reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo brać kwas foliowy

Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
1
Witam,

Jak długo w trakcie ciąży powinno się brać kwas foliowy? Skoro zapobiega on wadom cewy nerwowej a ukłąd nerwowy kształtuje się w 1. miesiącu to dlaczego wszyscy polecają suplementować go przez 3 misiące w trakcie ciąży lub nawet całą ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
kwas foliowy powinno się brać przez cały czas trwania ciąży bo stymuluje układ nerwowy nie tylko noworodka ale i mamy, mało tego niektóre składniki które poleca PTG powinno brać sie nawet podczas karmienia piersią. Ja stosuje u siebie mama dha premium+, ten suplement był ze mną jak się starałam o dziecko, podczas całej ciaży i jak teraz karmie piersią to też ze mną jest. nie miałam żadnych problemów ani zdrowotnych, ani z zajściem w ciąże
reklama
Ważne jet żeby zacząc brać w trakcie planowania a jak się nie uda to jak tylko o ciąży się dowiesz. Ja brałam mama dha premium bo tam właśnie jest już kwas foliowy a także inne potrzebne witaminy ale ogólnie skład ma krótki. Jest to co najważniesze do prawidłowego rozwoju.
 
Kwas foliowy najlepiej brać od razu jak się dowiemy o ciąży. Ja brałam tylko mama dha premium tam jest już kwas foliowy a także inne potrzebne witaminy najważniejsze do prawidłowego rozwoju.
 
Witam. Kobitki mam pytanie odnośnie kwasu. Biorę od wielu miesięcy. Głównie Folik. Ostatnio zaczęłam stosować Femibion 0 bo ma inne witaminy. Z ciekawosci zrobiłam sobie badanie i mi wyszedł 54. Więc kazał mi lekarz odstawić i sprawdzić po 2 tygodniach. Przeraziła się wynikiem i jak zrobiłam po tych dwóch tygodniach to zrobiłam sobie też homocyateina i Wit. B12. I tak... Kwas mi spadł do 16, homocysteina wyszła w normie i Wit. B12 w normie. Więc zaczęłam spowrotem brać Femibion 0. Czy te wyniki oznaczają że jest ok czy coś nie tak z tym genem. Albo może zle leki biorę? Brać Folik czy ten Femibion 0?
 
Czy faktycznie przy karmieniu piersią też powinno się brać? Biorę Femibion 2 i szczerze mówiąc wolałabym zrezygnować po ciąży, bo to droga zabawa.

Zaczęłam brać dopiero w połowie ósmego tygodnia ciąży i wszystko ok z malcem.
 
Czy faktycznie przy karmieniu piersią też powinno się brać? Biorę Femibion 2 i szczerze mówiąc wolałabym zrezygnować po ciąży, bo to droga zabawa.

Zaczęłam brać dopiero w połowie ósmego tygodnia ciąży i wszystko ok z malcem.
Ja dostałam w szpitalu zalecenie żeby brać najlepiej te witaminy które brałam w czasie ciąży, głównie chodzi o suplementacje kwasów dha.
 
U mnie to samo. W ciąży brałam mama DHA premium, po ciąży położna mówiła, żeby najlepiej brać to samo, dopóki karmię piersią. No ale to nie jest sam kwas foliowy, ale też inne ważne składniki jak DHA, magnez, jod i witamina D. Wszystkie ważne i dla mamy i dla dziecka :)
 
reklama
kwas foliowy powinno się brać przez cały czas trwania ciąży bo stymuluje układ nerwowy nie tylko noworodka ale i mamy, mało tego niektóre składniki które poleca PTG powinno brać sie nawet podczas karmienia piersią. Ja stosuje u siebie mama dha premium+, ten suplement był ze mną jak się starałam o dziecko, podczas całej ciaży i jak teraz karmie piersią to też ze mną jest. nie miałam żadnych problemów ani zdrowotnych, ani z zajściem w ciąże
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry