reklama

Jak hodowac kury?!

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Muszelka05, 9 Sierpień 2009.

1. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

Wiem, ze z dziecmi to malo ma wspolnego (choc wlasnie kury sa dla Misi), ale nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat. Jest duzo o hodowlach masowych a ja kupilam dom (a raczj zagrode) i sa tam 3 kury i kogut. Mimo, ze od lat mieszkam na wsi to jednak w dosc "miastowych" warunkach i nie mam pojecia jak sie nimi zajmowac. Wprowadzamy sie za 3 tygodnie i zaczynam sie martwic. Maja domek i maly, ogrodzony wybieg a poza tym chodza samopas po ogrodzie. Jak sie nimi zajmowac? Jak to jest z tymi jajkami jesli jest kogut (znajoma przestraszyla mnie, ze jak jest kogut to jest ryzyko, ze ugotuje malego kurczaczka!!!! [​IMG] [​IMG] )? Czesto podrozujemy (moze nie na dlugo, ale czesto max 10 dni) i co wtedy z kurami?
    Qurde - POMOCY!!!!
    PS. Corka pokochala kury od razu i nie ma mowy nawet aby sie ich pozbyc [​IMG] W sumie swierze jajka tez sie przydadza.
    Sa jeszcze 2 koty a na wiosne mamy kupic psa - nie wiem jak ja to wszystko ogarne!!! [​IMG]

2. noelia

noelia basieńka

:-D:-D:-D
    fajny temat ,jak znajdę chwilke to odpisze :tak:

3. reklama
  4. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

Jak bylam mala mielismy kilkadziesiat kur na dzialce i z tego co pamietalam wypuszczalismy je rano i robily co chcialy caly dzien a na wieczór same chowaly sie do kurnika:-) Trzeba tylko przypilnowac zeby mialy "u siebie" pasze i wode noi wybierac im jaja jesli nie chce sie malych kurczat. Zadnego zachodu.Mysle ze przy 4 sztukach drobiu dasz sobie rade:-D

5. cudelf

cudelf Fanka BB :)

Witaj, kury lubią jeść ziarno, najlepiej pszenicę, może być pasza, lubią też warzywa gotowane. Muszą mieć stale wodę do picia, a w kurniku powinny mieć grzęde do spania. Ziarno powinny dostawać codziennie a jak wyjeżdżacie ja kilka dni to powinnaś zaopatrzyć się w specjalny karmnik, wyglada jak wiadro odwrócone do góry dnem z dziurkami aby na dole wysypywało się ziarno lub pasza, wtedy jak nasypiesz więcej to starczy na dłużej. Do wody też są specjalne poidła działające na tej samej zasadzie.
    Jesli chodzi o jajka to trzeba często zbierać ale jak kilka dni poleżą w gnieździe to nic się nie stanie, nie będzie kurczaczka. Kura musi siedzieć bez przerwy 3 tygodnie na jajkach aby wykluły się kurczaczki.
    Jakby co to pytaj śmiało, znam się na kurach i chętnie coś podpowiem.

Poleć forum