reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

reklama
Witam was dziewczyny.

Jestem tutaj nowa. Mam synka który za parę dni skończy 9 miesięcy. Bardzo chciałabym zaczac starania o drugiego malucha. Jednak troszkę się obawiam o tak mała różnicę wieku. Czy jest tutaj mama która zdecydowała się tak szybko na drugie dziecko ? 😊
Tak, ja ☺️😁
Mam syna, który ma 2 lata i 3 miesiące i córkę, która jutro skończy 9 miesięcy ☺️
Powiem tak, nie jest lekko na początku...nasz syn bardzo się zmienił od kiedy pojawiła się córka, z grzecznego, spokojnego chłopca z dnia na dzień stał się krzyczącym i wpadającym w histerię dzieckiem...trwało to ze 3 miesiące i to była zazdrość z jego strony, bo nagle mamą musiał się dzielić i nie rozumiał dlaczego tak jest...
...teraz jak mała ma 9 miesięcy to jest zupełnie inaczej ☺️ syn zaakceptował siostrę, cieszy się bardzo jak ją widzi, wygłupiają się razem i nawet jak dostanie ochrzan to idzie się do niej pożalić żeby go po głowie pogłaskała 🙈😂😂 także buduje się między nimi więź i widzę, że będą ze sobą zżyci, więc ja, mimo niemałego hardcoru na początku, polecam taką różnice wieku ☺️🥰
 
Zawsze wydawało mi się, że najbardziej optymalne jest mieć jedno dziecko już w wieku szkolnym i dopiero "brać się" za nastepne. Ot, takie ułatwienie dla rodziców bo musza mieć wiecznie oko tylko na jedno dziecko + starszak też moze od czasu do czasu pomóc, przypilnować młodszego itd.
 
Wszystko ma swoje plusy i minusy, wiec to pewnie kwestia podejścia ;)

Tak jak nie ma idealnego wieku na dziecko, tak nie i nie ma idealnej różnicy między dziećmi.
Ja w swoim najbliższym rodzinnym otoczeniu obserwuję różnicę 1 roku, 3 lat, 4 lat, 7 lat i 13 lat. I cóż. Dla mnie zdecydowanie najlepsza różnica to ta najmniejsza 🙈 oczywiście że ciut dojeżdża matkę - ale potem jest zdecydowanie lepiej No ale plany sobie, a życie sobie
 
Mam 3 lata różnicy między starszakami. Dogadują się wspaniale, tzn. zawsze razem. Nie biją się i nie bili. Córka osiągała wszystko sprytem. Teraz czasem pokłócą się, ale bez wyzwisk. :)
Mam jeszcze malutka w domu. Ma 3 latka. Różnica 12 i 15 lat do starszaków. Starsi są bardzo troskliwi i opiekuńczy. Pomagają mi jak mogą. Wg.mnie każda różnica jest dobra, o ile każde dziecko będzie się czuło kochane, szanowane i wartościowe. 💪
 
Moj synek ma prawie 10 miesiecy i nie mozemy z mezem zdecydowac kiedy bedzie najlepszy czas na drugie dziecko:baffled:. Jaka jest najlepsza roznica wieku. Prosze napiszcie za i przeciw. Dzieki:-)
Odpowiem krótko ile ludzi i związków tyle zdań. Fajnie jak to świadoma decyzja jakaby nie była i by potem się nie okazało,że to nie tylko kwestia "kiedy" ale "czy jeszcze będzie nam dane..."
Ps. A poza tym to kwestia do omówienia z partnerem, a nie tu 😅
 
reklama
Zawsze wydawało mi się, że najbardziej optymalne jest mieć jedno dziecko już w wieku szkolnym i dopiero "brać się" za nastepne. Ot, takie ułatwienie dla rodziców bo musza mieć wiecznie oko tylko na jedno dziecko + starszak też moze od czasu do czasu pomóc, przypilnować młodszego itd.
Obadam to będę wiedziała, bo właśnie taki scenariusz napisało nam życie...Na pewno też będzie coś za coś bo choć syn w 1 klasie to nudy nie ma,trzeba nauczyć systematyczności w nauce itp... Każdy układ wymaga dopracowania bo jednak zmieni się wszystko...nawet my dorośli ;)
 
Do góry