reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugie przerwy noca?

Elzu

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Luty 2010
Postów
2 599
Moj Julek przespal ostatnio 7h i 9h bez przerwy (w nocy) czy powinnam go wybudzac na karmienie? Rozumiem, ze 5-6h to nie klopot, ale 9h to juz chyba sporo jak na takiego malucha (2 miesiace nie cale). W dzien je mniejwięcej co 2-2,5h. Moje piersi po takiej przerwie sa pelne ale daje rade, nie mam zastojow - chodzi mi glownie o zdrowie synka.

Dzieki za wszelka pomoc :)
 
reklama
Hej jesli twoj maluszek dobrze przybiera na wadze to mysle ze nie powinnas go budzic na karmienie . Moj synek tez przesypial w nocy ok 10 h i nie wybudzalam go a w dzien pil co 2 h. Uwazam ze dziecko jak bedzie glodne to samo sie obudzi do jedzenia.
 
Hej! Moja Olivia jak miała tyle co twój synek też tak przesypiała :) Teraz śpi od 21.00 do 5.00 i potem karmię ją i śpi dalej do 10.00 Nie budziłam jej na karmienie, a jest zdrowym, papuśnym bobaskiem :) I ładnie przybiera na wadze. Ma 5 miesięcy.
 
Julek nadal spi ladnie w nocy ale juz krocej, wczoraj i dzis mial przerwy po 6h. W srode ide go zwazyc, to przekonam sie czy dobrze przybiera na wadze.

Dzieki za rady :)
 
Ja też mam ten sam problem co ELZU, córka potrafi spać w nocy 6-7h i niewiem czy w tym czasie ściągać, wybudzać? nie robię ani jednego ani drugiego ale zastanawiające że w dzień potrafi jeść czasem nawet co godzinę licząć o początku ostatniego karmienia, czy to też normalne? Daję jej herbatę ale ile można jak czasem się dossie to wyije 40ml na raz. I co tu począć???? Karmić kiedy chce? A te przerwy po 6g ie zburzą mi laktacji znaczy nie zmniejszą? A i co z unormowaniem godzin, niby powinno się karmić co kilka godzin, rutyna itp ale jak ona różnie je o różnych porach, czekać aż sama sobie unormuje? Już niewiem
 
Ja miałam podobnie. Jak córa sie urodziła a miała niską wagę urodzeniową to wybudzałam ją w nocy na jedzonko. Po wizycie położnej okazało sie że mała dobrze przybiera i skoro w nocy się nie wybudza to znaczy, że nie jest głodna i nie ma potrzeby budzenia dziecka. Teraz mała ma 3,5 miesiąca i przesypia w nocy ciągiem 8 godzin.
 
reklama
Do góry