reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

neska tez sie tego balam...ze nie bede miala czasu dla starszego dziecka. I co sie okazalo? ze troche wyolbrzymilam problem bo po 1 nie bylam tak zmeczona jak to bylo przy pierwszym dziecku. po 2 moj syn nie wykazal zadnego stopnia zazdrosci siostra - wrecz przeciwnie, caly czas ja chce tylko przytulac, buziaczki dawac, teraz razem smigaja na czworaka czasami ;) lubi bawic sie z nia....a jak corka spi to ja sie bawie z synem...bywa i tak ze lucja sobie lezala na brzuchu a my cos robilismy....corcia umie sie sama soba zajac i nie wymaga ciaglej uwagi mojej czy meza....teraz jak smiga na czterech to juz w ogole...wiec moge powiedziec z czystym sumieniem ze jakos dobrze mi sie trafilo :) bo wiem ze sa rozne dzieci i nie zawsze tak fajnie wychodzi....sa dzieci ktore sa zazdrosne i mimo iz rodzice staraja sie jak najwiecej czasu poswiecic starszemu to ono i tak zaczyna pokazywac ze jest mu zle ze ma rodzenstwo. W rodzinie natomiast mam taki przypadek ze miedzy dzieciakami tez ejst 3lata roznicy ale to mlodsze jest - teraz juz chodzacym - koszmarem....i jego mama chodzi wykonczona i ma dosyc bo ciagle cos i ciagle trzeba sie nim zajmowac, maly awanturnik....tyle dobrze ze starsza jakos laskawsza jest dla matki...ale tylko nieco laskawsza....niestety nigdy nie wiemy jak bedzie u nas :( no ale kto nie ryzykuje ten szampana sie pije ;)
 
reklama
Wiesz KingaMz coś w tym jest, przy pierwszym dziecku, człowiek taki nie ogarnięty, nie pozbierany, nie zorganizowany:szok:, przy drugim powinno być lepiej, na pewno na początku wkradnie się chaos, ale po jakimś czasie wszystko wróci do normy i poukłada się. Mój synuś też był grzeczny, dużo spał, mało płakał, kolek nie miewał, ale wtedy i tak byłam nie zorganizowana. Teraz myślę, że przy drugim dziecku już lepiej sobie dam radę, przecież doświadczenie już jakieś jest, prawda?;-)
 
neska heheeh dokladnie jakbym czytala o sobie :) jak syna urodzilam to dokladnie tak samo nieogarnieta bylam, na nic nie mialam czasu i ciagle zmeczona i spiaca...myslalam ze przy drugim tez tak bedzie i tym samym nie bede miala czasu synem sie zajac...a tu takie mile rozczarowanie :) okazalo sie nagle ze i dziecko nakarmione, przebrane, i w mieszkaniu posprzatane i obiad zrobiony....i mam czas dla syna...i w ogole jakos wiecej czasu. Nawet do meza czasami mowilam: "jakim cudem przy dwojce dzieci ja mam wiecej czasu niz przy jednym?" :D cos w tym jest :)
 
u mnie bedzie rok i 8 mc roznicy, nie wiem jak dam rade ale to byla świadoma decyzja.
Naprawde nie chcialoby mi sie wracac w te pieluchy, karmienia itd. najlepiej isc za ciosem, tym bardziej że chodzenia w ciąży nie odbieram jako cos najfajniejszego na świecie heh. a tak podobno starsze dziecko nie jest takie zazdrosne o dzidziusia i maja lepszy kontakt.
pozdrawiam


u mnie to samo, tzn rok i 11 m-cy, tez decyzja świadoma, tez nie bedzie trzeciego dziecka i tez nie wiem jak dam rade... ;-):-)
dopisałam 10-05-09 - jednak raczej bedzie trzecie dziecko... tez z taką małą róznica wieku ;)
 
Ostatnia edycja:
Kinga dzięki, dałaś mi wiarę że jakoś to będzie, bardzo bym chciała mić drugie dziecko,ale jak tak człowiek sobie usiądzie i pomyśli jak to może wyglądać, to siwych włosów można się nabawić, nie mająć jeszcze nawet tego dziecka:szok:

A tak to kolejny plus na korzyść dzieciaczka:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
fajnie :) nawet ci troche zazdroszcze hihihi :) ale ja to juz nie wyobrazam sobie kolejnych lat w domu z kolejnymi dziecmi....chyba ze maz by siedzial z nimi przez ten czas :) to moge sobie jeszcze ze 2 sprawic hehehehe ;)
 
my planujemy druga dzidzię za jakieś 1,5 roku,z początku chcieliśmy żeby między dziećmi nie było większej różnicy wieku jak 2-3 latka, ale zróżnych przyczyn będzie to minimum 4 latka:sorry2:
 
reklama
my planujemy druga dzidzię za jakieś 1,5 roku,z początku chcieliśmy żeby między dziećmi nie było większej różnicy wieku jak 2-3 latka, ale zróżnych przyczyn będzie to minimum 4 latka:sorry2:

Ale koniec końców to każda różnica między dziećmi czy duża czy mała ma swoje wady i zalety. Zależy jak komu wypadnie:tak:

fajnie :) nawet ci troche zazdroszcze hihihi :) ale ja to juz nie wyobrazam sobie kolejnych lat w domu z kolejnymi dziecmi....chyba ze maz by siedzial z nimi przez ten czas :) to moge sobie jeszcze ze 2 sprawic hehehehe ;)


Hehehe eno tak to ja też się piszę na większą gromadkę:-D:-D:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry