reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak i kiedy powiedzieć dziecku, że będzie miało rodzeństwo?

poziomka_84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2017
Postów
257
Dziewczyny, które mają już jedno dziecko - jak w temacie. Kiedy powiedzieć i przede wszystkim - jak?
Ja mam na stanie czterolatke i nie wiem jak się za to zabrać.
Dajcie znać jak to u was wyglądało, jakie macie doświadczenia.

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny, które mają już jedno dziecko - jak w temacie. Kiedy powiedzieć i przede wszystkim - jak?
Ja mam na stanie czterolatke i nie wiem jak się za to zabrać.
Dajcie znać jak to u was wyglądało, jakie macie doświadczenia.

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja bym normalnie powiedziała ....4 latka to już spora dziewczynka, wiele rozumie. Nie ma co z ciąży robić tajemnicy...
Nie informujesz rodziców, że zaliczyłaś wpadkę w wieku 16 lat ;) Tylko własne dziecko, że będzie miało towarzysza zabaw ;)
Na luzie ...
Zapewnij, że Twoje uczucia do dziecka się nie zmienią z powodu pojawienia się nowego członka rodziny ...
 
Moja bedzie miała 3 latka za 3mc , o rodzeństwie dowiedziała się od pierwszego usg ..
Bardzo ucieszona , widziała od początku jak ciąża wygląda , że brzuszek rośnie - braciszek ... Teraz czeka i pyta kiedy się urodzi w koncu [emoji4]


[emoji170][emoji172][emoji169][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171]
Lenka 24.09.2014 [emoji254]
Mikołaj 2.10.2017 - 26t2d [emoji594]
 
Moja Córa miała niespełna 3,5 roku, kiedy zaszłam w drugą ciążę i po prostu pokazaliśmy jej zdjęcie z USG i wytłumaczyliśmy, że to jest zdjęcie dzidziusia, który rośnie w brzuszku mamusi i urodzi się po jej 4 urodzinkach :)
Ona chciała rodzeństwo, więc cieszyła się bardzo, chociaż jak w 12tc powiedzieliśmy jej, że będzie braciszek, to pierwsza reakcja nie była zbyt radosna :D
 
Moja córka miała troszkę ponad 3 lata. Po zrobieniu testu wiedziałam, że będziemy z mężem dużo rozmawiać o dziecku o ciąży a nie chciałam by starsza córka dowiedziała się z takiego "podsłuchiwania" więc powiedziałam, że mama ma w brzuchu dzidziusia.
 
Moja córka miała troszkę ponad 3 lata. Po zrobieniu testu wiedziałam, że będziemy z mężem dużo rozmawiać o dziecku o ciąży a nie chciałam by starsza córka dowiedziała się z takiego "podsłuchiwania" więc powiedziałam, że mama ma w brzuchu dzidziusia.
Moj tez od razu byl poinformowany. teraz do mnie podchodzi podnosi bluzke robi PUK PUK i mowi DZIDZI JUŻ OĆ:)
 
Moj mial juz prawie 7 lat wiec duzy chlopak powiedzielismy mu po usg serduszkowym:-)

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć ... moi chłopcy wiedza ze będzie dzidzia i się bardzo z tego cieszą !! Tylko jest wojna i płeć dwóch synów chce dziurkę a najmłodszy brata bo potrzebuje większa sile w piłce nożnej hehe
Jak się dowiem to zrobię im niespodziankę w postaci wielkiego kartonu a w środku kolor odpowiedni do płci


Gesendet von iPhone mit Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry