reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak dlugo utrzymuje się hormon ciążowy po poronieniu.

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
hej,
4.01 miałam wykonany zabieg łyżeczkowania w 9 tyg obumarlej ciąży.
Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i nadal jest pozytywny .
Czy to normalne?
Nadal czekam na wyniki histopatologiczne.
Nie ukrywam, że trochę mnie to zdenerwowało.
 
reklama
hej,
4.01 miałam wykonany zabieg łyżeczkowania w 9 tyg obumarlej ciąży.
Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i nadal jest pozytywny .
Czy to normalne?
Nadal czekam na wyniki histopatologiczne.
Nie ukrywam, że trochę mnie to zdenerwowało.
Nie denerwuj się. 9 Tc to moment w którym poziom beta hcg jest na prawdę wysoki. Czas jego spadku jest wydłużony. Niestety nie trwa to chwili. Ja po ciąży obumarlej przerwanej w 14 Tc jeszcze 6 tygodniu później miałam betę uznawana za pozytywną. Jeżeli ciebie to uspokoi i masz możliwość - zrób badanie krwi i powtórz pop 48 h. Zobaczysz czy spada i jak spada. To ważna informacja.
 
@Paulinax zanim beta spadnie do wartości zerowych jeszcze trochę musi potrwać. Czasem miesiąc, czasem krócej. Trzeba tylko obserwować czy spada. U mnie po 3 tygodniach była wartość miedzy 0-1.

Do miesiączki jeszcze trochę trzeba poczekać. ok. 4 tyg. Błona śluzowa macicy musi się najpierw zregenerować i odbudować, żeby mogła się później złuszczyć w naturalnym cyklu. To trochę trwa.

Po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna po 1-2 tygodniach u ginekologa. Na niej dowiesz się czy wszystko się oczyściło.
U mnie trochę tych zabiegów było. Po żadnym nie było komplikacji. Były wykonywane w najzwyklejszych szpitalach.
 
Ostatnia edycja:
Hej, a nie możesz zapytać się swojego lekarza w klinice? Mi się wydaję, ze jakieś maks 2 tygodnie. Ale nie jestem pewna. Lepiej jak dopytasz.
 
robiłam wczoraj beta hcg
wynik : 19,69 mIU/ml .
Norma w laboratorium, kobiety nie będące w ciąży <5 lub, = 25 mIU/ml- wskazanie powtórzenie badania .
Dodam, że 4.02 minie miesiąc od zabiegu.
Dla porównania ostatnie badanie beta hcg, robiłam 20.11, kiedy dowiedziałam się o ciąży i wynosiło ono 6677,09 mIU/ml.
Czy wszystko jest ok?
Czy beta spada prawidłowo ?
Czy za wolno ?
 
Hej, a nie możesz zapytać się swojego lekarza w klinice? Mi się wydaję, ze jakieś maks 2 tygodnie. Ale nie jestem pewna. Lepiej jak dopytasz.
Hej, mam we wskazaniach po szpitalu, iż kontrola za 3-4 tygodnie z wynikami histo, lecz niestety nadal ich nie mam, więc nie mam po co iść ...
 
reklama
Do góry