reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak długo sie staraliście

reklama
U nas ponad rok starań, zdążyłam usłyszeć ze dzieci nie będę miała, amh-0,5, 27 lat, klinika w Krakowie najpierw monitoring później 2 nieudane stymulację, 1 inseminacja nieudana
teraz in vitro zaczynamy ✊🏻
 
Dziewczyny, ile czasu sie staraliście o dzidzie? I zaszłyście tak "same" czy moze przy pomocy (za ktorym razem wam się udalo?):
- stymulacji owulacji,
- zastrzyku na pęknięcie,
- hsg,
- inseminacji,
- laparoskopii,
- czy jednak in vitro?

Staramy się z mężem ponad dwa lata. Rok zmarnowalismy, bo pani doktro leczyla nas/mnie duphastonem. A teraz od marca mialam hsg i wszystko ok, wyniki ok. Bralam estrofem, clostilbegyt; 5 razy zastrzyk Ovitrelle, ale dwa razy nie pękł pęcherzyk... od wrzesnia startujemy z klinika nieplodnosci, a ja juz sama nie wiem czy bawic sie jeszcze w inne sposoby czy od razu in vitro (mój mąż chce od razu, mówi, ze nie chce bym sie meczyla i cierpiala przy każdej nieudanej probie)
Cześć ja w pierwszą ciążę zaszlam po roku czasu niestety stracilam i po stracie tak bardzo chcialam sie starac o dzidzie ze chyba sie zblokowalam, za duzo myslalam i tak zeszlo 3 lata tez robilam testy ovulacyjne .postanowilam odpuscic mowilam sobie bedzie to bedzie nie to nie🤷 i jak odpuscilam i przestalam myslec nagle niespodzianka blizniaki 😍 niestety stracilam w 14 tyg jestem pare tyg po stracie robilam badania i niestety genetyczne wyszly zle ale nie trace nadziei wdroze leczenie i zaczniemy od nowa mam nadzieje ze sie uda . Tobie tez sie uda zobaczysz poprostu odpusc przestan myslec trzymam kciuki powodzenia 😊
 
Ja zaszłam po mniej więcej roku ze wspomagaczami ze względu na Hashimoto, PCOS i hiperprolaktynemię. Mi pomógł naprotechnolog i taką osobę też z całego serca Ci polecam :)
 
Ja zaszłam po mniej więcej roku ze wspomagaczami ze względu na Hashimoto, PCOS i hiperprolaktynemię. Mi pomógł naprotechnolog i taką osobę też z całego serca Ci polecam :)
Tez swojego czasu udałam się do naprotechnologa... nie wspominam wizyty najlepiej. Wyszłam trzaskając drzwiami 🤣 Pani zaczęła się wywodzić na temat tego, ze nie jesteśmy po ślubie i nie pomogą nam wcale, bo jesteśmy w skrócie złymi ludźmi i bylibyśmy złymi rodzicami... w mojej miejscowości trzeba temu państwu przedstawić akt zawarcia małżeństwa i to chyba kościelnego.... żenada
 
Tez swojego czasu udałam się do naprotechnologa... nie wspominam wizyty najlepiej. Wyszłam trzaskając drzwiami 🤣 Pani zaczęła się wywodzić na temat tego, ze nie jesteśmy po ślubie i nie pomogą nam wcale, bo jesteśmy w skrócie złymi ludźmi i bylibyśmy złymi rodzicami... w mojej miejscowości trzeba temu państwu przedstawić akt zawarcia małżeństwa i to chyba kościelnego.... żenada
Mi dzień po zabiegu łyżeczkowania w szpitalu Ksiądz powiedział, że poronieniem Bóg wskazał mi, że zdrowe dziecko urodzę jedynie w małżeństwie :) Jesteśmy aktualnie narzeczonymi.
 
U mnie 2 razy w zasadzie od razu,naturalnie ale w międzyczasie miałam biochemiczna. Ile kobiet tyle historii...ja bym się nie sugerowała kto jaka ma historię tylko jak bardzo Tobie zależy i co jesteś w stanie zrobić żeby osiągnąć cel. Myślę że ja bym zrobiła wszystko;)
No tak, ale chciałam poznać inne historie, może jest cos jeszcze na co powinnam zwrócić uwage;) Boje się tego, że po wszystkich badaniach wyjdzie, że nie moge miec dzieci albo i ze in vitro nic nie da.. gdzieś tam z tyłu glowy mam, ze jak zaczniemy działac pod wzgledem in vitro tylko o tym bede myslec...
 
Mi dzień po zabiegu łyżeczkowania w szpitalu Ksiądz powiedział, że poronieniem Bóg wskazał mi, że zdrowe dziecko urodzę jedynie w małżeństwie :) Jesteśmy aktualnie narzeczonymi.
Straszne jest to, ze przez religie inni uważają, że jak nie jestes po ślubie kościelnym to nie powinniście miec dzieci, tak jak to, ze po in vitro ksiadz nie da chrztu, można oczywiście kłamać, ale co to za relgia skoro chcesz być szczera a tu tez sciana...
 
reklama
No tak, ale chciałam poznać inne historie, może jest cos jeszcze na co powinnam zwrócić uwage;) Boje się tego, że po wszystkich badaniach wyjdzie, że nie moge miec dzieci albo i ze in vitro nic nie da.. gdzieś tam z tyłu glowy mam, ze jak zaczniemy działac pod wzgledem in vitro tylko o tym bede myslec...
My staraliśmy się przez rok. Nie monitorowałam owulacji, ale miesiąc w miesiąc robiłam test ciążowy. W końcu powiedziałam, że koniec z tym, bo sama się zatracam. I wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie zaszłam w ciążę. Co prawda w 14-stym tygodniu ją utraciłam, ale to już z przyczyn niezależnych ode mnie. Za jakiś czas na pewno znów zaczniemy starania. Na ten moment zrobimy krótką przerwę po zabiegu.
 
Do góry