reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

ja osobiście też nie bardzo wiem kiedy jest najlepszy moment na drugie dziecko. Sami mamy 15 miesięczną córeczkę i się nad tym zastanawiamy. Wiem jedno na pewno, że 6 lat różnicy to stanowczo za dużo, tyle jest między mną, a moją siostrą. I nigdy nie mogłyśmy się dogadać. Obstawiam, że tak 2-3 lata, maksymalnie 4.
 
reklama
No trochę dużo, ale co zrobić, w moim przypadku tyle będzie jak teraz zajdę w ciąże, trochę żałuję że tak późno się zdecydowaliśmy, ale wcześniej nie było możliwości. Teraz jak są to tak łatwo nie wychodzi:tak: boję się że różnica będzie większa jak tak dalej będzie szło....

Wszystkiego są plusy i minusy. Jest to sprawa indywidualna. W tej chwili nie myślę o różnicy wieku, ale o tym aby w ogóle mieć te drugie dziecko:-)
 
ja osobiście też nie bardzo wiem kiedy jest najlepszy moment na drugie dziecko. Sami mamy 15 miesięczną córeczkę i się nad tym zastanawiamy. Wiem jedno na pewno, że 6 lat różnicy to stanowczo za dużo, tyle jest między mną, a moją siostrą. I nigdy nie mogłyśmy się dogadać. Obstawiam, że tak 2-3 lata, maksymalnie 4.
U nas różnica wynosi 2 lata i 5 m.. Lenka Kończy we wrześniu 3 latka A Ania będzie mieć7m. Różnica w sam raz. Ale czasem jest ciężko jak obie dają czadu
 
ja zaszlam w ciaze jak pierwsze dziecko mialo 6 miesiecy..... i samo sie zdecyowalo :-) gdyby nie to chyba bysmy sie nei zdecydowali... ale tak jak teraz jest super. jestesmy fajna rodzinka.
 
Zawsze chciałam, żeby między dziećmi była różnica 2-4 lata. Wyszło inaczej. Najpierw nie było możliwości, potem pojawiły się problemy. W zeszłym roku poroniłam, a teraz coś nam nie wychodzi.... :no:
 
U mnie między jednym a drugim dzieckiem będzie niespełna 4 lata różnicy. I moim zdaniem to idealna różnica. Myślę, że nie o to chodzi w "posiadaniu" dzieci żeby one nawzajem się wychowywały tylko o to, żebyśmy byli w stanie poświęcić tyle samo uwagi jednemu jak i drugiemu dziecku.
 
reklama
U mnie między jednym a drugim dzieckiem będzie niespełna 4 lata różnicy. I moim zdaniem to idealna różnica. Myślę, że nie o to chodzi w "posiadaniu" dzieci żeby one nawzajem się wychowywały tylko o to, żebyśmy byli w stanie poświęcić tyle samo uwagi jednemu jak i drugiemu dziecku.

Podoba mi sie Twoje podejscie ;) rzadko kiedy ktos mysli w tych kategoriach.
 
Do góry