reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmiłaś piersią?

  • od 1 dnia do 1 miesiąca

    Głosów: 17 5,6%
  • od 1 miesiąca do 3 miesięcy

    Głosów: 33 10,8%
  • od 3 miesięcy do pół roku

    Głosów: 35 11,5%
  • od pół roku do 9 miesięcy

    Głosów: 42 13,8%
  • od 9 miesięcy do roku

    Głosów: 50 16,4%
  • od roku do półtora roku

    Głosów: 56 18,4%
  • od półtora roku do 2 lat

    Głosów: 38 12,5%
  • dłużej

    Głosów: 34 11,1%

  • Wszystkich głosujących
    305
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią do 6 miesiąca życia. Dodatkowe posiłki powinny być wprowadzone nie wcześniej niż w 17 tygodnia życia i później niż w 27 tygodniu życia. Decyzje o odtawieniu od piersi podejmuje wyłącznie mama i dziecko. Proszę się nie martwić opinią osób trzecich to Panie i dzieci jesteście najważniejsze.
 
reklama
Wyłącznie piersią ok.6,5 miesiąca i pomału wprowadzałam stałe posiłki. Moja Pani Pediatra mówiła mam, że nie ma konieczności od raz po 6 miesiącach wprowadzać stałe posiłki jeżeli dziecko ładnie przybiera na wadze na samej piersi.
 
Karmię córkę prawie 11 miesięcy i że względu na ciążę będę musiała myśleć o odstawieniu od piersi małej. Zobaczę co powie na to lekarz. Drugie dziecko też bym chciała karmić piersią.
 
ja myślę, że im dłużej tym lepiej. Przystawiałam małą do piersi właściwie do 12 miesiąca. Po drodze był mały kryzys, ale brałam femaItiker i jakoś się to unormowało

Wow, szczęściaro:) U mnie kryzysów było sporo, ale jakoś wytrwałam do 6 miesiąca, chociaż łatwo nie było
 
u corki mało ja karmiłam bo nie dalam rady bo tego nie umiałam i caly czas była na piersi i była glodna teraz jestem w drugiej ciąży i bardzo się boje czy dam rade a tak bardzo bym chciała jakies porady
 
u corki mało ja karmiłam bo nie dalam rady bo tego nie umiałam i caly czas była na piersi i była glodna teraz jestem w drugiej ciąży i bardzo się boje czy dam rade a tak bardzo bym chciała jakies porady

Przede wszystkim zdobądź wiedzę ;) Dasz radę na pewno!
Poczytaj (mnóstwo wiedzy i mądrych - nie opartych na mitach - rad):
http://www.hafija.pl/karmieniepiersiapodstawy
Link do: Co przyszła mama powinna wiedzieć o karmieniu piersią, czyli jak się przygotować?
 
Zaleca się karmienie minimum przez pół roku i tego na pewno warto się trzymać. Generalnie podobno im dłużej tym lepiej bo lepszego pokarmu dla dziecka niż mleko matki nie znajdziemy. Daleka jestem oczywiście od laktacyjnego terroru ale skoro nie ma żadnych wyraźnych przeciwskazań to czemu by nie karmić dłużej
 
reklama
tak naprawdę to nawet jak są jakieś kryzysy to można je obejść i można sobie z nimi poradzić. Są poradnie laktacyjne, suplementy na laktację. To nie jest tak że to są sytuacje nie do przejścia
 
Do góry