reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

umm yasin

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2007
Postów
132
Miasto
Londyn
Moj synek ma prawie 10 miesiecy i nie mozemy z mezem zdecydowac kiedy bedzie najlepszy czas na drugie dziecko:baffled:. Jaka jest najlepsza roznica wieku. Prosze napiszcie za i przeciw. Dzieki:-)
 
reklama
czesc...ja jestem juz prawie 11tydz.ciazy,mamy synka ktory skonczyl 2,5roczku czekalismy na dzidzie ponad rok czasu:(

i mysle,ze to jest indywidualna sprawa kiedy zaczac starania o druga dzidzie:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mnie się wydaje że minimum jest takie żeby to starsze po urodzeniu małego już nie jeździło w wózku bo to poprostu okropny problem się robi. JA na kolejną dzidzię zdecyduję się jak Tadziu skończy jakieś 7- 8 mies.
 
miedzy moimi dziecmi jest dokładnie 3,6 roku i uwarzam że to za duża róznica bo jedno z drugim sie nie pobawi starsza córka ma swoje koleżanki i jak tylko do niej prychodza to zamyka swój pokój nie wpuszczając brata.Myśle że najlepsza róznica wieku między dziecmi jest od roku góra do 2,6 u znajomych jest taka róznica i dzieci wspaniale sie bawia i odchowane za jednym razem-bez problemu:tak:
 
miedzy moimi szkrabami jest 3 lata i 3 m-ce różnicy.Kiedy byłam w ciąży,która źle znosiłam synek miał 2,5 roku i był już na tyle zaradny ,ze nie musiałam sie martwić o to jak sobie poradzę kiedy mężuś był w pracy;-).Kiedy urodziłam Kajke Fifi doskonale wczuł sie w role starszego brata i tak zostało do dziś-mają wiele wspólnego,są już na tyle "duzi",ze mają swoje indywidualne zainteresowania,a zarazem na tyle mali,ze znajdują wiele wspólnych zabaw i kombinują razem;-).Podobno im dzieci dzieli mniejsza różnica wieku tym lepiej sie dogadują i wychowują,ale każdy przypadek jest inne!!Trzeba też wziąć pod uwagę samopoczucie mamusi-chce opiekowania sie malutkim szkrabem ,który już z nami jest i niestety niedogodności jakie sie nieraz w ciąży przydarzają-to trudne do połączenia :-(,ale nie ma rzeczy niemożliwych!!!Najważniejsze są dzieciaczki!!!:-D
Fajnie jak sie ma rodzeństwo!!!
 
umm_yasin - obawiam się że nikt lepiej nie zrobi takiej listy jak Wy sami. I najlepiej nie podejmujcie takiej decyzji pod wpływem tego co napisze ktoś kto nie zna Was i Waszego życia. Ja mogę napisać tyle -jeśli chcecie mieć dzieciątko kolejne i macie takie możliwości, a po prostu się boicie, to mogę napisać że taki strach jest normalny - przed każdą rewolucją jest strach, jak to będize później - NIKT nie wie jak będize później, ale zwykle jest dużo lepiej niż się tego obawiało :-).
A inni - każdy ma inne zdanie - są mamusie rok po roku które są zadowolone i sobie super radzą, a są także i mamy które mają jedno dziecko i po 12 latach dalej nie chcą się zdecydować na rodzeństwo, każdy ma inne doświadczenia.
 
Najlepsza różnica wieku to taka, kiedy wiesz, że bardzo pragniesz drugiego dziecka. A nie z rozsądku. Przynajmniej nie do końca z rozsądku. Co do za i przeciw. Uważam, że wbrew powszechnym opiniom trzeba unikać sytuacji, gdy będziesz miała niemowlaka i dwulatka. Bo bunt dwulatka może Cię skutecznie wyprowadzić z równowagi.
 
Ja się zgadzam ze zgredem. Każdy powinien indywidualnie podejmować takie decyzje. Wy sami najlepiej wiecie czy już jesteście gotowi na dziecko czy jeszcze nie!
My podjeliśmy decyzję dopiero jak nasz syn skończył 5 lat. Teraz jestem w ciąży, trochę żałujemy, że tak zwlekaliśmy, tym bardziej, że oboje jesteśmy już po trzydziestce, ale nik by nam nie dał gwarancji, że wcześniej oznaczałoby lepiej.
Czekamy na okruszynkę z niecierpliwością, Wam życzę, żebyście tak samo mocno czekali kiedy podejmiecie decyczję.
Słuchajcie przede wszystkim siebie!
 
U mnie są prawie równo 3 lata różnicy, ale starszy syn potrafi mi już pomóc przy malej. Zajmie ją zabawą jak coś gotuję, woła mnie jak Olusia podchodzi do bramki przy schodach lub gniazdek, ale też jest zazdrosny, chce na ręce, dużo się przytula.
Mam tez koleżanke gdzie jest 1rok i 3mies. różnicy i te dzieci chodzą do jednej grupy do przedszkola, zaciera się ta róznica, chociaż wiadomo że na początku jest ciężej.
 
reklama
U nas jest 2 lata różnicy wieku i już powoli się zaciera, bo Janek trochę maminsynek, a Ania bardzo samodzielna. Ja już bardzo chciałam następne dziecko i choć nie wszystko jest idealnie to jesteśmy zadowoleni. Ale decyzja należy do Ciebie.
 
Do góry