reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo karmić piersią?

Jak długo karmiłaś piersią?

  • od 1 dnia do 1 miesiąca

    Głosów: 17 5,6%
  • od 1 miesiąca do 3 miesięcy

    Głosów: 33 10,8%
  • od 3 miesięcy do pół roku

    Głosów: 35 11,5%
  • od pół roku do 9 miesięcy

    Głosów: 42 13,8%
  • od 9 miesięcy do roku

    Głosów: 50 16,4%
  • od roku do półtora roku

    Głosów: 56 18,4%
  • od półtora roku do 2 lat

    Głosów: 38 12,5%
  • dłużej

    Głosów: 34 11,1%

  • Wszystkich głosujących
    305
Pierwszego dzieciaczka karmiłam tylko 3 m bo myśląc że mały niedojada to dokarmiałam no i pokarm powoli zanikł :-(.
drugą dzidzie karmiłam 1 i 2m i karmiłabym dalej ale lekarz mi odradził bo byłam w ciąży a przed nią poroniłam :-(.
a ostatniego szkraba nadal karmię :tak:ma prawie 11m
 
reklama
ja karmiłam mała 15 m-cy. Celowo, stopniowo odstawiałam ją od piersi, gdy Klaudia skonczyła 13 m-cy..wiec poszło gładko..ani ja (bo chyba mi było bardziej zal)- ani mała(ona chyba wcale:-D za bardzo nad tym nie ubolewałysmy..po prostu minał ten cudowny etap..i zaczełysmy kolejne:-)
 
Moja córeczka ma 9 miesięcy i nadal karmie ją piersią ale tylko w dzień do południa je chyba częściej niż noworodek :baffled: potem coraz rzadziej ostatnie karmienie jest ok 20.30 -21.00 córka przesypia całą noc praktycznie od kiedy skończyła 2 miesiące ale karmiłam ją przez sen bo bałam się o laktację od kiedy wyszły jej ząbki (czyli od ok 1,5 miesiąca) już tego nie robię .Mam zamiar karmić ją do ok roku może trochę dłużej i powiem szczerze że trochę boję się tego momentu córka nigdy nie miała smoczka nie pije z butelki ani z niekapka właściwie z wyjątkiem mleka nic innego nie pije czasami tylko trochę wody ze zwykłego kubka albo łyżeczką soczków i herbatek nie lubi. Nie wiem jak to będzie jak będę chciała ją odstawić pisałyście coś o bidonie czy one nadają się dla rocznego dziecka? Czy to taki kubek ze słomką?
 
Ja karmilam 14 miesiecy i musialam odstawic malego z dnia na dzien bo musialam przyjac antybiotyk. Oczywiscie moglam sie pomeczyc z odciaganiem i po kuracji dalej karmic ale uznalam ze to juz wystarczy. Obeszlo sie bez jakiejs wielkiej tragedii(sama sie zdziwilam ze maly tak szybko sie przestawil na butle).Ok tygodnia domagal sie w nocy mleka a potem zaczal sam przesypiac bez jedzienia cala noc
 
Ja Kubę karmiłam około 6 miesięcy sam przestawał ciągnąć jeździłam wtedy do szkoły i musiał pić Nan nie miałam aż tyle na odciągnięcie:no:
 
No brawo Mamy! Widze tu ladne rekordy. Ja jestem mama prawie 7-miesiecznego synka i nadal go karmie piersia. Mam nadzieje to robic jeszcze dlugo, dzieki bogu mam pokarm, oby nie tak szybko sie skonczyl, bo to dla mnie cudowne przezycie.Ciezko mi bedzie kiedys sie z tym rozstac. Pozdrawiam
 
Karmiłam nieco ponad 16 miesięcy, ale ostatnio już tylko wieczorem i w nocy. Odstawiłam Malucha w ubiegłym tygodniu, głównie ze względu na te nieprzespane noce, ale jeszcze nadal się budzi i domaga przytulenia. Mam nadzieję, że już niedługo ja też, jak niektóre szczęściary, zacznę przesypiać całe noce:-)
 
reklama
witajcie,
Ja synka karmilam 11 miesiecy,,
natomiast corka ma 5 miesiecy i nie wiem jak bedzie dalej zpiersia,bo niby pokarm mam i mala sie najada ale malo przybiera na wadze i nie wiem czy nie bede musiala butli podac,,:-(
 
Do góry