reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

Ja mysle ze najleprza roznica wiekowa miedzy rodzenstwem jest od roku do 3 lat nie wiecej:tak:
My z mezem planujemy miec drugiego szkraba jak Helusia skocznczy 18 miesiecy a moze nawet i wczesniej zobaczymy ale napewno nie bede dluzej czekala jak do 3 lat.:-)
 
reklama
Najlepsza różnica wieku to taka, kiedy wiesz, że bardzo pragniesz drugiego dziecka. A nie z rozsądku. Przynajmniej nie do końca z rozsądku. Co do za i przeciw. Uważam, że wbrew powszechnym opiniom trzeba unikać sytuacji, gdy będziesz miała niemowlaka i dwulatka. Bo bunt dwulatka może Cię skutecznie wyprowadzić z równowagi.

U mnie różnica wieku między dziećmi to będzie 9,5 roku. Wcześniej nie myślałam o drugim dziecku z przyczyn ekonomicznych ale i pod względem dania sobie rady. Teraz kiedy córka jest juz duża i nie wymaga aż takiej mojej uwagi będę ją mogła poświecić drugiemu szkrabowi. A poza tym wiele tematów "tabu" możemy przerobić bez sztucznego skrępowania. Oczywiście nie wszystkie bo jest jeszcze zbyt mała ale budowę narządów czy rozwój dziecka w brzuchu lub też dojrzewanie to świetny czas. Bardzo się przez to do siebie zbliżyłyśmy. Kiedy ma jakieś pytanie poprostu przychodzi i pyta a ja nie ignoruję, nie śmieję się i nie szukam wymówek.
 
my mamy 2 letniego synka i bardzo chcialabym miec juz drugiego malucha, wiem, ze im mniejsza roznica wieku tym lepiej dla dzieci, ale na dzien dzisiejszy kwestie finansowe nie pozwalaja nam na to, ale przyznam sie, ze z dnai na dzien coraz mniej mnie jest za tym, zeby czekac, w tej chwili nie jest łatwo z finansami, ale jak trzeba to i na rozrywke mamy, wiec dla dziecka tez by sie znalazło. na dzien dzisiejszy mamy zaplanowana roznice 3,5 roku.
 
oczywiscie to indywidualna sprawa, kiedy decydujemy sie na drugie dziecko, ale ja polecam z wlasnego doswiadczenia mniejsza roznice:-)


u mnie jest roznica rok i cztery miesiace, nie planowalismy tak szybko kolejnego dziecka, chcialam miec 2 lata roznicy lub troszke wiecej, ale wyszlo inaczej:-p

poczatki byly trudne, ale teraz jestem bardzo zadowolona, dziewczyny bawia sie ze soba, maja dobry kontakt, a mysle ze jak minie jeszcze z pol roku lub rok, to w ogole roznicy pomiedzy nimi nie bedzie widac
 
U mnie jest 3 lata bez miesiaca, za wczesnie by oceniac czy to dobra różnica wieku czy nie, ale mam nadzieje, ze za jakiś rok dziewczyny zaczną sie sobą nawzajem bardziej interesować.
 
Miedzy moimi synkami jest 2lata i3miesiące różnicy.Wydaje mi sie że taki odstęp wiekowy jest dobry.Ale wiadomo kazda z nas inaczej myśli.Hubert ma 2 lata i 9mies,a Sebastian 6mies.jest łatwiej gdy starsze dziecko jest wieksze,jest poprostu łatwiej.A i dla dzieci jest dobrze bo nie ma miedzy nimi dużej róznicy.Może teraz sie wydaje duża ale jak beda starsi to beda sie dogadywac.Pozdrawiam.
 
nas będzie różnica dokładnie 3 lat. dla mnie to maks jaki zakładałam, ale wcześniej jakoś nie wychodziło :) teraz bardzo czekamy na nasze słoneczko..
w jakiejś mądrej książce pisało ze najlepszy odstęp to 1-3 lata- wtedy dzieciaki maja najlepszy kontakt, ale wiadomo że to nie książki decydują :-D
 
A u mnie będzie różnica 11 lat pomiędzy synem a nienarodzoną jeszcze córeczką, zresztą taka sama jak pomiędzy mną a moim bratem. Wcale nie uważam, że taka duża rożnica to źle, poświeciłam synowi wiele czasu mamy świetny kontakt a teraz on czeka na wymarzoną siostrzyczkę( akurat bardzo lubi sie opiekować maluchami) i ja także mam świra i mogę poświecić sporo czasu mocno upragnionej córeczce ....Kilka lat myślałam o drugim dziecku ale dopiero teraz bardzo bardzo chciałam zostać ponownie mamą.Wiem też że będzie to inne macierzyństwo -dojrzałe, spełnione. Każde z moich dzieci będzie miało mnie dużo właśnie ze względu na rożnicę wieku...A kontakt między mną a bratem zawsze był świetny i cudownie było mieć starszego brata.
 
reklama
daggy wszystko tez zalezy kiedy zdecydowalas sie na pierwsze dziecko, ja jak mialam 30 lat, wiec srednio mialam czas zeby czekac 11 lat z kolejnym, chociaz nie wykluczam trzeciego :-p
 
Do góry