap ale obok rozstępu :-)
 
reklama
Icak - dzięki za informacje, matko czego jeszcze ta ciąża z sobą nie niesie? :p

Możliwe również, że to alergia na preparaty do "balsamowania". organizm po pewnym czasie ma prawo się uczulić, zwłaszca jeśli pielegnujemy go bardzo intensywnie :D
 
Ja na szczęście nic takiego u siebie nie zaobserwowałam, ale za to "poszczęściło" mi się z innymi dolegliwościami, także za takie podziękuję ;-):-D I tak w sumie niedawno zauważyłam u siebie słabo widoczne rozstępy, więc może mnie to ominie...
 
Zołza - zgadzam się z setaną że raczej to jest reakcja uczuleniowa lub po prostu potówka ja mam sporo takich krostek na brzuchu które jak się pojawiają to swędzą jak cholera aż idzie się zadrapać. Brzuch smaruje oliwką a w nocy zawsze budze się spocona bo mi wiecznie jest gorąco teraz i skóra tak reaguje, kiedys Silva o tym wspomniała. Moze to jakimś kremie ci wychodzi? Ja to przemywałam gazikiem ze spirytusem i na drugi dzien juz nie swedziało tylko małe plamki po nich zostały
 
Potówki to nie są na pewno. Ale może być, że reakcja alergiczna - bo ja ostatnio miałam mnóstwo różnych próbek i może cos się mojemu organizmowi nie spodobało :-p Zostanę przy mojej oliwce z rossmanna ;-)Ech, jakby mało było problemów w ciąży ;-)
 
A mnie tam cycki swędzą cały czas... i mam tak zorany dekolt, że aż wstyd małej pokazac cyca jak już wyląduje :p Bo od stycznia mam co chwile jakies wyskoki na dekolcie takie mega czerwone i mega swędzące... jak byłam u dermatologa zapisał mi Zineryt i powiedział, ze to uroki ciąży i po ciąży wróci do normy, a teraz zacisnac zęby, ehhhh... ale ja nie mam tyle samozaparcia i drapie i drapie i drapie jak oszalała... i DAMN pewnie będą blizny :/
 
u mnie sie teraz powiekszaja cycole i tez swędzą ...gdybym dostała to pewnie bym je sobie odgryzła !
 
u mnie sie teraz powiekszaja cycole i tez swędzą ...gdybym dostała to pewnie bym je sobie odgryzła !

padłam ironia :-D:-D:-D już zwizualizowałam to sobie :-D

Tak w ogóle wszelki świąd jest masakryczny, ja miałam tak przez miesiąc (i podejrzewali cholestazę) a potem jakoś przeszło powoli, ale jak sobie przypomne to swędzenie to mam ochote się podrapać od razu wrrrrrr
 
oo widze ze nie tylko ja zadrapana byłam :) u mnie powoli przechodzi od tygodnia ale przez 3 tygodnie sie meczylam i podrapana do krwi byłam... pani gin sie pyta czy sie wywrocilam bo mam tak zdarte nogi a ja ...ee nie podrapałam sie hihi :) to sie ponoc nazywa swędzenie grudkowate ciażowe :) l3 prurigo maść sobie wynalazłam i działa cuda, bo zaden lekarz nie był w stanie mi niczego polecic :-) encyklopedia leków czasami sie pzydaje hihi :D
 
reklama
ja tez miałam takie drapanie ale robiłam badania i cholestazy nie mam.I jak dowiedziałam się że badanią są ok to przestałam się drapać.Czyli bardziej wszystko w mojej głowie siedziało
 
Do góry