reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

Moj synek ma prawie 10 miesiecy i nie mozemy z mezem zdecydowac kiedy bedzie najlepszy czas na drugie dziecko:baffled:. Jaka jest najlepsza roznica wieku. Prosze napiszcie za i przeciw. Dzieki:-)

Przede wszystkim pamiętajcie, że to Wy musicie zdecydować. Nie Wasi znajomi, rodzice, tylko Wy. Nie chcę nic narzucać, ale wydaje mi się, że najlepsza różnica wieku, to od 1 roku do 3 lat- wtedy mało że przechodzicie okres "pieluchowy" w krótkim czasie, to jeszcze dzieci jak będą starsze, to szybko znajdą wspólne tematy i złapią fajny kontakt :)
 
reklama
Mam 21 miesięcznego synka i zastanawiamy sie nad kolejnym dzieckiem!niechce dużej różnicy ale wiem ze napewno cieżko jest na początku!
 
My planujemy, żeby kolejne dziecko pojawiło się po minimum 2 latach bo już trochę łatwiej się ogarnąć z jednym dzieckiem starszym.
 
Recepty na dobrą różnicę wieku między dziećmi chyba nie ma :) Każdy wg własnych upodobań i doświadczeń odpowie inaczej. Ja przez 9 lat byłam jedynaczką i z perspektywy czasu wiem że to stanowczo za duża różnica wieku ;) Między M. a jego siostrą jest 11 miesięcy i on zawsze uważał że to super różnica. My jednak tak szybko nie zdecydowaliśmy się na drugie dziecko. Między naszymi łobuziakami jest 19 miesięcy różnicy (tyle dlatego, że Niunia urodziła się w 7 miesiącu). Różnica ta jest super, dzieci pomału zaczynają się ze sobą bawić (pomału bo Niunia dopiero się tego uczy), widać że jedno za drugim patrzy. Gdy jednemu dajemy do rączki np. chrupki to zaraz biegnie żeby się podzielić. Wiadomo, że im mniejsza różnica wieku tym na początku trudniej, ale my wyszliśmy z założenia że jak przechodzić przez pieluchy i nocne wstawanie to najlepiej wszystko na raz.. a później odpoczywać :) Teraz zastanawiamy się nad trzecim ;)
 
Mam podobne zdanie na ten temat- nigdy nie wiesz czy akurat taka różnica wieku między rodzeństwem będzie dobra i wskazana,lub też kiedy jest najlepszy moment na drugie dziecko. Im dłużej się nad tym zastanawiasz,to stwierdzisz że nigdy nie ma takiego momentu,lepiej nie kalkulować.
 
U nas jest 2 lata 2 miesiące. Na początku było ciężko, ale na pewno ciężej jest przy rocznej różnicy. Druga sprawa to jak przechodzimy drugą ciążę, jeśli ciężlo a 1 dziecko nadal wymaga dużo opieki jest trudno. Natomiast na pewno szybciej jest z górki i dzieci mają świetny kontakt - szybciej mniejsze bawi się z większym. Ale wszystko zależy od tego co czujecie.
 
U mnie między pierworodną a najmłodszym maleństwem będzie już prawie 9 lat różnicy a między drugą panienką a najmłodszym będzie prawie 6 lat :rolleyes2: na szczęście obie bardzo pozytywnie podchodzą do przyjścia na świat nowego członka rodziny :rolleyes:
 
reklama
Do góry